Skocz do zawartości

Umowa z Cyfrą - pytania, problemy


Koran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aneks do umowy sie nie zmienia, tylko regulamin :P

ja dostalem "ANEKS do umowy o abonament("umowa"), regulaminu umowy o abonament("regulamin") oraz cennika("cennik")"

zmieniaja art 4 par 1 pkt 4 regulaminu

art 10 regulaminu

art 3 pkt 1 załącznika nr 1 do umowy

pkt 1 cennika "pozycja pakiet-zawartosc programowa" uzyskuje nowe brzmienie: i tabela pod spodem

 

mam umowe na 22 miesiace od kwietnia i aneks promocyjny do umowy, kod akcji promocyjnej PCMR, pakiet canal+kompakt,

 

czy mozecie mnie oświecić czy cos sie dla mnie zmienia bo z aneksu generalnie nic nie wychodzi (jak dla mnie) zwlaszcza gdzie pisza o zmianie cennika z pozycji "pakiet zawartosc programowa" wymienili wysztkie chyba dostepne pakiety oprócz tych pakietow canal+..., pozatym piszą o zmienie załacznika nr 1"pakiet-zawartosc programowa" a ja mam załacznik nr 1 "cennik oferty promocyjnej- zestawy promocyjne" wiec jak mi moga cos zmienic jak mam cos innego?

a najbardziej chodzi mi o to czy finansowo sie nie zmienia i bede nadal placił 62 zl do konca umowy

 

żeby nie bylo dzwonilem do cyfry i zostalem poinformowany że niby nic sie nie zmienia ale nauczony doswiadczeniami wole sie jeszce spytac fachowców :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i Ja dostałem aneks do umowy . Umowę podpisywałem w listopadzie 2010 ( do lipca 2012) jak się nie mylę na 19 m-cy - pakiet Prestiż HD+. Dziś wysłałem pismo ,że nie akceptuję nowych zmian. Czy muszę płacić jakąś karę za wcześniejsze zerwanie umowy ? ( za dekoder nie płacę już chyba 3 rok więc ewentualnie zostaję tylko abonament - opłacany zreszto regularnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to prawda że po podpisaniu nowyej umowy pierwszy niepełny miesiąc jest bezpłatny.

Czy ktoś posiada regulamin promocji dla klientów innych telewizji?

Interesuje mnie czy opłata 0zł przez 3 miesiące dotyczy także PVR i MR?

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz

aneks do umowy sie nie zmienia, tylko regulamin

Regulamin jest integralną częścią umowy. Zmiana regulaminu aneks do tego regulaminu w rozumieniu prawnym jest zmianą umowy ze strony operatora..

- co do umów. umowa zawarta np, 2 listopada.. płatna jest dopiero od dnia 1 grudnia.

Także zawsze o płaca się zawierać umowy na początku miesiąca..Podobnie bywa czy jest jak przechodzimy na pakiet wyższy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@selko i vibor, jeżeli wam przyszedł pocztą nowy regulamin, to macie pełne prawo wypowiedzenia umowy, jeśli się z nią nie zgadzacie. Nie zapłacicie wtedy żadnej kary umownej.

@qzn, tak to prawda. Podpiszesz umowę powiedzmy 2 grudnia, to cały grudzień oglądasz za free i dopiero płacisz w styczniu. Z tego co wiem, 3 miesięczny okres bezpłatny dotyczy tylko pakietów, wynajem dekodera i Multiroom płacisz wg swojej promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę do sierpnia,podpisaną na 18miesięcy i od listopada naliczaja mi za pakiet optimum z kanałami hd 98pln. Jak dzwoniłem do Cyfry to dostałem info że to jest pełna stawka. Jak było przy podpisywaniu to już nie pamiętam, ale teraz takiej ceny nigdzie nie widzę i jakoś takiej nie kojarze. Może mnie ktoś oświecić czy ja głupi, czy mnie głupka robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się podzielić nieciekawym doświadczeniem mojego ojca związanym z umową cyfry+. Ojciec mój miał wzięty na 25 miesięcy pakiet optimum z darmowymi przez 12 miesięcy canal+ i hbo. Płacił wtedy w promocji około 70 zł. Po roku mógł zrezygnować z dodatkowego pakietu i zostać przy samym optimum lub za dopłatą wziąć canal+ i hbo. Teraz rok mija i zaczęły się schody. Otóż ojciec mój przedwczoraj (15.11) dostał pismo z cyfry+ gdzie stoi jak byk że od następnego miesiąca musiałby płacić za pełny pakiet ponad 150 zł lub w czasie do 14 dni zerwać/zmienić umowę tak żeby zostać na pakiecie optimum za 8x zeta. i Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to że pismo, choć przyszło 15 listopada ma datę wystawienia 2 listopada!!. Czyli termin na zerwanie umowy mijał 16!! (czyli dzień po doręczeniu listu). Na kopercie oczywiście stempla brak bo nie ma znaczka tylko adnotacja że list opłacony. Za to w środku już gotowy przekaz na 150 zł.

 

Ojciec jak przeczytał ten list i zobaczył datę to pogalopował do dealera cyfry, gdzie miły pan dał mu do zrozumienia że on tu tylko od podpisywania umów jest a nie od takich rzeczy i kazał dzwonić do biura obsługi, ojciec próbował 15.11 wieczorem jeszcze dodzwonić się do tego biura, oczywiście bez powodzenia, dopiero 16.11, ostatniego dnia udało mu się dodzwonić i wykręcić od nowej umowy. Czy to jest normalna metoda Cyfry+ żeby wkręcać emerytów w najwyższe pakiety?

