Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ile osób tyle kombinacji sprzętowych. Z mojej strony też ideałem było by, gdyby po prostu Icord bez problemu ob sługiwał mój dysk zewnętrzny 250 GB, sformatowany w NTFS, który czasem używany jest także do przenoszenia plików w między pecetami (jakoś nikt nie ma partycji Linuxowych) w czasie wizyt u znajomych, raczej nie mam możliwości instalowania komuś sterownika partycji ext...

Po sieci jak najbardziej jest to ok, ale przykładowo u mnie wymaga to dość znacznej zmiany okablowania w mieszkaniu... poza tym nie mam sprzętu będącego w sieci non-stop 8) I trochę szkoda prądu na włączony równolegle z Icordem komputer ;) A może po prostu mogła by się pojawić wersja oprogramowania Icorda ze sterownikem do partycji NTFS, podłączanych przez usb.. Swoją drogą, jeden kolega parę postów wyżej pisał, że partycja NTFS jest lekarstwem na wszystko, może mógłby dokładniej napisać, w jaki sposób Icord takową u niego zaakceptował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ile osób tyle kombinacji sprzętowych. Z mojej strony też ideałem było by, gdyby po prostu Icord bez problemu ob sługiwał mój dysk zewnętrzny 250 GB, sformatowany w NTFS,

No to musisz poczekać na odbiorniki PVR produkowane przez Microsoft. Bo oni są właścicielami konstrukcji zwanej NTFS i dlatego działa ona z Windowsem oraz z "nieoficjalnymi" dodatkami do Linuxów. Taka jest po prostu polityka Microsoftu. Nikomu nie daje licencji na używanie NTFS i basta. Jak Ci sie ta polityka nie podoba to podaję adres i telefon: 1 Microsoft Way, Redmond, WA, United States‎ - (425) 882-8080‎

w czasie wizyt u znajomych, raczej nie mam możliwości instalowania komuś sterownika partycji ext...

A jest możliwość instalowania VLC playera? Bo wiesz, to też nie jest program który ma każdy a czymś ts trzeba odtwarzać. Więc do znajomych to lepiej sobie zainwestować w DVR Studio i nosić zwykłe DVD zrobione z ts-ów.

Po sieci jak najbardziej jest to ok, ale przykładowo u mnie wymaga to dość znacznej zmiany okablowania w mieszkaniu... poza tym nie mam sprzętu będącego w sieci non-stop

Ja też nie mam sprzętu non stop pod prądem poza routerem. iCord z kablem do routera/switcha jest po prostu dostępny non stop oczywiście jak jest włączony bo ma na stałe wpięty kabel sieciowy.

I trochę szkoda prądu na włączony równolegle z Icordem komputer
Wiesz laptop ma zasilacz na 90 watów w rzeczywistości bierze 50 watów. Jak na razie stać mnie na to żeby był włączony kiedy chcę. Jedna godzina to 2,3 GROSZA. Aleś sobie problem znalazł z kosztami prądu che che.
A może po prostu mogła by się pojawić wersja oprogramowania Icorda ze sterownikem do partycji NTFS

dzwoń do Redmont i pytaj

Swoją drogą, jeden kolega parę postów wyżej pisał, że partycja NTFS jest lekarstwem na wszystko

Wierz mi nie jest. NTFS właściwie nie nadaje się do przenoszenia między komputerami. To nie dla fantazji domyślnym systemem dla dysków przenośnych jest FAT32. Też nie z wrodzonego masochizmu twórcy odbiorników PVR Ready uparcie używają FAT32 mimo że te odbiorniki z tym systemem są lekko bezsensowne - bo dzielą nagrania na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mało przekonanych do przewagi systemu plików EXT3 nad NTFS dodam jeszcze że odczyt danych z EXT3 jest przeciętnie 30% szybszy niż z NTFS. Warto poświęcić godzinkę na uruchomienie i nauczenie się EXT3 żeby potem wszystkie pliki a szczególnie duże kopiowały się do 30% szybciej.

