Skocz do zawartości
  • 0

TV-SAT HDTV


piotr_sopot
 Udostępnij

Pytanie

Witam.Na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 

A teraz może przejde do żeczy ;)

Zakupiłem telewizor SONY KDL-40X2000 BRAVIA.Od jakiś 3 lat posiadam telewizje kablową UPC.Po podłączeniu kablówki do telewizora zostałem nie mile zaskoczony jakością sygnału :P i postanowiłem coś z tym zrobić.

A wiec tak: zamierzam kupić tuner Ferguson HF 8800 HD do tego pójść i zakupić pakiet cyfry (komfortowy lub podstawowy,zależy jak będzie wyglądało to w promocji)i canal+ z opcją HD.

 

A teraz mam pytania do znawców.

1-Mieszkam w kamienicy (3piętra)anteny nie moge zamontować przy oknie ponieważ z każdej strony zasłonięte mam drzewami,jedyna opcja pozostaje na dachu.Czy przy zamontowaniu satki na dachu(kilka metrów kabla) nie będzie kłopotu z odbiorem jakości HD i czy dodawana za 1zł do oferty cyfry antena wystarczy??

2-Co mam jeszcze dokupić oprócz tego tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad. 1. Kabel i antena nie odpowiadają za jakość sygnału a za jego siłę, za to czy będzie HD odpowiada tuner. Ważne aby nie przesadzać z długością kabla bo tłumienie osłabi sygnał (ale mowa tu o długościach około 100 metrów ;) ).

Antena od Cyfry wystarczy, ale większa da pewniejszy sygnał w złych warunkach atmosferycznych.

 

Ad. 2. Jeśli sam to będziesz zakładał to oczywiście kabel koncentryczny, złączki, uchwyty ścienne czy kominowe.

Jeszcze jakieś okablowanie do podłączenia tunera do TV, czy to Euro czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na sygnał z Hot Birda antena za przysłowiowy 1 PLN będzie OK. Gdybyś jednak w przyszłości miał zamiar rozbudować istniejącą instalację o kolejne satellty to warto kupić sobie samemu lepszą antenę :)

Mam na myślli Astrę bo tam znjadziesz także niekodowane kanały HD np. Sat1 Pro7 czy Anixe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...