Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma to samo??

 

Przeczytaj wyżej o problemach z wyjsciem komponent. Trzeba zmienić ustawienia w menu. Ale już widać, że soft jest felerny bo ustawienia nie są zapamiętywane po wyłączeniu i wraca do swoich domyślnych! :evil:

A tuner zawsze szuka sam nowego softu po każdym wyłączeniu (żółta dioda) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wczoraj rozmawiałem z centrum abonentów i powiedział ze nowe kanały naziemnej będą dodane do listy od 980 numeru. Co do odbioru/ilości programów to jak ktoś mieszka w pobliżu Wawy może ściągać sygnał z pkin i/lub z Raszyna i wtedy dekoder łapie wszystkie dostępne kanały, zależy od ustawienia anteny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeprogramowaniu tunera z pvr hd pojawiło się 819 kanałów żadnych nowości poza pustymi kanalami od nr.980 do994 aleto prawdopodobnie lista dvb-t :shock:

 

To jest coś inaczej w Philipsie HD, bo z listy programowej SAT nadal jest 795 programów a kolejne dodają się dopiero po przeszukaniu kanałów naziemnych i tylko tyle ile zostanie znalezione- u mnie tylko 5 (od 980 do 984) i nie ma dalej żadnych "pustych" kanałów jak u was w PVR... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasylek, jest dokładnie tak jak piszesz. Trzyma mi ustawienie na PAL ale mimo to po restarcie znika sygnał komponent. Trzeba ponownie potwierdzić sygnał wizyjny naciskając kolejno: menu, 4,2,4,A i sygnał się pojawia... Ciekawe. Jak Ci utrzymuje 1080i bo mi po restarcie wraca do 720p? Nie ma to związku z poprzednim ustawieniem ale wkurza bo trzeba stale przestawiać (obraz mam lepszy w 1080i). Ponadto nie trzyma ustawienia SVHS w opcjach magnetowidu (SCART2) tylko wraca do PAL...A tędy mam rezerwowe połączenie z monitorem. Wydaje się więc że porawki do softu są niezbędne ale uwaga:

Po kontakcie z pomocą techniczną C+ dowiedziałem się że Cyfra wyłączyła obsługę złącza component ze względu na ochronę przed nagrywaniem i rozpowszechnianiem...Kto wie zatem czy po naprawieniu tych bugów sygnał component nie zniknie w ogóle...Albo oficjalnie go nie będzie a nieoficjalnie po zastosowaniu naszego "myku" będzie. :?: Jest jeszcze trzecia możliwość: piszą co im się wydaje a nie to co jest naprawdę bo ja im zasugerowałem że nie ma w ogóle sygnału component (tak mi się wówczas wydawało). Może ustawienie sygnału na YPbPr zniknęło tylko dlatego aby upodobnić soft do PVRa i sygnał component uruchomili pod PAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz! Ale co to zmienia :?::roll::P

 

Chodzi tylko o potwierdzenie, że kanały naziemne nie są trwale dopisane do listy satelitarnej ale dodają się same dopiero po wyszukaniu... Bo piszecie, że nawet bez nowego softu macie na liście kanałów te numery naziemne jako puste :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilkudniowej nie obecnosci na forum nie wiedzialem o aktualizacji a dekoder (pvr hd) nic w tym kierunku aby mi o tym przypomniec nie zrobil, dzisiaj chcac zaktualiac go nadal mam informacje: Brak aktualizacji, o co tu chodzi? chyba miejsce zamieszkania (Szczecin - gdzie nie ma DVB-t) nie ma na to wplywu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilkudniowej nie obecnosci na forum nie wiedzialem o aktualizacji a dekoder (pvr hd) nic w tym kierunku aby mi o tym przypomniec nie zrobil, dzisiaj chcac zaktualiac go nadal mam informacje: Brak aktualizacji, o co tu chodzi? chyba miejsce zamieszkania (Szczecin - gdzie nie ma DVB-t) nie ma na to wplywu?

 

U ciebie wszystko OK miejsce zamieszkania nie ma wpływu tu na nic... poprostu dla PVR jeszcze nei ma softu :/

 

Jeszcze jedno co od wczoraj mnie boli to że jak dodali te puste kanały to Pvr mi wolniej chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wasylek: Wydaje się, że działa to w następujący sposób. Puste miejsca (980-984 & 990-994) są zarezerwowane dla kanałów DVB-T. Lista jest z góry narzucona i odbiór jest ograniczony tylko do kanałów "zatwierdzonych" przez Canal+. Jeśli podczas "wyszukiwania" kanałów DVB-T dany kanał zostanie odnaleziony (np. Polsat), to automatycznie wskoczy na przygotowaną dla niego pozycję (w przypadku Polsatu - 994). Niemieckich czy czeskich kanałów DVB-T raczej nikt sobie nie poogląda na Philipsie Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to mnie nurtuje czy będe mógł oglądać słowackie multipleksy ale może mi miejsc zabraknąć bo z krakowa poleci kilka kanałów i jeszcze kilka ze słowacji a tu może być problem z ilością komórek pamięci w terminalu...

