Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego widać, że nie wszystko "pro" co się świeci. Zawsze wydawało mi się, że tzw. sprzęt profesjonalny jest dopracowany -a to poprostu bubel. Idąc dalej wynika z tego wyjaśnienia, że zakładane, kolejne modyfikacje na transponderach cyfry mogą uniemożliwoć odbiór innych kanałów HD.Chyba sie nie mylę? A z drugiej strony dystrybutor nie wie co sprzedaje. Kolejna kasa do kosza? Ma kotoś jakieś pomysły jak odzyskać pieniądza, w końcy w opisie technicznym powrcama na stronie dystrybutora jest, że obsługuje cyfrę, programy HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MandragoR to jest wymijająca odpowiedź, ponieważ powołują się na ts całego transpondera. Rozumiem gdyby za pomocą PowerCamPro dekodować strumień całego transpondera.

Problem występuje przy jednym kanale. Z dekodowaniem FilmBoxHD radzi sobie moduł od C+, koledzy potwierdzali również poprawne działanie Astona.

Liczę na dalsze wyjaśnienia i rozwiązanie problemu. Zmiany parametrów transponderów dopiero nas czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostalismy odpowiedź od producenta i niestety nawet profesjonalny Powercam ma swoje ograniczenia :(

 

Odpowiedz producenta :

PowerCAM pro CAM is based in our MACtsp I chipset so it cannot support 60 Mbit/s in the transport stream that is the bitrate reached in a 27500 FEC 3/4 8-PSK DVB-S2 modulation. The limit for MACtsp I is around 58 Mbit/s. For this reason, when a receiver is trying to tune this transponder the MACtsp I blocks the transport stream so that signal cannot reach the decoder. In other words, this problem cannot be fixed in PowerCAM pro CAM's.

 

Pozdrawiam

 

DIOMAR Sp. z o.o.

Możesz to przetłumaczyć na j.polski ewentualnie rosyjski (znam ze szkoły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już są. Zachownie Eurosprt 2 HD takie samo jak było z Filmboxem. Teraz FilmboxHD jest a EUSport 2HD nie. Podobnie jak poprzednio. Przełączenie na ten kanał od razu blokuje wszystkie kanały na C+. Czyli jednym slowem "zamienił stryjek syrenkę na w-f-m-kę" Można odnieść wrażenie że n celowo zmienia FEC aby utrudnić odbiór konkurencji (tu C+).

Czy przy AstonCryptach też są te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj mam problemy z HBO HD. Na początku nie odkodowywał się a jak wykasowałem z listy to teraz iCord znajduje tylko jeden program, jednakże plansza informuje, że nie jest on nadawany. Na Philipsie Cyfry HBO HD chodzi prawidłowo. Może ktoś poda aktualne parametry. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Enki u mnie PawerCamPro ( soft 2.0.3 )nie rozkodowuje Eurosport 2 HD przy FEC 3/4. Taki sam objaw jest na iCordzie i na GI890Ex.

Natomiast dedykowany moduł Cyfry+ bez problemów działa w obu tunerach. Pzdr.

 

@MandragoR liczymy na podjęcie działań. To jakiś bug w sofcie modułu.

Mój moduł jest jeszcze na gwarancji i będę zmuszony zwrócić go do Holexu.

 

@janusz12 : HB, 12265, V, 27500, 2/3, DVB-S2, 8PSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch do oryginalnego softu 0.17 umożliwiający połączenie się z icordem przez telnet, ssh,ftp i samba.

Do sciągnięcia tu:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=236

Żeby wgrać patch należy dwa pliki hdpvr.hmx i kernel17.tar wgrać na pena i postępować identycznie jak przy wgrywaniu firmwearu z pena. W www adresem jest ip icorda, login- root, password- icordHD

Telnet i ssh uruchamiamy z przeglądarki w zakładce services START.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również miałem od paru dni problem z transponderem 12265, szczególnie chodziło o HBO HD (CP). Dopiero parametry podane prze equesta pomogły- wprowadzone ręcznie jako parametry transpondera w menu wyszukiwanie kanałów. A sądziłem wcześniej, że przetrenowałem wszystkie możliwe kombinacje ;)

Tak to kłopoty znowu mamy, gdy są zmiany w parametrach nadawania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się patch do oryginalnego softu 0.17 umożliwiający połączenie się z icordem przez telnet, ssh,ftp i samba.

Do sciągnięcia tu:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=236

Żeby wgrać patch należy dwa pliki hdpvr.hmx i kernel17.tar wgrać na pena i postępować identycznie jak przy wgrywaniu firmwearu z pena. W www adresem jest ip icorda, login- root, password- icordHD

Telnet i ssh uruchamiamy z przeglądarki w zakładce services START.

