Skocz do zawartości

9°East - Eurobird 9A


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie do tych co aktualnie są lub kiedyś zahaczyli o tą pozycję. Z racji tego że akurat miałem chwile czasu postanowiłem sobie "posprzątać" listę kanałów. Wykasowałem więc wszystkie kanały z tego satelity i w porównaniu z np. serwisem flysat na nowo zaktualizowałem sobie dane transponderów itd itp. O co mi z chodzi. Na częstotliwości 11823 H 27500 3/4 jest taki kanał jak Trace Sport HD niby nic nieznaczący kanał bo i tak zakodowany w Viaccess (wg. stron internetowych). Chodzi o sam fakt. Po przeskanowaniu tp ukazuje się ID tego kanału

3e172fb6a70d.jpg

e1bb88041416.jpg

a mój tuner w ogóle nie widzi tego kodowania :( .

303f0f8e1871.jpg

Do porównania inny kanał z tego tp.

2a9adac29e99.jpg

Czy ten kanał wysyła jakąś indentyfikację kodowania? Czy jest jakoś blokowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem ten tp. i faktycznie brak jakiegokolwiek systemu kodowania na Trace Sport HD. Mój sprzęt pokazuje, że kanał jest zakodowany, ale żadnego CAID ani Providera nie wyświetla. Według FlySat, Trace Sport HD kodowany jest we Viaccess 2.6.

 

A tak przy okazji - @marcin81 - dlaczego nie wyświetlają się wyżej Twoje obrazki? Ja bynajmniej ich nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

12,344GHz - pol.V - SR 27500 - FEC 5/6 - DVB-S2/QPSK

Na tej częstotliwości stacja Al Jazeera uruchomiła 4 feedy HD multiplexu.

Feedy identyfikują się jako AJS SERVICE 1, AJS SERVICE 2, AJS SERVICE 3 i ALS SERVICE 4 i nadawane są w rozdzielczości 1920x1080 w formacie MPEG-4/H.264.

 

3001lhs.jpg3001lhu.jpg

 

2001lhx.jpg3001lhy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - większość kanałów z częstotliwości 12034 V przeniesiono (a właściwie upchano) na częstotliwość 12073 V.

Co za tym idzie - po przeniesieniu kanałów wyłączono 12034 V.

 

Z tego co udało mi się przeczytać na stronie internetowej Hello HD, wywnioskowałem według mojego rozumowania, że nie stać platformę na opłacanie 2 transponderów i przerzucono część kanałów... (czytać wyżej)

Niestety na wszystkie kanały, które dotychczas miała Hello HD, nie znalazło się miejsca na tp. 12073, więc brakuje kilku kanałów do pełnej oferty. Po edycji tp. 12073 V zauważyłem, że brakuje m.in. Discovery HD.

 

Można także wyczytać z ich strony, że trwają jakieś prace techniczne (być może sytuacja obecna jest tylko przejściowa), za co Hello HD przeprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12,344GHz - pol.V - SR 22500 - FEC 5/6 - DVB-S2/QPSK

Na tej częstotliwości stacja Al Jazeera uruchomiła 4 feedy HD multiplexu.

Feedy identyfikują się jako AJS SERVICE 1, AJS SERVICE 2, AJS SERVICE 3 i AJS SERVICE 4 i nadawane są w rozdzielczości 1920x1080 w formacie MPEG-4/H.264.

Al Jazeera uruchomiła kolejny tp dla swoich przekazów.

12418 V 22500 5/6 DVB-S2/QPSK

 

@Wanderer

SR na tym tp nie wynosi jak podałeś 27500 tylko 22500 :mrgreen:

W tym cytacie który zapożyczyłem zrobiłem mały EDIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównej stronie SK podano news o Fashion One HD 12034 V 27500 3/4 DVB-S2 8PSK. Ładnie pięknie tylko niech nie przełączają non stop parametrów :!: W ciągu ndnia trzeba minimum dwa razy wejść w ustawienia i przełączyć ustawienia pilota raz na OFF a raz na ON :crazy:

 

A tak poza tym pojawiły się nowe kanały na tej pozycji:

:arrow: 11727 V 27500 - ESPN America ale niestety we Viaccess (CAID 0500; Prov 042600)

