Skocz do zawartości

N-box bez dysku nagrywanie na nagrywarkę


piotrek219
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapytam jeszcze w sprawie nagrywania.

Wiadomo, że w nbox działa albo HDMI/Component albo Euro.

Przy podłączeniu poprzez Euro możemy oglądać na TV tylko

w jakości SD.

Może tak podejść do sprawy.

Podłączmy TV za pomocą HDMI, wówczas Component jest też aktywny.

Podłączamy zewnętrzną nagrywarkę za pomocą kabla Component/Euro

i nagrywamy program w jakości SD a na TV możemy oglądać go

w jakości HD (dla programów HD).

Czy tak to będzie funkconować ?

Nie znalazłem takiego kabla na http://www.hollex.pl dlatego podaję link

zewnętrzny : Kabel Component/Scart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maryś. Nie będzie funkcjonować ponieważ sygnał YPbPr z component nie jest zgodny z sygnałem RGB na Euro i żadna nagrywarka nie nagra nic z wyjścia component dekodera tvsat. Takie cuda to są tylko na japońskim rynku i w USA ale tylko w formie kart PCI do komputerów. Zresztą już wycofane z produkcji od kilku lat i trudno dostępne z racji możliwości zgrywania na nich kanałów HD na komputer co jak wiemy wytwórniom niespecjalnie się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

arsenal : Mam jednak dalej wątpliwości.

W opisie dotyczącym tego kabla pisze :

Kabel pozwalający przesyłac sygnał RGB ze złacza komponent na SCART. Kabelem możemy przesyłac sygnał tylko w jednym kierunku.

Zaznaczam, że materiał HD zgrywamy w jakości SD. To jest oczywiste.

Inną sprawą, którą poruszył Wanderer jest dźwięk i dlatego

chyba te audio 2xRCA, ale czy na pewno.

Czy sam komponent YPbPr przesyła też audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc rozwieję twoje wątpliwości i ostudzę zapał. Jeśli dekoder ma osobne złącze component to z niego wychodzi tylko YPbPr. Ten kabel, którym tak się interesujesz jest przeznaczony do np.:dekodera Samsung Cyfrowego Polsatu gdzie zabrakło miejsca na złącze component i wyjście YUV(czyli YPbPr) jest wybierane software'owo za złącza SCART. Wybieramy w menu czy z Eurozłącza ma wychodzić RGB a YUV. Dlatego potrzebne są takie kable przejściówki. .No i droga sygnału jest tylko w jedną stronę. Czyli źródło ma złącze Euro a telewizor component. W drugą stronę nie pójdzie. Na Hollexie jest nawet sama przejścówka jeśli kotś ma sam dobry kabel component

1488.jpg

Ale to i tak nie ma znaczenia bo żadna nagrywarka nie nagra sygnału YPbPr. Nieważne czy SD czy HD. Przyjmują tylko europejski standard RGB. Konwertery YPbPr->RGB istnieją ale ceny mają zabójcze i najbliższy sklepik z nimi jest gdzieś tak w Hongkongu.

W tym cytacie co podałęś jest błąd często popełniany. Ze złącza component nie wychodzi RGB tylko składowe kolorów czyli YPbPr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arsenal Trochę się pogubiłeś w swojej wypowiedzi.

Ustalmy po pierwsze jaki jest kierunek przesyłania sygnału w tym

kablu. Wg mnie COMPONENT -> SCART a Ty piszesz :

Ten kabel, którym tak się interesujesz jest przeznaczony do np.:dekodera Samsung Cyfrowego Polsatu gdzie zabrakło miejsca na złącze component i wyjście YUV(czyli YPbPr) jest wybierane software'owo za złącza SCART. Wybieramy w menu czy z Eurozłącza ma wychodzić RGB a YUV. Dlatego potrzebne są takie kable przejściówki. .No i droga sygnału jest tylko w jedną stronę.
czyli wg Ciebie SCART -> COMPONENT

a tak specyfikacja tego kabla nie mówi.

W tym cytacie co podałęś jest błąd często popełniany. Ze złącza component nie wychodzi RGB tylko składowe kolorów czyli YPbPr.
Jeżeli jest błąd to skąd ja mam o tym wiedzieć.

Chociaż nie jestem do końca o tym przekonany.

Jestem bardzo dociekliwy więc liczę na dalsze argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...