 

Sprawdziłem sterownik pozwalający na obsługę EXT2 i EXT 3 to 1,3 MB zaledwie.

Opis jest tutaj: http://www.fs-driver.org/index.html

Sterownik tutaj:http://www.fs-driver.org/download/Ext2IFS_1_11a.exe

Instalacja to właściwie potwierdzenie licencji(darmowej) i klikania DALEJ.

Zarządzenie dyskami pojawi się jako ikonka w panelu sterowania.

A dyski EXT3 podłączone np przez USB będą po prostu widoczne dla Windowsa.

 

Jeśli chodzi o formatowanie EXT3 to robimy je jeden raz i wystarczy. To jednak trzeba zrobić w linuxie.

Ściągamy LIVE CD linuxa np knopix, ubuntu, mandrive. Należy sprawdzić wcześniej jakie LIVE CD działa dobrze z naszą kartą graficzną

lub naszym modelem komputera. Google pomoże. Ale prawie każde LIVE CD będzie działać.

Potem formatujemy podłączony dysk i mamy gotowe rozwiązanie na lata. Szybkie, sprawne, niezawodne i bez ograniczeń FAT32 czy NTFS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczyna się chwytanie za słowa i traktowanie z góry... dzięki za telefon do Redmond, nie wpadłbym na ten numer... Druga sprawa- nie mam dajmy na to laptopa, zasilacz w moim pececie ma 500W, oczywiście w czasie pracy o jakiej mówimy bierze mniej... wiem. Ale nie 50W. Za nieco większe ale zapewne i tak śmieszne dla ciebie ileś tam groszy na godzinę...

A co do reszty- nie twierdzę, że ext3 jest "be", twierdzę, że niestety Humax stworzył pewną dodatkową przeszkodę dla użytkowników, którzy jakimś dziwnym trafem w przytłaczającej większości są posiadaczami niesłusznego windowsa z wiadomymi systemami plików na dysku ;)

Aż boję się w takim razie zgłosić mój skromny postulat, by Humax dołączał do nietaniego w końcu sprzętu oprogramowanie w stylu DVR Studio.

Trzeba będzie podłączyć Icorda do routera i problem z głowy z systemem plików na dysku zewnętrznym . Dobrze, że od paru miesięcy ta opcja w Icordzie jest dostępna ......

Następny dysk zewnętrzny jaki kupię Icord bedzie miał dla siebie na wyłaczność, i będą partycje ext3.

 

Z ostatniej chwili: podłączyłem Icorda do routera, kilka godzin i osiągnąłem zamierzony efekt, czyli kilkadziesiąt GB zarchiwizowane na dysku zewnętrznym NTFS ;-)). Podobnie jak grzegorzs polecam to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za telefon do Redmond, nie wpadłbym na ten numer

Sam posługujesz się ironią, więc jej nie wypominaj innym. To w Redmond masz winnych tego, że ŻADEN tuner na rynku w swoim oficjalnym oprogramowaniu nie ma i NIE MOŻE mieć obsługi NTFS. To nie jest decyzja konstruktorów Humaxa, Technisata czy Topfielda tylko właściciela konstrukcji NTFS. Ja nie mam nic przeciwko temu żeby NTFS był w iCordzie. Ale jeśli go nie ma i nie może być w żadnym tunerze to świetnie, że jest ext3.

zasilacz w moim pececie ma 500W, oczywiście w czasie pracy o jakiej mówimy bierze mniej

jak to mierzyłem zwykle było to 70-120W przy typowej konfiguracji i małym obciążeniu. 350 W to jest jak dajesz PCtowi popalić grą 3D czy np renderingiem w programach typu architektonicznego i to tylko chwilowo. 500 W właściwie nigdy nie osiągniesz. Używając swojego komputera cały miesiąc przez 12h/dobę bardzo mocno obciążonego zużyjesz prądu za 65 zł. Przy zwykłym kopiowaniu - 20-25 zł/12h dziennie/na miesiąc.