Dzięki za podpowiedź. Jakoś nie zaglądałem ostatnio na fora.

Patch działa. Jest to zupełne otwarcie iCorda !!!

Jak na razie dzięki patchowi:

- pojawia się panel www do zarządzania nowymi funkcjami tunera

- można podłączyć iCorda jako dysk sieciowy (usługa smb)

- można uruchomić usługę twonky media serwer (więcej o niej tu: http://www.twonkyforum.com/)

- można zalogować się przez telnet i ssh, przeglądać i edytować pliki itp...

 

no to będzie zabawa bo teraz wszystko będzie można :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i opis instalacji.

Twonky Media Server jest pobierany z internetu. Żeby się pobrał trzeba w jeden plik konfiguracyjny wpisać serwer DNS i adres bramy towjej sieci.

czyli:

1. Właczasz przez interfejs www usługę smb/samba w icordzie

2. Prawym przyciskiem myszy naciskasz na start i wybierasz z menu Eksploruj.

3. W menu narzędzia wybierasz Mapuj dysk sieciowy

4. W oknie które się pojawi wybierasz literkę pod którą ma być dysk np K:

5. W 2 wersie okna mapowania wpisujesz //adres_ip_icorda/Configs

6. Klikasz poniżej Połącz używając innej nazwy użytkownika i w oknie wpisujesz użytkownika root hasło icordHD lub inne jeśli było zmieniane

(zmienić można przez stronę www)

7. Zatwierdzasz mapujesz dysk.

8. Na zamapowanym dysku edytujesz plik network.conf (po wcześniejszym wykonaniu kopii zapasowej na boku)

który ma postać jak poniżej

-----------------------------------------------------

# Config file for setup of DNS and default Gateway (Router)

# DHCP user don't need it!

# Please add IP Addresses of your Router and DNS Server.

# example:

# ROUTER=192.168.178.1

# DNS=192.168.178.1

 

ROUTER=192.168.1.1

DNS=194.204.159.1

-------------------------------------------------------

Dopisujemy do pliku te wersy które zaznaczyłem pogrubione oczywiście wstawiając zamiast 192.168.1.1 i 194.204.159.1

takie wartości adresów IP jakie są aktualne dla naszej sieci.

9. Zapamiętujemy i restartujemy iCorda

 

Po tej operacji iCord w pełni widzi internet i pociągnie nam Twonky Media Server jak mu każemy przez www.

Twonky media serwer pojawi się jako www pod adresem http://192.168.1.100:9000/ oczywiście jeśli nasz iCord ma inny adres IP niż

192.168.1.100 to wpisujemy taki jaki nadaliśmy.

I tak poza tematem jak chcemy zamapować jako dysk sieciowy nasze nagrania to wykonujemy punkty 1 do 7 z tym że w punkcie 5 zamieniamy //adres_ip_icorda/Configs na //adres_ip_icorda/Media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest smbd - SAMBA Server : Running i to jest nad pozycją Twonky Media Server - przedostatnie. Nie ściągnąłeś jakiegoś wcześniejszego patcha albo nie przerwałeś procedury przed końcem? Bo to raczej nie możliwe że nie ma.

I samba fajnie działa bo sobie mapuję dyski w Humaxie i mam jak by były w kompie. I jedna uwaga Microsoft zrobił celowy bałagan w procedurach mapowania dysków(dokładnie tzw podpisywanie korespondencji).

Czasem w XP i Viście trzeba podmienić parę kluczy w rejestrach żeby dobrze się mapowały dyski na sambie.

Ale to ma wpływ dopiero na samo mapowanie. Samba do wystartowania na panelu www być musi.

Jak się potem nie będą komuś mapować dyski to proszę o info napiszę co jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzs dzięki za odpowiedź. Jest jednak problem ponieważ u mnie z przeglądarki wogóle nie mam smb/samba

 

spróbuj po prostu wgrać sobie fabryczny soft bez patcha, sprawdź że zniknęło www a potem spaczujod nowa jeszcze raz ściągniętym z icordforum plikiem. Bo moim zdaniem coś było nie tak albo w sofcie na który nakładałeś patcha albo w samym patchu. Lepiej nie paczuj po raz drugi raz spaczowanego odbiornika. Koniecznie przywróć najpierw soft fabryczny. Ja bym stawiał na to że gdzieś trafiłeś wcześniejszą wersję patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem ale nic to nie dało. Zmieniłem soft na 17 następnie kolejny raz ściągnąłem patch i nici. Mało tego zauważyłem że jak mam ten soft z paczem to w liście kanałów nie mam możliwości zapisania zmian występuje błąd nawet z pendriva jak chce wgrać gotową liste to też nie zmienia. Także chyba musze sobie odpuścić narazie. Może następna wersja będzie u mnie lepiej działać. Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...