Skocz do zawartości

Co to jest i jakie daje możliwości


hal9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za antena i jakie daje mozliwości Spectra-2000-Turbo. Ktoś to użytkuje ? Podoba mi się bo wyglada na to że to antena dookólna czyli będzie zbierać szeroko. W chwili obecnej mam antene nastawioną posrednio Kielce - Św. Krzyż i nie jestem calkiem zadowolony z odbioru. Mogę go oczywiście poprawić przez montarz anten kierunkowych ale nie widzę w tym specjalnego sensu bo mam CP, a naziemną traktuje jako rezerwową, oraz do oglądania na drugim telewizorze który stoi w kuchni.

 

e878ab2ca0c6bae8.jpeg

 

PS. Szukałem ale nie widziałem nigdzie nic na ten temat, jeśli gdzieś jest to proszę go podać a mój wątek skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie po prostu chce zmienić starą antenę szerokopasmową (siatkową) która choć działa to już bardzo szpetnie wygląda.

Czy możecie coś polecić w rozsądnej cenie, żeby po roku nie pordzewiało a plastik nie popękał. Oferta w sklepach jest szeroka, ale po co wywarzać otwarte drzwi skoro są fora internetwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPIOTR: jakoś sceptycznie podchodzę do podanej anteny, zapewne jest skonstruowana podobnie jak ta z pierwszego posta w temacie.

 

hal9: jeśli chcesz inną szerokopasmową to zainteresuj się Logarytmiczną. Na pewno lepsza od siatki ;)

Ewentualnie możemy się postarać złożyć jakiś zestawik z anten Yagi, potrzebne by były informacje o miejscu odbioru, odległościach, mocach nadajników, i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z jednym zastrzeżeniem Pitter, Ta o której piszę produkowana jest przez renomowaną firmę w technologi mikropaskowej i tor na wyjściu ma 75 ohm. a także porządny zaekranowany przedwzmacniacz(przynajmniej kumpel twierdził żę jest tam dobry przedwzmacniacz) Nie zauważyłem także aby podczas wiatru były duchy na ekranie (a testowaliśmy ją jeszcze jak był analog u znajomego pod Berlinem .Ta BZD 40 śmiga jak ta lala Teraz na cyfrowej dvb-t także nie ma problemów .no chyba że oni mają mniej chore fale niż my tu w Polsce. 8) Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem by ją zamówić ,ale składam sianko jeszcze na planarną antenę kathreina (do testów) i wszystko razem zamówię (za jedną opłatą kuriera)

 

ps:BZD 40 kosztuje ok 35 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 Euro + wysyłka to za drogo jak dla anteny rezerwowej może to:

 

[usunięto]

 

lub

 

[usunięto]

 

Edycja Mr. Orbita: zajrzyj do regulaminu - tego typu linkowanie podchodzi pod reklamę. Na przyszłość ogranicz się się do nazw produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość wszystkich tych anten zależy od jakości przed wzmacniacza ,oraz indywidualnego miejsca odbioru(oraz z ilu kierunków ściągasz).Nie ma złotego środka. Jeśli będziesz miał kilka sygnałów mocnych i kilka słabych to na każdej z nich prognozuję problemy objawiające się przesówającymi się poziomo pasami ,lub nieruchomym pasem na którymś z kanałów. wszystko to jest nie do przewidzenia. Najlepiej jest stosować anteny yagi i zwrotnice kanałowe .No ale to już większy koszt ...fakt. Możesz spróbować tą REFLEKTę na oko ma odpowiednie elementy czynne zarówno dla kanałów 1-12 jak i powyżej 21 k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnej antenie odbieram TVP1, TVP2, TVP info, TV4, Polsat, TVN. mieszkam ok 35 km na południe od Kielc, a antena ustawiona jest posrednio "Komin" - Św Krzyż. Jakość kanałów przy normalnych warunkach atmosferycznych jest zadowalająca (poza zdecydowanie najgorszym TVN). Wymianę anteny chcę zrobic przede wszystkim ze względów estetycznych obecna ma ponad 12 lat.

 

W bezpośrednim sąsiedztwie (3 km) nie ma żadnych ośrodków emitujących jakiekolwiek fale radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Kielcach to oprócz najlepszego obiektu nadawczego w Polsce tzn (g Św Krzyż) to cała reszta z innej parafi i kierunków leci .Jeśli ci akurat wychodzi wszystko w jednej lini to masz szczęście i możesz spróbować antenowych protez,jeśli nie to raczej upierałbym się przy profesjonalnym układzie anten yagi i zwrotnicy kanałowej. Napewno jakaś firma w tamtym rejonie zajmuje się produkcją zwrotnic na ten region. No już na pewno na tvn na 24 kanale-trzeba cosik z wzmacniaczem w puszce dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...