nie twierdzę, że ext3 jest "be", twierdzę, że niestety Humax stworzył pewną dodatkową przeszkodę dla użytkowników, którzy jakimś dziwnym trafem w przytłaczającej większości są posiadaczami niesłusznego windowsa z wiadomymi systemami plików na dysku ;)

Miał byś rację gdyby zastosowanie NTFS było możliwe. Ale nie jest możliwe ze względów prawnych więc Humax niczego nie stworzył a nawet więcej - dał urządzenie które potrafi więcej niż większość konkurencyjnych. A niesłuszny Windows? Windows jest słuszny jako stanowisko robocze i do tego został stworzony. NTFS jest słuszny i dobry do tego do czego został stworzony - czyli jako system plików dysków komputera pod kontrolą systemu Windows.

Tak jak szczotka druciana jest świetna do skrobania rdzy a mniej nadaje się do mycia zębów tak NTFS jest świetny do tego do czego został zrobiony a mniej nadaje się albo wcale nie nadaje się do innych rzeczy. Dlatego w jednych miejscach się go stosuje a w innych nie.

podłączyłem Icorda do routera, kilka godzin i osiągnąłem zamierzony efekt, czyli kilkadziesiąt GB zarchiwizowane na dysku zewnętrznym NTFS ;-)). Podobnie jak grzegorzs polecam to rozwiązanie.

Można jeszcze spróbować zakupić sobie dysk zewnętrzny z kartą sieciową ETHERNET. Takie dyski mają zwykle interfejs www. Są o jakieś 50-70 zł droższe od dobrych kieszeni na usb.(usb też mają ale dodatkowo kartę sieciową). Trzeba się tylko upewnić czy potrafią się podłączyć/zalogować do serwera FTP. Wtedy podłączamy taki dysk do sieci (router/switch). Komputerem zarządzamy dyskiem przez interfejs www tak żeby się zalogował do FTP iCorda i niech sobie ten dysk ciągnie z iCorda sam. Tylko wystartowanie procesu wymaga wtedy komputera z przeglądarką www. Poważną zaletą pobierania przez FTP z iCorda jest też to że tuner w czasie kopiowania jest w 100% funkcjonalny. Nagrywamy i oglądamy co i jak chcemy. W ten sposób taką kieszenią zewnętrzną możemy sobie zwiększyć zasoby dysków w sposób nieograniczony i maksymalnie dostępny zarówno dla PC jak i iCorda.

 

I proszę bez obrazy za odrobinę ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie raguję obrażaniem się, tylko właśnie ową "ironią".

Fragment z wyjaśnianiem bilansu mocy zasilacza w pececie możemy sobie darować, jestem elektronikiem i siedzę w układach komputerowych od wielu lat ;-), po prostu staram sie pisać tak, aby ktoś po studiach polonistycznych czy po technikum gastronomicznym nie zastanawiał się nad slangiem "zawodowym" przy opisie pewnych spraw.

Co do wspomnianej propozycji inwestycyjnej... być może. Ale znowu dajesz propozycje dla nieco majętniejszych.

Rozumiem, że posiadacze Icorda automatycznie do takich powinni się zaliczać. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu staram sie pisać tak, aby ktoś po studiach polonistycznych czy po technikum gastronomicznym nie zastanawiał się nad slangiem "zawodowym" przy opisie pewnych spraw.

Też się staram pisać dla wszystkich. Przy okazji więc inni dowiedzieli się że PCty rzadko biorą 500 W a najczęściej 100Watów.

Ale znowu dajesz propozycje dla nieco majętniejszych.

Rozumiem, że posiadacze Icorda automatycznie do takich powinni się zaliczać. 8)

Myślę, że aby sprawnie przerzucać 15 Gigowe pliki między urządzeniami z założenia jesteśmy skazani na jakieś wydatki.

