Skocz do zawartości

Jaki kabel do dekodera HD(kanały SD i HD)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeci to jakiś badziew. Pozostałe dwa porządniejsze.

 

Co do sensu inwestowania w kabel HDMI - osobiście go nie widzę - HDMI przesyła obraz nie analogowo, a cyfrowo. Jeśli kupisz przewód za 200 to oczywiście będzie on lepiej wykonany od tego za 100 zł, ale skoku jakościowego nie będzie na ekranie, bo zewnętrzne zakłócenia nie wpływają bezpośrednio na to - co najwyżej na sam przesył danych. Co innego było w wypadku Scart, czy RCA - tam obraz szedł analogowo i zakłócenia na drodze mogły obniżyć jakość tego, co pokazywało się na TV.

 

Aczkolwiek tu zabrać głos powinien jakiś spec od HDTV - ja nim nie jestem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj bardzo drogiego kabla HDMI. Nie warto tracić pieniędzy. Wiele testów m.in.: w miesięczniku Audiovideo nr 12/2006 potwierdza, że nie ma różnicy w jakości przesyłanego obrazu pomiędzy kablem HDMI za 60 zlotych a kablem za 700złotych takiej samej długości. Jakość obrazu była IDENTYCZNA. Podobny test zrobiłem sam, oczywiście na mniejszą skalę i kabel HDMI bezfirmowy z hipermarketu niczym nie różnił się od kabla np: Vivanco. Różnica była w jakości wykonania kabla ale dla mnie to nieistotne dopóki kable pasuje do gniazda, nie wypada z niego i nie rozsypuje się w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli mam kabel HDMI dołączony do dekodera FERGUSON HF 8800 HD to nie warto dopłąćać np. do w KABELA HDMI PROFIGOLD, ponieważ obraz będzie taki sam?

 

Tylko dlaczego w teście FERGUSONA HF 8800 HD napisali

,,dołączony kabel hdmi zapewnia całkiem dobry obraz"

 

tutaj link

http://www.mojehdtv.info/testy/ferguson ... _test.html

 

ps. Dlaczego niektórzy piszą że kable TECH+LINKA powodują blaknięcie koloru zielonego.

 

:?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że te kable Tech+link mają wadę w wykonaniu. Zdarzają się przecież awarie i niedopatrzenia w produkcji. W kablach HDMI ważne jest by wszystkie przewody wewnątrz miały tą samą długość. Może tu leży przyczyna problemu.

Tylko dlaczego w teście FERGUSONA HF 8800 HD napisali

,,dołączony kabel hdmi zapewnia całkiem dobry obraz"

Określenie "całkiem dobry obraz" mówi tak nie wiele, że naprawdę nie wiem. :lol: Może recenzent wcześniej zakupił HDMI za kilkaset złotych i wmówił sobie, ze przecież ten droższy MUSI mieć lepszy obraz bo przecież nie przyzna się w duchu do źle wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest tego na Allegro. Są nawet kable kątowe. Idealne jeśli chcemy powiesić LCD na ścianie:

fm4.jpg

 

Ja kupiłem kabel firmy Vivanco rok temu. Wtedy w sklepach dużego wyboru nie było( jak startowało N). Ale i tak zapłaciłem za niego coś ok. 90 złotych. Teraz są pewnie po 40-50. Dobrze wykonane wtyczki, elastyczny i niezbyt gruby kabel tak, że można go łatwo ułożyć za telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam to co pisze Arsenal.

Zwykly smiertelnik nie zauwazy roznicy w jakosci obrazu po podlaczeniu drozszych i tanszych kabli. Oczywiscie wykluczam jakosc wykonania kabla.

Gdzies kiedys czytalem, ze w przypadku materialu o wysokim bitrate ma znaczenie lepsze/dokladniejsze wykonanie kabli, ale nie popadajmy w skrajnosci. Kabel HDMI o dlugosci do 7 m bez wzgledu na firme bedzie dzialal prawidlowo. Reszta to i tak w wiekszosci przetworniki w odbiorniku i nadajniku, ktorych jakosc ma bardzo duzy wplyw na obraz.

 

Pozdrawiam

 

braavoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...