Skocz do zawartości
  • 0

Czy.. 2 konwertery twin+Obrotnica SG-2100 na czaszy 115cm ??


dexter12
 Udostępnij

Pytanie

Bardzo mi zależy na uzyskaniu odpowiedzi:

Czy można podłączyć 2 konwertery twin wraz z obrotnicą SG-2100 na czaszy 115cm (Triax) do tunera Inverto 7000 PVR, w taki sposób, aby sygnał z Astry 1 i Hotbirda był uzyskiwany bez konieczności ruchu obrotnicy, a pozosłałe satelity już z jej wykorzystaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zauważ, że w takim układzie masz dwa DiSEqC - jeden przełączający konwertery, a drugi sterujący obrotem - obydwa musi wysterować odbiornik. Nie pamiętam menu Inverto, ale obawiam się, że w ten sposób to nie ruszy. Konwertery Astra/HB musiałyby być przełączane w inny sposób (0/12V lub "ręczniak").

 

Nawet gdyby udało się zmusić Inverto do obsługi obrotu jednocześnie z DiSEqC na Astrę/HB, to z jednej strony Hot Bird musiałby mieć ustawiony DiSEqC przełączający z Astry, oraz drugi, aby obrotówka wracała na 13E najpierw - nie bardzo mogę sobie to wyobrazić...

 

No najwyżej jak ktoś ma inny pomysł - jest już po północy i myślenie o tej porze nie jest na najwyższych obrotach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znaczy Hot Bird mógłby mieć tylko ustawione do obrotu, a Astra z DiSEqC 1.0. Była by przypisana tylko Astra do przełącznika.

Najpierw pstryka na coś z HB i antena jedzie na tą pozycję, następnie przełącza na kanał z Astry.

Tylko podstawowe pytanie czy odbiornik sobie poradzi.

 

Przy okazji: taki patent przeszedł by z kartą SkyStar2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale jest problem (może siada mi myślenie - jak tak - proszę o wyprowadzenie z błędu ;) )

 

Gdy konwerter przeskoczy na Astrę, to jak wróci na Hot Bird-a, jeśli ten nie będzie miał podpiętej komendy powrotu na port 1, a obrót? Aktywny zostanie LNB 2 i się namiesza coś mi się tak zdaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Monoblock ma wbudowany przełącznik DiSEqC, więc to żadna różnica. Poza tym przy takiej antenie lepszy efekt dadzą dwa osobne konwertery.

Trzeba będzie zastosować jakiś ręczny czy napięciowy przełącznik między obrotnica a dodatkowym konwerterem, już parę razy temat był poruszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...