Ale za to stworzymy sobie archiwum filmów i nie będziemy ich kupowali po czasem 60 zł/film.

Sprawdziłem na prozaicznym allegro i takie kieszenie z kartą sieciową zaczynają się od 170 zł. Nie jest więc tak źle, dobra kieszeń bez karty sieciowej to też ponad 100 zł. Pamiętajmy tylko, że musi to być taka kieszeń która potrafi zalogować się do FTPa(pobrać z FTP plik)

a nie tylko jest serwerem FTP(daje pobrać z siebie plik). Co ciekawe większość tych kieszeni obsługuje EXT3 i producenci polecają używanie właśnie tego formatu zapisu na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem kupna Humax iCord HD, ale nie wiem czy będę mógł do niego jednocześnie podłączyć dwa sygnały: nr 1 z Astry 28,2 E (angielskie kanały freesat), nr 2 z Astry 19,2 E i Hotbirda 13,0 E poprzez disecka ??? Jeżeli jest to możliwe to w jaki spoósb należy skonfigurować takie podłączenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W iCordzie są 2 głowice HD w pełni funkcjonalne. Najlepiej kup 2 konwertery TWIN i przełącznik DiSEQC 4/2. Wtedy będziesz miał pełną niezależność nagrywania i oglądania, bo taki układ będzie w pełni TWINowy na 2 satelity. Przełącznik DiSEQ 4/2 możesz zastąpić ewentualnie 2 przełącznikami 2/1 ale lepiej 4/2. Daj tylko dobrze ekranowany kabel (na oplocie ma być folia aluminiowa i w miarę gęsty oplot miedziany) i przypilnuj dobrego "zarobienia" złaczek F (najlepiej zaciskanych a nie nakręcanych). Do tego antenka 80-95 cm i powinno hulać jak złoto. Porządnie ekranowane kable i złącza to dziś podstawa. Każdy ma w domu po 3 komórki, sąsiedzi też, za szafką stoi router Wi-Fi z bezprzewodowym internetem. To wszystko są nadajniki radiowe. Mogą zakłócić każdą antenę. Jak antenę zrobisz dobrze (bo HD wymaga nieco lepszego sygnału ze względu na modulację 8PSK i większy bitrate) to masz gwarancję, że będzie hulało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy na iCordzie HD będzie możliwa następująca konfiguracja. Obrotnica + konwerter twin tak żeby był możliwe niezależne nagrywanie i oglądanie programów z różnych transponderów.W i instrukcji widziałem że przy wybraniu anteny z obrotnica automatycznie ustawiana jest opcja jeden kabel. Aktualnie posiadam antenę 100cm z konwerterem Twin i chciałbym rozbudować zestaw o obrotnicę ale tak zeby nie tracic możliwości nagrywania i oglądania programów z różnych transponderów jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie z innej beczki odnosnie icorda .mam problem z mac adresem po podlaczeniu tunerka kablem do rutera poprostu tuner takowego nie posiada tylko same literki ffffff zauwazylem ze na niemieckim forum jest to dosc popularny problem czy jest jakies rozwiazanie tego problemu ? dzieki za podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w praktyce rozwiązanie z Fs-driverem i rzeczywiście DZIAŁA na Windzie (Vista).

Instalacja jest banalnie prosta. Natomiast zewnętrzny HDD (500 GB) sformatowałem pod ... Norton Partition Manager i również jest OK, nie trzeba tego robić pod Linuksem.

iCord widzi bez problemu podpięty pod USB dysk - jest możliwość w zakladce wyboru albo dysku iCorda albo USB. Kopiowanie plików również bezproblemowe w obie strony.

I oto mi chodziło ...

