Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze nie czytacie Regulaminu : Art. 15 § 8 .....Zmiany Regulaminu, Umowy lub cennika wydane w czasie trwania Umowy będa wiązały Abonenta, jezeli ich treś zostanie mu doręczona, ......."

Bezwzglednie pisze tutaj ze taki dokument musi byc doręczony aby skutkował.

Nie pisze tutaj jakim sposobem ma to byc zrobione, listem , kurierem, osobiście przez pracownika, a moze nawet przez gołębia.

Z punktu widzenia prawnego w tym przypadku sformuowania treści co przedstawiłem, wystarczy że abonent w rozmowie telefonicznej z TCA przyzna się że słyszał o podwyzce (rozmowy nagrywane) lub zapytał o podwyzce e-mailem - wtedy nie ma szans twierdzic ze przesyłkla nie dotarła.

W przypadku natomiast faktycznego braku okoliczności o których wsponiałem lub faktycznie abonent listu nie otrzymał - wtedy nie ma takiej mozliwości aby prawnie nie wygrać ewentualnego sporu z operatorm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak chcesz wysłac wypowiedzenie, to dla czego masz nie odebrac przesyłki, przeciez w dalszej treści w/w art. 15 § 8 pisze że masz prawo w ciągu 14 dni od daty doręczenia - wypowiedzieć umowę.

Jak nie otrzymałeś listu to jak masz wypowiedziec ?

Mysmy rozważali inny problem, jak list wogóle nie doszedł a ty obudziłeś się w marcu i dowiedziałeś się dopiero o podwyżce jak przyszedł rachunek za marzec 2012r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem spokojnie można pisać wypowiedzenie na pewno na początku będą straszyć karą ale jak napiszesz że nie dostałeś aneksu i możesz się z nimi w sadzie spotkać to zmiękną , bo w sądzie to oni będą musieli udowodnić że doręczyli ci aneks, a nijak tego nie zrobią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawiąże do umowy, ma promocje którą podpisałem 2 lata temu, płaciłem 20 zł przez 9 m-cy po tym okresie 31 zł na pakiet c+start. teraz w kwietniu kończy mi się umowa i dostałem aneks, przeczytałem że będe płacił 51 zł i na infolini dowiedziałem się że mam rabat, po podwyżce 43zł + mr 15zł + philips 6102. Dobra ta oferta czy da się obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem spokojnie można pisać wypowiedzenie na pewno na początku będą straszyć karą ale jak napiszesz że nie dostałeś aneksu i możesz się z nimi w sadzie spotkać to zmiękną , bo w sądzie to oni będą musieli udowodnić że doręczyli ci aneks, a nijak tego nie zrobią :D

Kto by się po sądach włóczył z taką bzdurą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie trzeba otrzymać pismo, słyszałem również że informacje mogą być skutecznie podawane w e-dokumencie na ekranie telewizora. jedno jest pewne- wysłać jak najszybciej poprawnie wypełnione wypowiedzenie, odczekać okres umowny wypowiedzenia i szukać nowej bardziej atrakcyjnej oferty u innego dostawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to facet z którym podpisywałem umowę wprowadził mnie w błąd mówiąc ze zapłacę jedynie 2/31 z tych 10 zł :)

A co jeśli gość pisząc umowę pomylił się w moich danych spisując z dowodu :) Źle spisał miejscowość łącznie z kodem pocztowym , kto sie powinien martwić a kto cieszyć ja czy aps :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po małym zdenerwowaniu na cyfrę(spory rachunek za full pakiet), postanowiłem zerwać umowę. Otrzymałem pismo ze zmianami cen i związku z tym mam kilka pytań.

1. Czy w takim razie warto trzymać informację o podwyżce z cyfry? (Czyli pisma które otrzymałem od nich, w związku z zmianami cen)

2. Czy oferta superpremium za 99 zł na 15 miesięcy(w tym 3 miesiące gratis i dekoder sagem hd gratis i opcja multiroom za 5 zł) ma jakieś "dziwne" zapisy ?

Powiem szczerze, że ta oferta wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...