Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też robiłem. Przy tych ustawieniach siła i jakość ok 80-100 ale nadal pojawia sie informacja o kanale kodowanym lub niedostępnym. Ponadto po zapisaniu FilmboxHD z tymi parametrami na liście, pozostałe programy z cyfry przełączają się w czasie po ponad 10 sekundach lub są niedostępne.(czarny ekranik z wiadomym napisem). Restart tunera pomaga na tę dolegliwość, jeśli jednak ponownie próbuje wyświetlić Filmbox HD, po przełączeniu na kanały cyfry to ponownie w wiekszosci są niedostępne.

Czy komuś udało sie w cytowany wyżej sposób uruchomiść Filmbox HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało sie? Czy może już tego forum juz nikt nie czyta? Przepraszam za sarkazm, ale według opisu to takie proste!! A może ja mam uszkodzeny tuner? A może teoria nie zawsze idzie w parze z życiem? A może, co najbardziej prawdopodobne, soft "naszego mercedesa" niewiele potrafi? Ma budę, kierownicę, ale zapomniano o silniku?

Jeśli jednak ktoś z kolegów ma listę z chodzącym Filmbox HD, proszę o plik na maila.

Dziekuję, przepraszam wszystkich za formę postu. Nie zwsze można się uśmiechać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enki - twój konwerter jest bardzo, bardzo ciężki i to wpływa na precyzyjne dostrojenie anteny do satelitów. Miałem podobne problemy przy ustawieniu kąta elewacji zgodnie z wartościami podanymi w tabelach. Mogłem odbierać sygnał tylko z jednego satelity : Astry lub Hotbirda. Pomogło zwiększenie kąta elewacji o 3 stopnie. Pokazywane przez odbiornik 80% sygnału i 100% jakości jest czasem mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziekuję za zainteresowanie moją sprawą.

1.Dzsiaj testowałem tuner na antenie dystrybutora Cyfry+. 120cm offset. NIc się nie zmieniło. Brak tylko Filmbox HD. Po przełaczeniu na Filmbox HD(kanał niedostepny lu kodowany) i powrót na kanały C+ nie pozwala oglądać kanałów C+. Wszystkie są zakodowane lub niedostępne. Po restarcie tunera kanały C+ można swobodnie przłączać i oglądać

2.Podobnie przy próbie zmiany moduły PowerCam Pro na Cyfra HD - sytuacja jest identyczna jak wyżej.

Dlaczego po włączenie Filmbox HD i powrót do dowolnego programu C+ doprowadza do niemożliwości odbioru kanałów C+? Brak precyzji w ustawieniu anteny też jest przyczyną ? Nie dzieje sie tak kiedy po próbie nieudanej oczywiście uruchomienia Filmbox HD uruchamiam program pierwszy lepszy program z PC nic się nie dzieje.

Czy to znaczy że "słaby" sygnał z jednego transpndera "zaiwesza-blokuje" modyuł PowerCom?

Poza tym wszystko było dobrze do czasu zmiany FEC!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię na szybko mały of topic. Czy spotkał się ktoś z takim cudem, że przy próbie wgrania softu 16 z pendrive'a, system nie widzi pliku? Mam komunikat 'file not found in USB memory'. Najlepsze jest to ze mam zrzuconą z satelity wersję niby 17 ale widzę że coś z nią nie do końca ok.

 

Wszelkie wskazówki mile widziane. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie jak u enki - "ciemność" na Filmbox HD a po przełączeniu na cokolwiek innego z C+ = znany napisik "Kanał jest ..."

C+ "odbieram" z PowerCamPro (2.0.3). Może pomoże aktualizacja softu do 2.0.4 który jest ponoć dostępny od jakiegoś czasu - chociaż mi nie udało się dotychczas go ściągnąć. Dzisiaj się przyłożę i jeżeli wgram nowy soft i to pomoże to dam znać.

Ewentualnie jakieś inne propozycje ?

 

@blady114 & @Bulsky

Na pendrive nie powinno być innych plików niz tylko soft ewentualnie plik z listą programów - im więcej plików tym icord "ma większy problem". Najlepiej przed wgraniem nowego softu do iCorda najpierw sformatować pena pod OS (tylko FAT32 z domyślnym rozmiarem alokacji plików) i wgrać na niego tylko soft do iCorda.