 

Natomiast odnosząc się do szerokich wywodów użytkowników "grzegorzs" i "31uisybz" - Panowie każy swoje chwali, a punkt widzenia zalezy od ... siedzenia :)

 

Posiadam zewnętrzne dyski WD z serii MyBook, w bardzo estetycznej obudowie. Są "stojące", kolor czarny, obudowa wykończona na połysk, na środku dioda o intensywnym kolorze niebieskim identycznym jak podświetlenie przycisku On/Off na obudowie iCorda. Dyski te a dokladnie obudowy idealnie komponują się z wykończeniem przedniego panelu iCorda.

Stawiam je obok iCorda i nikogo, nawet o podwyższonej wrażliwości estetycznej one nie drażnią a spełniają (w tej chwili) swoją rolę jako zewnętrzne archiwum.

 

Nie interesują mnie inne rozwiązania, bo wprowadzają bałagan w domu - aby zastosować rozwiązania z ethernetem trzeba ciągnąć kabel od laptopa. Laptopa trzeba gdzieś postawić i tak robi sie [beep] w pokoju, który nie po to wykończyłem na wypoczynkowy żeby z niego robić warsztat.

Owszem etehernet jest bardzo przydatny ale w awaryjnych sytuacjach i potrzebuje komputera który przeciez nie stoi w jednym pomieszczeniu z telewizorem. Dlatego też według mnie dla zwyklego użytkownika rozwiązanie z zewnętrznymi dyskami jest najbardziej optymalne.

 

Nie zrzucam jakiś filmów rzeby je wypalać na DVD i "kolportowac" wśród znajomych. Interesowało mnie zachowanie relacji sportowych dla zwykłych celów archiwalnych. Tak jak wspomniałem - przyjdą kuple to sobie puścimy jakiś mecz przy browarze i finito ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, ale sytuacja się komplikuje, gdy ja idę do kogoś na browara 8)

Powiedzmy sobie tak: obie metody archiwizacji nagrań, czyli albo dysk zewnętrzny z patycją ext, przez usb, lub połączenie sieciowe z komputerem są dobre i uzupełniają się wzajemnie, jednemu bardziej pasuje to, drugiemu tamto... Warto zapewne mieć jedno i drugie, do wyboru w danej sytuacji.

Na szczęście punkt widzenia nie zależy od samego siedzenia, tylko od punktu tegoż siedzenia :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to ująłeś. Zależnie od tego jaki chcemy osiągnąć cel - dobieramy najlepsze narzędzia. Kopiowanie przez sieć jest lepsze do przenoszenia dużej ilosci plików. Kopiowanie przez USB jest dobre gdy te pliki chcemy przenosić stosunkowo rzadko. Gwoździe wbijamy młotkiem, wkręty jak sama nazwa wskazuje wkręcamy śrubokrętem. Ani śrubokręt nie jest lepszy od młotka ani na odwrót. Po prostu są to metody które się uzupełniają.

Czyli podsumowując:

 

Duże ilości plików lub częste kopiowanie - lepiej wykonywać przez funkcję FTP i sieć LAN.

 

Zalety tego rozwiązania to:

- szybsze kopiowanie danych

- możliwość stosowania dowolnego systemu plików na dysku

- kopiowanie w tle w pełni niezależne od innych funkcji odbiornika

 

Jeśli rzadziej kopiujemy pliki najlepsze jest podłączenie do iCorda dysku przez USB (byle był to dysk z systemem plików ext3.)

Zalety tego rozwiązania:

- mniej kabli

- nie ma konieczności uruchamiania w domu sieci komputerowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzs mam do ciebie jedno pytanie kupilem skretke podpiolem do rutera mojego humka i teraz problem tuner moge zpingowac czyli jest ale nie moge go po lanie ani przez ftp znalesc i wejsc na jego dysk poprostu jest nie widoczny dla mojego kompa ruter go widzi total kom.... tez go nie znajduje dodam jeszcze ze moj tunek niema mac adresu co mnie nie dziwi bo to dosc znany problem na niemieckim forum jakie masz rozwiazanie moze podpowiedz jak moge to przeskoczyc dzieki za jakakolwiek sugestje lub rozwiazanie pozdrawiam

micronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem u Niemców brak adresu IP to wynik kombinowania z bootloaderem. Czyli przypuszczalnie dostałeś jakiś tuner z którym ktoś coś kombinował lub może wgrałeś jakiś soft nieoficjalny który nadpisał MACa. Niemcy podają na to receptę, czyli metodę wyedytowania pliku bootloadera i dopisania tam MACa.

