Skocz do zawartości
  • 0

Problem z synchronizacją między dekoderem, a TV


Krzysztof34
 Udostępnij

Pytanie

Witam.


Mam problem chyba z synchronizacją pomiędzy urządzeniami. Posiadam dekoder Polsatu ten mały (HD 3000) i TV Panasonic (TX-40ES510E). Problem objawia się tym że po włączeniu na pilocie od dekodera urządzeń oba się włączają ale nie ma obrazu ani dźwięku, dopiero jak wybiorę na pilocie od TV ponownie źródło HDMI1 na którym jest dekoder pojawia się obraz ale nadal nie ma dźwięku, żeby go uzyskać muszę przełączyć kanał na pilocie od dekodera albo co wyczaiła moja mama emerytka  :) odłączyć dekoder od prądu i spróbować ponownie tzn. zresetować. Co może być przyczyną? Mam wiele trybów Eco który ewentualnie wyłączyć?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli jest tak cały czas od początku gdy oba urządzenia stoją w jednym pokoju, to może być tak że po prostu oba piloty nadają na podobnych częstotliwościach. Objawia się to właśnie tak jak piszesz, że część przycisków z jednego pilota oddziałuje na drugie urządzenie. Podobny przypadek mam u siebie; TV Panasonic i miniwieża Philipsa. Np. włączenie telewizora powoduje wyłączenie radia i odwrotnie, przyciskami od zmiany programu i głośności którymkolwiek z pilotów mogę zmieniać kanał i głośność na obu urządzeniach gdy są włączone, itd itp. Nic na to nie poradzisz, po prostu tak bywa. Rzadko, ale zdarza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam problem chyba z synchronizacją pomiędzy urządzeniami. Posiadam dekoder Polsatu ten mały (HD 3000) i TV Panasonic (TX-40ES510E). Problem objawia się tym że po włączeniu na pilocie od dekodera urządzeń oba się włączają ale nie ma obrazu ani dźwięku, dopiero jak wybiorę na pilocie od TV ponownie źródło HDMI1 na którym jest dekoder pojawia się obraz ale nadal nie ma dźwięku, żeby go uzyskać muszę przełączyć kanał na pilocie od dekodera albo co wyczaiła moja mama emerytka :) odłączyć dekoder od prądu i spróbować ponownie tzn. zresetować. Co może być przyczyną? Mam wiele trybów Eco który ewentualnie wyłączyć?

Spróbuj wyłączyć funkcję HDMI-CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...