 

P.S.

aktualizacja do 2.0.4. dla Power Cam Pro jest dostępna na satelicie HOTBIRD 13E na częstotliwości 12.207H oraz 10.853H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blady114 & @Bulsky

Na pendrive nie powinno być innych plików niz tylko soft ewentualnie plik z listą programów - im więcej plików tym icord "ma większy problem". Najlepiej przed wgraniem nowego softu do iCorda najpierw sformatować pena pod OS (tylko FAT32 z domyślnym rozmiarem alokacji plików) i wgrać na niego tylko soft do iCorda.

 

no wlasnie dokładnie, próbowałem różnych już systemów, wiadomo że ntfs nie działa, fat, fat32, exfat to samo, ext nie spradzałem ale w dokumentacji nie wspomiją o nich, ...sprawdzialem na 1 GB kingstonie i 8-ce sandiska, dla dwóch portów usb... w katalogu tylko jeden plik, bez ukrytych z tego co kojarzę. Przygotowane peny - były formatowane a nie kasowana zawartość. Przy wcześniejszych wersjach nie bylo tego problemu, ruszało od zera. Nie orientuje się czy jest jakas blokada downgradeowa dla 1.00.17? Powoli kończą mi się pomysły. Można się dostać to tego tunera przez putty / telnet /ssh?

 

EDIT: chyba nie bedzie tak latwo z putty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawdopodobnie brak Filmbox HD jest wynikiem źle działajacego modułu dostępu PowerCamPro. Jak zmieniłem moduł na Aston 2.18 program uruchomił się i nie było zawieszania się innych programów, gdy powróciłem do PowerCamPro program nie został odkodowany a tuner zawiesił się i musiałem restartować. Aktualizacja modułu do 2.0.4 nic nie da, ja mam ten soft a FilmboxHD nie chodzi.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[... w katalogu tylko jeden plik, bez ukrytych z tego co kojarzę

1. sformatuj pena pod xp w exploratorze windows prawym klikiem dostanisz się do opcji formatuj 9nic ne zmieniaj w opcjach - zwykły fat 32 i domyslny rozmiar alokacji plików)

2. na czyściutkiego pena wgraj soft ale ściągnięty z oficjalnej strony - żadnych innych plików czy katalogów !

 

Jezeli nie to pomoże to tylko ... serwis

Aktualizacja modułu do 2.0.4 nic nie da, ja mam ten soft a FilmboxHD nie chodzi.

No to w takiej sytuacji serwis lub pyskówka skierowana w stronę nadawcy :smile:

... ale tak poważnie to może ktoś mógłby sprawdzić PowerCama Pro w innym odbiorniku - jeżeli bedzie tak samo "ciemność" to należałoby uderzyć do Diomaru (dystrybutor na Polskę) aby ten zasygnalizował problem producentowi ...

Jezeli okaże się, że na innych odbiornikach Power Cam Pro "puszcza" Filmbox HD to znów mamy powtórkę z rozrywki z softem iCorda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po rozmowie telefonicznej. Mnie powiedziano coś wręcz przeciwnego. W jednym i drugim (Humax Ferguson) przypadku nie jest to wina modułu lecz sprawa dotyczy softów tunerów i należy zgłaszać błędy u dystrybutora Humaxa ICord HD czyli w firmie Sensor. Sensor natomiast twierdzi, że nie jest to sprawa oprogramowania tunera i w żaden sposób nie są w stanie pomóc. Widzę, że winnych nie będzie, bo wszystko sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sprawdziliśmy kilka odbiorników abonenckich z modułem Powercam.Pro i problem faktycznie istnieje.

Odbiornik z włożonym modułem nie potrafi poprawnie odczytać 13-go transpondera z Filmboxem, to samo dotyczy się dekodowaniatego programu.

Informacja w tej sprawie została wysłana do producenta (Sidsa). Jak tylko otrzymamy informacje od nich, przekaże je na forum.

 

Pozdrawiam

Sebastian Szczubełek

DIOMAR Sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dostalismy odpowiedź od producenta i niestety nawet profesjonalny Powercam ma swoje ograniczenia :(

 

Odpowiedz producenta :

PowerCAM pro CAM is based in our MACtsp I chipset so it cannot support 60 Mbit/s in the transport stream that is the bitrate reached in a 27500 FEC 3/4 8-PSK DVB-S2 modulation. The limit for MACtsp I is around 58 Mbit/s. For this reason, when a receiver is trying to tune this transponder the MACtsp I blocks the transport stream so that signal cannot reach the decoder. In other words, this problem cannot be fixed in PowerCAM pro CAM's.

 

Pozdrawiam

 

DIOMAR Sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...