Z wyzerowanym MAC adresem może nie działać karta sieciowa, chociaż odpowiedzi na PINga wskazują, że u Ciebie działa ale nie musi działać do końca.

 

1.Na początek sprawdź bo funkcję serwera FTP trzeba włączyć w menu. Z tego co pamiętam tam jest aktywny nie aktywny.

2.Sprawdź też czy na ping-a na pewno odpowiada ci iCord czyli po prostu włacz pinga z parametrem spacja -t czyli ping (adres IP iCorda)spacja-t

wyjmij kabel sieciowy z iCorda i zobacz czy zginą pingi i wrócą po włożeniu kabla.

3. Sprawdź konfigurację IP.

Wszystkie urządzenia w sieci powinny być z taką samą przestrzenią adresową IP. czyli każde urządzenie sieciowe musi mieć na przykład:

Adres IP: 192.168.1.xxx

MASKA: 255.255.255.0

Brama: 192.168.1.1

To oczywiście przykład ale generalnie we wszystkich urządzeniach w sieci powinno być to samo tylko pozycja xxx powinna się zmieniać w zakresie od 2 do 253. To jest adres każdego urządzenia i xxx powinien dla każdego być inny jak dla każdego domu przy ulicy jest inny numer bramy. Reszta powinna być identyczna w całej sieci.

4. Wyłącz zaporę systemu Windows (firewalla) i wyłącz zaporę pakietu antywirusowego jeśli taką masz. I spróbuj się połączyć bez nich.

5 Napisz jaki program do ftp używasz. Spróbuj połączyć się z jakimś publicznym serwerem ftp. Np.: ftp://ftp.icm.edu.pl/ będziesz wiedział że funkcja ftp u ciebie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test tego ftp to tak na początek - było sprawdzenie czy w ogóle twój firewall nie wycina połączenia ftp. Ale firewall może nie wycinać połączenia z ftp na zewnątrz twojej sieci domowej a wyciąć ftp będący w sieci domowej (czyli iCorda). Ja polecam do ftp program Total Commander. Jest tutaj.

 

http://totalcmd.pl/download/app/new/Total_Commander_PowerPack_1.7

 

Raczej zawsze działa jako klient ftp. Przeglądarka bywa, że działa ułomnie jako ftp klient. Tyle już rzeczy naprzyczepiano do tych przeglądarek a jeszcze czasem samo się do nich coś przyczepi, że czasem odmawiają ftpowania.

FTP jak już raz uruchomisz to raczej zawsze i sprawnie będzie działał. Polecam Total Commandera. Jak się do niego przyzwyczaić to najlepsze narzędzie do zarządzania plikami i dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kwestii adresu MAC pisałem tu: viewtopic.php?f=18&t=4806&start=255#p187613 - jest wszystko łącznie z narzędziami do usunięcia problemu i jednemu użytkownikowi się udało, ale to operacja ryzykowna!

 

@Doliwa - z tego co pamiętam faktycznie tak jest, czyli wybranie obrotu blokuje opcję niezależnego nagrywania, ale musiałbym to sprawdzić. Jeżeli jest to dla Ciebie bardzo ważne - proszę puść mi na tygodniu pomiędzy 10, a 18 Prywatną Wiadomość z przypomnieniem - chyba uda mi się to sprawdzić w firmie, żeby mieć 100% pewności.