Pytam bo właśnie kończy mi się umowa z Polsatem i właściwie chciałem również wziąć Cyfrę, ale po takim doświadczeniu to chyba się zastanowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Za to w środku już gotowy przekaz na 150 zł.
Rozumiem list był zwykły jak bywa w przypadku cyfry i podobnych operatorów.. Jest to przykład kolejnej zagrywki prawnej operatorów .. Takie wybiegi to ni e tylko cyfra.. Zmiana regulaminu powinna mieć charakter pisma prawnie doręczonego.. ( czytaj minimum polecony) . Ze tego nie stosują operatorzy bo tak wygodniej.. Klient prawnie ma dwie możliwości prawne..

Jedna z nich to napisać w stylu

w związku z Waszym pismem otrzymanym w dniu 16 listopada datowym jako wysłany w dniu 2 listopada br. nr.. etc..

Wypowiadam umowę..

Spokojnie niech Twój tata takie pismo wyśle poleconym na adres cyfry..

Cyfra prawnie nie ma wyjścia musi go przyjąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, tata załatwił. Na ostatni gwizdek, bo 16 ale załatwił. Ale to chwyt poniżej pasa jest, niejedna emerytka/emeryt nie skuma o co biega i da się wkręcić. A Cyfra imo nic nie musi przyjmować po terminie, oni mają na piśmie datę 2 listopada, jako że nie był to polecony i na dodatek nie trzeba go było stemplować to klient nie udowodni kiedy go dostał. Brudna zagrywka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to jest interpretowane przez Cyfrę, no bo jednak mimo że pismo wystawione 2 listopada to wyraźnie pisze "W przypadku braku akceptacji ... w terminie 14 dni od daty jego doręczenia". Doręczenia a nie wystawienia. Ja np aneks dostałem dzisiaj, więc jeśli liczyłaby się data 2 listopada to nie mógłbym już wypowiedzieć umowy, bo 14 dni minęło wczoraj. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wic polega na tym że koperta przyszła nieostemplowana. Bez znaczka. Cyfra ma umowę najwyraźniej z pocztą bo zamiast znaczka było tylko jakieś info że opłacono. Nie udowodnisz im kiedy dostałeś list. Jak Ci miły pan z infolinii powie że nie wierzy żeby list dwa tygodnie szedł to nic nie zrobisz. Jak już pisałem, mój Ojciec zdążył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

oni mają na piśmie datę 2 listopada

Ta data wysłania cyfry nie ma żadnej wartości.. prawnej..

Liczy data dostarczenia przesyłki do klienta.. warto o tym pamiętać..

 

Tata wysyłając dzisiaj pismo do cyfry przywrócił niejako w domyśle wiarygodność pisma Cyfry.. Z tym że prawnie w tym przypadku przyjmuje się 17 listopada jako datę otrzymania informacji...

 

Generalnie prawnie wygląda tak pismo zwykłe z punktu widzenia prawa ma wartość jedynie papieru toaletowego o wielkości takiej jak ten przysłany list..

 

To przed sądem Cyfra musiałaby udowodnić ze pismo doręczyła dokonał przesyłki prawnie doręczonej...

Spokojnie datą wysłania się od cyfry nie ma najmniejszego sensu się przejmować.

 

Reasumując Twój tata mógł pismo wysłać nawet 30 grudnia 2011 roku Cyfra zmuszona prawnie byłaby uznać jego roszczenie.

Dlatego by musiała Cyfra uznać roszczenie ponieważ nie dysponuje żadnym dowodem doręczenia przesyłki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie, czy trzeba podawać konkretny powód rezygnacji, czy po prostu napisać, że wypowiadam umowę ze względu na brak akceptacji aneksu, bez szczegółów (np. brak w ofercie Orange Sport i Sportklub). Oczywiście, o ile operator stosuje sztuczki wobec klientów, więc i my możemy tak robić. Powiedzmy, że celem nie jest rezygnacja z Cyfry, tylko wynegocjowanie lepszych warunków od 1 stycznia (nawet kosztem przedłużenia umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz
oni mają na piśmie datę 2 listopada

Ta data wysłania cyfry nie ma żadnej wartości.. prawnej..

Liczy data dostarczenia przesyłki do klienta.. warto o tym pamiętać..

 

Tata wysyłając dzisiaj pismo do cyfry przywrócił niejako w domyśle wiarygodność pisma Cyfry.. Z tym że prawnie w tym przypadku przyjmuje się 17 listopada jako datę otrzymania informacji...

 

Generalnie prawnie wygląda tak pismo zwykłe z punktu widzenia prawa ma wartość jedynie papieru toaletowego o wielkości takiej jak ten przysłany list..

 

To przed sądem Cyfra musiałaby udowodnić ze pismo doręczyła dokonał przesyłki prawnie doręczonej...

Spokojnie datą wysłania się od cyfry nie ma najmniejszego sensu się przejmować.

 

Reasumując Twój tata mógł pismo wysłać nawet 30 grudnia 2011 roku Cyfra zmuszona prawnie byłaby uznać jego roszczenie.

Dlatego by musiała Cyfra uznać roszczenie ponieważ nie dysponuje żadnym dowodem doręczenia przesyłki..

 

Jeszcze tak na marginesie, to w załączonym do aneksu rachunku masz datę nadania. Ja mam 10/11/2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...