:arrow: 11919 V 27500 - NDTV 24x7 & NDTV Profit - FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Od kilku tygodni mam 9E u siebie. Mam problem z 12.034 i 12.074. Otóż sygnał nie przekracza 45% w dzień i 50% w nocy. Nie stanowi to większej jazdy kiedy nie pada, bo odbiór jest stabilny, ale gdy pojawia się burza lub silny deszcz sygnał znika. Czy u Was też tak marnie z sygnałem na tych dwóch częstotliwościach. Poza tym ideał. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poziom sygnału nie mniejszy niż na innych częstotliwościach (dBm), odbiór też OK, ale najmniejsza antena na jakiej mogę to teraz sprawdzić to 130cm. Pewnie DVB-S2 robi swoje w połączeniu z FEC 3/4 (większość DVB-S2 ma FEC 2/3 na 9°E, tylko jeszcze 12,245H ma DVB-S2 z 3/4). Jeśli wszystkie bajery typu dopieszczenie ustawienia anteny i skręcenie LNB już robiłeś, to no lepiej nie da rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Monter pocił się nad tym z godzinę i ustawił najlepiej jak się dało. Poza tym inne częstotliwości mają jakość 99% lub 80%, także ustawienie jest OK, tylko te dwie jakoś tak marnie. Przejrzałem temat i widzę, że na zapach z 12034 też ktoś miał marne 52% jakości więc może na porządnej antenie o większej średnicy niż 115 cm śmiga to lepiej. Dobrze, że za często nie ma mocnych burz, bo przy niewielkim deszczu sygnał nie spada. Najgorzej jak jest letnia burza:(

 

Co do 12245 z 9E to sygnał mam od 80-90% jakości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Czasza triax td 100 z multiblockiem. Wszystko jest cudnie, tylko te dwa transpondery mają u mnie jakąś niską jakość. Konwertery nowe, testowane było na dwóch różnych, więc chyba we Wrocławiu więcej nie wycisnę. Trochę to dziwne, ale na razie nie panikuję. Jak w zimie się pogorszy sygnał, bo zachmurzenie itp. się pojawiać będzie to wtedy się pobawię anteną:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Topfield pokazuje dla tych transponderów 74-76%, jest to tyle samo lub nieznacznie mniej 1-2% niż inne transpondery z Eurobirda 9A, które sprawdziłem (wszystkich nie sprawdzałem).

Dla porównania transponder Cyfry z Hot Birda 10719 V pokazuje 70-72%, czyli jeszcze mniej (!) niż 12034 V i 12074 V z Eurobirda 9A.

Antena 0,75m na obrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jakaś awaria aktualnie. Nie działają częstotliwości 11747, 11785 i 11823 (wszystkie pol. H).

 

Aktualizacja 23:03. Sygnał powraca i zanika, jest dość słaby w porównaniu z normalnym stanem. Być może to wynik jakiejś burzy w miejscu gdzie zlokalizowany jest uplink albo inna awaria:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Sorki za post pod postem, ale trochę czasu minęło. Pokombinowałem z ustawieniem i teraz mam sygnał 76% w nocy i około 70% w dzień - dla 12034 i 12074. Więcej się nie da, bo konwerter zaczepia o 13E (w sensie o drugi konwerter:P).

 

Podobnie udało się poprawić jakość częstotliwości na 28,5E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po wielu próbach udało mi się ustawić antenę na 9E (zeza na 80'). :)

Oczy otworzyłem gdy wyszukałem aż 8 !!! kanałów FTA w wersji HD.

A nasze ukochane platformy każą sobie za nie płacić nawet i 30zł/m-c (pakiet HD w CP - cena pre-paid).

Owszem są to inne kanały, ale ta liczba robi wrażenie !

 

Doszły mi także 3 porządne muzyczne kanały z Węgier oraz Real Madryt TV.

Skaczę z radości :brawo::brawo::brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i tak prędzej czy później zostaną zakodowane.

Chodzi mi między innymi o Trace :smile:, kanał dobry bo mam w Cyfrze.

Ale póki co można się cieszyć, że jest dużo kanałów HD.

Nie mam ustawionej tej satelity, ale życzę wam miłego oglądania :P

I jestem ciekaw jakie będą kolejne kanały ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...