 

Dziś na niemieckim forum iCord-a pojawiło się nowe narzędzie Platoon. Pozwala ono na konwersję plików (MPG, VOB, TS) na format zrozumiały dla Humaxa - załatwia wszystko - konwertuje odpowiednio materiał i ładuje go po FTP do odbiornika. Wiem, że w tym wątku pytało się o to kilka osób. W Niemczech użytkownicy przygotowali sami rozwiązanie. Aktualnie udostępniono wersję 0.13. Wątek o Plantoon jest dostępny tu: http://www.icordforum.com/index.php?pag ... eadID=5522 (wymagana rejestracja, co jednak polecam, bo na maila obsługa forum wysyła informacje o nowych wersjach softów, narzędzi itp.). Znalazłem tymczasowy mirror jak ktoś chce pobrać: Platoon_0_13.rar. Program jest w wersji testowej i twórcy nie biorą odpowiedzialności za ew. problemy, ale z tego co widzę na forum - działa.

 

Ja do FTP polecam FileZilla - wygodny, bezpłatny i śmiga jak burza: http://filezilla-project.org :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenia Orbity potwierdziły się. Testowałem Paltoon'a z Net Framework 2.0 i 3.5 i działa tylko z 3.5

Net Framework pobierzecie tutaj

http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=333325FD-AE52-4E35-B531-508D977D32A6&displaylang=pl

Jak ktos ma ochotę poczytać o DotNet Framework to opis jest tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/NET_Framework

I jeszcze jedno, jak nie chcecie się zaprzyjaźnić z paroma problemami to pobierzcie od razu Serwice Pack 1 do Net Framework 3.5 jest tutaj:

http://www.microsoft.com/downloadS/details.aspx?familyid=AB99342F-5D1A-413D-8319-81DA479AB0D7&displaylang=pl

 

Panowie to działa. :brawo::brawo::brawo:

 

 

Właśnie sobie wziąłem VOBa z DVD i go przerobiłem w Platoonie na ts-a. Wszystko trwało 2-3 minutki. I mam w iCordzie plik do odtwarzania.

 

Marzenia czasem też się spełniają.

 

Teraz można sobie zrobić z iCorda playera prawie wszystkiego. :brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisałem wcześniej o moim problemie z nagrywaniem w trybie Stand-by. Otóż odbiornik się uruchamiał ale nie włączał funkcji nagrywania kanału. Pomogło formatowanie dysku. Ale problem pojawił się ponownie. Wydaje mi się, że jest to zależne od stopnia zapełnienia dysku. W moim przypadku (HDD 750) przy przekroczeniu 43-44% a więc ok. 320GB Icord nagrywa automatycznie tylko wtedy kiedy jest włączony. Czy zauważyliyście podobną zależność? Pytam tych, którzy mają duże dyski - czy nie występował u was problem z nagrywaniem po zapełnieniu określonej przestrzeni nośnika? Może on nie potrafi poprawnie funkcjonować z hdd większymi niz 320GB (chociaż widzi je poprawnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem do iCorda dyski do 1T i to już kilka różnych. Zawsze lepiej trzymać się dysków zalecanych przez producenta a Humax używa SEAGATE. Eksperymentowałem z róźnymi w tym z dyskami 2,5" i wszystkie działały(głownie testowałęm WD, SAMSUNGI i SEAGATE właśnie).

Jeśli masz SEAGATE to musisz uważać bo im się ostatnio trafiło kilka wpadek z softem do dużych dysków powyżej 500 GB.

Jak dobrze pogrzebiesz na stronie seagate.com to znajdziesz tam numery partii wadliwych dysków. Wymieniają je gratis na sprawne. Więc sprawdź dobrze czy nie trafiłeś tej partii dysków SEAGATE. Duże dyski które były w sprzedaży w sklepach z PCtami były i są wymieniane ze względu na wady softu. Z tego co pamiętam problem w SEAGATE dotyczył dysków z 2008r. Więc te kupowane dziś powinny być OK chyba, że to jakieś stare zapasy magazynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...