Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie menu na ekranie


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieję ze nie powielam tematu, ale nic konkretnego nie znalazłem w mojej sprawie.

 

Mam problem ponieważ każde menu na telewizorze jest półprzezroczyste, i miga jak cos ruchomego przechodzi przez to menu.

Pozwiem jest to troche denerwujące.

 

Czy mozecie mi powiedziec co sie dzieje o jak sie tego pozbyc.

 

Za rady z góry dziekuje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że coś padło co odpowiada za nakładanie na obraz menu lub sam generator menu, wygląda na problem układów liniowych niż cyfrowych więc zmiana oprogramowania chyba nic nie da.

Jeżeli dekoder jest na wynajem to idź do serwisu CP, nie wiem jak to funkcjonuje tam więc ktoś się wypowie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem od kilku dni z półprzezroczystym menu na niektórych kanałach. teraz nie pamiętam jakich nie chce mi się włączać TV. ale to występuje tylko na kilku stacjach. Dziwne.

 

Mam Ferdka 7318 Uci z modułem. w sumie nie przeszkadza mi to za bardzo ale chciałem tylko zwrócić uwagę że nie tylko z dekoderami jest problem.

Coś poprawiali ostatnio z oprogramowaniem do modułów ? Bo jakoś nie zauważyłam instalowania nowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ponieważ każde menu na telewizorze jest półprzezroczyste, i miga jak cos ruchomego przechodzi przez to menu.

Pozwiem jest to troche denerwujące.

 

Pozdrawiam

 

Miałem dokładnie ten sam problem, ale po zastosowaniu podstawowych kroków wszystko wróciło do normy. Zrobiłem, co następuje:

-wyłączyłem dekoder pilotem (na stan czuwania),

- wyciągnołem kartę z dekodera,

- wyłączyłem dekoder z prądu wyciągając wtyczkę z gniazdka i odczekałem minutę,

-włożyłem kartę do dekodera,

- właczyłem dekoder do prądu i odczekałem aż odliczy do 100 na wyświetlaczu.

- włączyłem dekoder pilotem i ...

... wszystko wróciło do normy, menu przestało być migające i półprzezroczyste. Szafa gra !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...