Skocz do zawartości

4K UltraBox+ |G9| (Technicolor USW4001NCP, ITCA)


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na Sony to samo nie na wszystkim pokazuje HDR, ogólnie jakoś dziwny wydaje mi się obraz z tym hdrem.

Bo obraz z HDR wygląda na sztucznie podbity w większości przypadków, mało który TV ma certyfikat Dolby Vision, a te z HDR10 to często generują takie cuda jak kiedyś tryby "filmowe" w telewizorach LCD. Na teraz to dobre do gier no i filmów promocyjnych w MediaMarkcie, do oglądania filmów w domu średnio... No chyba, że dla osób które lubią Samsungowe amoledy w komórkach i ich cukierkowe kolory ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki byś chciał żeby był? Obejrzyj sobie filmiki które wstawiłem to będziesz wiedział jaki ma być ten HDR a po drugie wszystko zależy od telewizora jaki masz a taki będziesz ten HDR

Dla mnie obraz jest za ciemny takie mam odczucie. TV mam sony bravia 55xe8599. Nie wiem czy jest gdzieś jakaś specyfikacja HDR w tym tv bo nigdzie nie znalazłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jak jest za ciemny z HDR według ciebie to go wyłącz. ;)

 Każdy wydaje mi się będzie to inaczej odbierał.

Ja pozytywne odbieram wprowadzenie tego do naszego dekodera, lepiej teraz się ogląda  programy BBC.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obraz jest za ciemny takie mam odczucie. TV mam sony bravia 55xe8599. Nie wiem czy jest gdzieś jakaś specyfikacja HDR w tym tv bo nigdzie nie znalazłem.

 

Jeśli mogę się spytać wiesz w ogóle jak działa HDR ????  Według mnie po tym co mówisz to chyba nigdy na oczy nie widziałeś jak działa HDR , jak HDR może być za ciemny???. Tu masz opis co to jest HDR i jak działa, może to Ci rozjaśni co nie co:)

 

https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

 

Tak w ogóle żeby dobrze zadziałał HDR to musi by spełniona jedna rzecz, musi być telewizor co ma co najmniej 500 nitów a im w górę tym  lepiej a co idzie w dół to tylko namiastka  tego co może dać HDR

Bo obraz z HDR wygląda na sztucznie podbity w większości przypadków, mało który TV ma certyfikat Dolby Vision, a te z HDR10 to często generują takie cuda jak kiedyś tryby "filmowe" w telewizorach LCD. Na teraz to dobre do gier no i filmów promocyjnych w MediaMarkcie, do oglądania filmów w domu średnio... No chyba, że dla osób które lubią Samsungowe amoledy w komórkach i ich cukierkowe kolory ;).

 

Może masz taki HDR w telewizorze co sztucznie podbija, bo jak czytam co po nie którzy piszą to chyba nie mają pojęcia o czym mówią. Sam dekoder nie zrobi roboty , tu jest potrzebny dobrej klasy telewizor co ma minium 500 nitów w góre. A większości z was co tak pisze to nawet nie wie ile ma wasz telewizor HDR

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się nie znam się tak dobrze jak ty ale to nie znaczy że nie mogę mieć swojego zdania (a widzę że co niektórzy tutaj traktuje HDR jak najlepszą rzecz jaka ich w życiu spotkała i każdy z innym zdaniem jest be). Mam takie odczucie jak przełączam między HDR i bez że obraz jest może niech nie będzie że za ciemny ale są jakies dziwne kolory tak to odbieram. A co do HDR w moim tv to trudno mi się wypowiadać bo nigdzie nie znalazłem specyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo wyrazić swoją opinie ale po tym co napisałeś to raczej wątpię żebyś wiedział jak działa HDR, soorki że tak pisze ale nie tak działa HDR jak ty opisujesz a po drugie znalazłem dane ile twój telewizor może dać max jasności HDR

 

- niska jasność maksymalna w trybie HDR (394 cd/m^2),   czyli nie dziw się że słabo widać u Ciebie i na dodatek mniej widać szczegółów. Tutaj niestety będzie coś widać ale słabo a jak pisałem wcześniej tu robi robotę telewizor a nie dekoder :) Powiem szczerze że jeszcze dużo ludzi sie przekona że telewizor tu robi robotę  z dobrym HDR. Panasonic 65dx900 potrafi  wyciągnąć ponad 1200 nitów a OLED wyciąga ponad 750 nitów co jest wystarczająca sumą bo całą robot robi czerń w OLED

 

https://hdtvpolska.com/hdr-co-to-jest-hdr-hdr10-kontra-dolby-vision/

 

 

 

od 12 minuty obejrzy do końca a zobaczysz jak działa HDR prawidłowo

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy telewizor inaczej się ustawia a z tego co pamiętam w Sony w funkcji HDR jest suwak na plus albo minus, to się ustawia żeby jaśniej świecił albo ciemniej.W tym filmie jest chyba pokazane nawet , jak dobrze pamiętam :) Musisz się pobawić aż ustawisz dobrze, a może ustaw na HDR 10 i zobacz efekt bo HLG to jest przeznaczony dla transmisji satelitarnej:)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

1. Odbiornik TV odbierający sygnał przez złącze HDMI (i nie tylko) pracuje w trybie "zwykłego monitora" i ma wyłącznie za zadanie poprawnie wyświetlić dostarczony sygnał. 

2. Manipulowanie zaawansowanymi opcjami ma sens tylko wtedy gdy TV sam odbiera i przetwarza sygnał - wszelkie wewnętrzne tunery, złącza CI itp.

3. W filmie na który niektórzy się powołują regulacje obrazu były dokonywane z poziomu gry a nie odbiornika TV (monitora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja aktualnie mam tylko jedną pozycję w nc+go z hdr. Chyba po.prostu musi dossać do reszty lub pobrać na nowo ale najlepiej i tak nie zajmować się głupotami i załaczyć netflixa :)

Edytowane przez Tokić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Chciałeś chyba napisać NC+GO TV :P

Chcesz HDR włącz sobie APV(Amazon Prime Video) tam zobaczysz "The Grand Tour"  dopiero jest efekt WoW. :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że z gry ale tam to było pokazane jakie są możliwości jeśli jest odpowiedni telewizor i a z resztą tam były rożne telewizory z różniej półki i pewnie jak widziałeś ten ostatni Panasonic potrafił wyciągnąć z HDR 1200 nitów a oled 750 nitów co przekłada sie jak by faktycznie dawał tyle samo co ten panasonic. Dla mnie sprawa jest jasna i chyba nie ma co dyskutować że wszystko zależy od naszych telewizorów jaki będzie ten HDR ale minimum jakie powinno być  żeby było dobrze widać i widać szczegóły to od 500 do 1200 to jest ten poziom najlepszy :)

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...