Skocz do zawartości

DVB-PCi pod HD


Sztucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam mały dylemat ponieważ zastanawiam się nad zakupem karty DVB do kompa z naciskiem na HD. Właściwie do wyboru mam Skystar HD lub TT-Budget S2-3200 HD :) Komputer jaki posiadam ma następujące parametry :

 

- Procek Core2 - Duo 2,66

- Ram 2 Gb

- grafika GeForce 8600 GE 512 mb

 

Proszę o Wasze spostrzeżenia na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w PW do Ciebie - zobaczy się jak będzie z kartą graficzną. Kanały SD na tym sprzęcie będą działać bezproblemowo, HD mam nadzieję, że też, jednak wszystko okaże się w praniu - próbowałeś puszczać u siebie jakieś nagrane materiały HD, lub film z HD DVD etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągłem sobie Spidermana III w Blue Rayu i zadziałał bez żadnych problemów :D Obraz żyleta i dzwięk też OK chodź czasem obraz z dźwiękiem się rozmywają ale sądze że to kwestia odpowiednich kodeków

 

Nie wiem także jaką kartę lepiej zakupić ponieważ opcji jest kilka

 

1. SkyStar HD lub TT Budget3200 + moduł CI ?

2. SkyStar 2 lub Twinham + czytnik USB Phoenix

 

Która z tych opcji będzie lepiej działać z kartą C+ ???

 

Co będzie pracowało stabilniej ? Wg mnie czytnik na USB może się nie sprawdzić ale to tylko moje domysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w PW do Ciebie - zobaczy się jak będzie z kartą graficzną. Kanały SD na tym sprzęcie będą działać bezproblemowo, HD mam nadzieję, że też, jednak wszystko okaże się w praniu - próbowałeś puszczać u siebie jakieś nagrane materiały HD, lub film z HD DVD etc.?

 

Mam test wydajności tej karty w HD i tak przy procesorze:

-Core 2 Quad 2,6 obciążenie wynosi 17% przy 720p i 23% przy 1080p

-Pentium 4 3,8 GHz obciążenie 44% przy 720p i 56% przy 1080p

 

tak więc ten komputer powinien sobie bez problemu poradzić z odbiorem kanałów HD w 1080i i pewnie jeszcze zostanie spory zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Core 2 Quad zachowuje się jak Core 2 Duo - tam wyżej jest o Core 2 Duo ;) Sprawdzę co mam pod maską w pracy - tam HD wyraźnie tnie, ale co ciekawe nie wszystkie kanały - są takie, które pracują OK, a są takie, które namiętnie i skutecznie przyblokowywują mój komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puściłem teraz film w jakości BlueRaya czyli 1080 i zużycie procka było 50% a drugi rdzeń nie pracował więc chyba nie będzie probelmów z HD

 

Bardziej zależy mi na fachowej poradzie jaką kartę kupić i czy podłączyć do niej np. czytnik USB Phoenix czy może pod moduły CI ?

 

Wydaje mi się że przez czytnik USB nawet 2.0 HD może mulić :) a może się myle :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po phoenixie przez RS-232 (nie USB) HD działają dobrze, ale ograniczenie takiego czytnika - nadaje się tylko pod Cyfrę. CI daje nieco większe możliwości, ale akurat nie sprawdzałem jak CI radzi sobie w wypadku SS HD/TT-3200. W TwinHanie AD-SP400 CI (1041) ten dołączony slot z CI pracuje tragicznie, a nawet jeszcze gorzej niż tragicznie- poniżej tragiczności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - nie mamy go na sklepie i nie ma go chyba w ogóle w sprzedaży w Polsce obecnie (nie wiem czy Yansat je ma - chyba teraz nie).

 

USB jest oczywiście szybsze, ale przecież karta wysyła tylko uprawnienia - raptem po kilkadziesiąt bajtów co kilka sekund ;) Tak więc nie musi to być jakaś super magistrala ;) Deszyfracja i tak odbywa się na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do splitera to powiniem działać :)

A jeślli chodzi o wybór karty to chyba lepiej kupić Technotrenda S-3200

Przed tygodniem miałem taki sam dylemat, ale zamówiłem Technotrenda i sobotę będe wszystko instalował więc będe miał pierwsze wyniki testów :)

 

Jest sobota i jestem po instalacji karty. Na razie wszystko działa włącznie z programami HD. Mam także pewne problemy które być może wynikają z mojej niewiedzy np.

 

- nie działają klawisze volume z pilota

- przeskanowałe Astrę i HB a tu nie ma bardzo wielu stacji np. TVN

 

Może ktoś z Was zna odpowiedzi na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...