Skocz do zawartości
  • 0

Zanik sygnału z przełącznika diseqc - port 2


palo
 Udostępnij

Pytanie

Proszę o pomoc w temacie zaniku sygnału z przełącznika disegc w układzie dwóch konwerterów tzw. "zez".

Podstawowe dane zestawu:

tuner : Ferguson AF 7018 UCI (oryginalne oprogramowanie)

antena : 120 cm ustawiona na Astrę na dachu 3-piętrowego budynku

diseqc : port 1 - Astra, port 2 - Hot Bird (nie znam marki)

konwertery : Comsat (główny na Astrę, zezujący na Hot Birda)

Port 1 (Astra) pracuje cały czas prawidłowo. Problemy występują z portem 2 (Hot Bird). W ciągu 2 lat od instalacji "zeza" dwukrotnie nastąpił całkowity zanik obrazu i sygnału. Awarie usuwał serwisant wymieniając na dachu przełącznik diseqc. Po pół roku od ostatniej naprawy ponownie występuje całkowity zanik obrazu i sygnału na wszystkich kanałach z portu 2, choć tym razem obraz i sygnał powracają z pełną siłą i jakością 99% w różnych okolicznościach. Na przykład po wielokrotnych próbach zmiany kanałów z Astry na Hot Birda, po wyłączeniu w menu zasilania konwertera i ponownym włączeniu lub po włączeniu dowolnego kanału z portu 2 i wyczekaniu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin sygnał powraca z pełną siłą i jakością 99 %. Najskuteczniejszy jest ten ostatni sposób. Siła i jakość sygnału 99% wskazuje, że konwerter zezujący ustawiony jest prawidłowo. Nie zauważyłem wpływu pogody na zaniki. Jeden raz odzyskałem sygnał w sposób zadziwiający. Otóż włączyłem w menu opcję "ustawienie anteny - diseqc 1.2", co automatycznie wyłączyło port 2 i spowodowało powrót sygnału (nie posiadam obrotnicy). Taki system działał 1 godzinę i nigdy się nie powtórzył. Proszę o podanie przyczyn tego zjawiska i rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pomóc nie pomogę ale te przełączniki to ciekawe urządzenia. Ja mam antenę 90 cm 3 satelity Astre 1 HotBird i Astre 2. Port nr 1 to HotBird, port nr 2 Astra 1 a port nr 4 to Astra 2. Diseqc nie widział u mnie nie było sygnału na porcie nr 3 więc taka kombinację podłączenia zrobiłem. Oczywiście w menu dekodera tez zaznaczyłem że Astre 2 mam na porcie nr 4. Dekoder Echostar 606

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DiSEqC może się zepsuć, ale raz/dwa, a nie co pół roku - jeśli masz możliwość - pomierz napięcia wychodzące z odbiornika przy poszczególnych polaryzacjach. Ten DiSEqC raczej też będzie do wymiany, ale spróbuj zainwestować w coś porządniejszego (może Mezon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...