 

Może jest ktoś na forum co mieszka w zasięgu zagranicznych multipleksów albo ktoś z Anglii(masa sprzetu cyfry tam jest) co mógłby opisać jak to działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji dekodera zrobiło się czarno na telewizorze :? bo wyskoczyło 710 p a wcześniej przed aktualizacją było 1080i. Po telefonie do BOA podłączyłem dekoder przez kabel euro i zmieniłem na 1080i i po waszej informacji na PAL zamiast RGB. Podpiąłem kabel HDMI i działa wszystko, nawet jak wyłączę dekoder i telewizor i włączę ponownie. Konsultant z BOA powiedział mi, ze maja telefony od użytkowników, że obcina im boki i oni o tym wiedzą i na dniach ma wyjść łatka do tego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nPiotr.

U mnie wyszukuje 4 kanały - 3 POT ze Śremu (990-TVN,993-TV4,994-Polsat), tego czwartego nie mam na liście kanałów. Zapewne jest to Polsat z nadajnika z Leszna - czyli poz. 994 obojętnie czy ze Śremu czy z Leszna. Nie ma natomiast pozostałych kanałów z Leszna (TV Leszno, TV Puls, 4funTV), które powinienem odbierać w mpeg-2.

A czemu nie odbieram mpeg-4 ze Śremu??

Myślę że skoro wyszukuje kanały jako pierwsze w mpeg-2, głowica nie przezbraja się już w mpeg-4 i nie widzi już tych kanałów. Tam gdzie jest tylko mpeg-4 tunery je odbierają.

Mam nadzieję, że szybko :wink: to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do tego jak uaktywnić component, ale nie wiem jak u Was ale u mnie co 4 - 5 sek. obraz zanika na 1 sek. (dzwięk jest)

i jeszcze jedno - tracą się programy SD C+, C+film i C+sport, są na liście ale nie można ich oglądać -ciemność, dzieje sie tak po wyłączeniu dekodera (nie zawsze). Muszę wybrać funkcję "wyszukaj programy" i wtedy znowu są . Na złączu HDMI w dalszym ciągu mam śnieg- całkowity brak obrazu i dzwięku, może mój dekoder jest uwalony.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy dekoder powinien się zapytać o aktualizację oprogramowania czy robi to automatycznie sam, bo u mnie zrobił to sam bez żadnych pytań po przejściu w stan czuwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem oprogramowanie dekodera sam wchodząc w menu aktualizuj oprogramowanie dekodera. Panowie z BOA Cyfry+ na początku mówili mi, że mogę mieć stare oprogramowanie w telewizorze i będzie potrzeba wgrania nowego w związku z tą aktualizacją dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam mieć nowe oprogramowanie do telewizora, co oni gadają to dekoder powinien być przystosowany do telewizora i tak do tej pory było, wszystko mi działało idealnie dlatego nie chciałem przeprowadzać aktualizacji dekodera (w tej chwili nie jestem w zasiegu DVB-T).

 

Jeszcze jedna ciekawostka, po wyjęciu z gniazda kabla HDMI obraz już nie zanika co 4-5 sek na 1 sek. na wyjściu component,

wyglada na to że złacze HDMI ma konflikt z gniazdem telewizora - a było tak fajnie.............

 

Po przeczytaniu innych forum informuję że dekodery z nowym softem nie działają po złączu HDMI z telewizorami Panasonic, nie wiem tylko czy ze wszystkimi typami, - potwierdzone to LX70, LX80, LX85

 

Prośba do innych użytkowników TV Panasonic, piszcie o tym !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja po aktualizacji sfto przetestowałem na Sharpie 37, Philipsie 32, Samsungu 40 ' (model 620) , i Daewoo 27' i wszystko chodzi po HDMI jak trzeba, natomiast obraz znika na starej plasmie Samsunga, która jako jedyna u nas nie ma onsługi HDCP :(

 

Może w nowym sofcie zaimplementowali HDCP ? 8)

 

Nie mam się nawet kogo spytać bo wszyscy w C+ na długim weekendzie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...