Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym że nieoficjalnie i niezgodnie z prawem też nie bardzo się da zwykłemu śmiertelnikowi. Tak samo jak z nboxami.

Panowie administratorzy, za szczelną macie cenzurę bo nawet końcówki wyrazów ucina :lol2: Toż tak samo się nazywa pewne australijskie zwierzę :lol:

Edycja RafiX: Haha, dobrze, że jeszcze nicka Ci nie cenzuruje :lol2: Poszukamy rozwiązania tego problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

proszę jednocześnie o rade . Na philipsie pvr na kanałach AXN wyskakuje komunikat o braku uprawnień do odbioru tego kanału zarówno przy zmianie kanału jak i w trakcjie oglądania. wymieniłem już karte ale problem nie ustąpił. Czy to wina dekodera. Czy ktoś już tak miał i udało się rozwiązać problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@***mach*** - wielkie dzięki, w życiu bym nie wpadł na to że winne kiepskiemu działaniu pilota do PVR są właśnie baterie i to w przypadku gdy działały tak od nowości, tym bardziej że problem nie tylko mnie dotyczył. Teraz wsadziłem na próbe akumulatorki Pentagram które miałem pod ręką i rzeczywiście pilot zaczął normalnie działać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jeszcze prościej to programujesz audycje na zwykłym hbo na 30 kanale a potem wchodzisz w menu w opcje programowania i wchodząc po kolei na zaprogramowane nagrania na hbo zmieniasz tylko kanał z 30 na 31 i zatwierdzasz. To mniej roboty niż wpisywanie godzin i dat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mnie też kiedyś ktoś to podpowiedział na innym forum. Dlaczego nie można normalnie... tego nie wiem, najpierw była mowa, że to testy, teraz HBO HD idzie na 31 i 35 kanale i nie wiadomo dlaczego ten dubel utrzymują, prawdopodobnie jakieś problemy techniczne z epg z transpondera Polsatu. Myślę, ze jak będzie nadawany tylko na jednym kanale to wtedy dołączą go do listy i będzie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie, czy ktoś z Was spotkał się wcześniej z tym problemem??

Teraz problem jest zabawniejszy. Gdy ustawiam w menu "pojedynczy konwerter" to sygnał wynosi ok 90%. zarówno przy jednym jak i drugm kablu koncentrycznym. sprawdzałem, odłączalem jeden, podłączalem drugi do wejscia sat.1 z tylu tunera i jest to samo, lecz gdy zmieniam ustawienie na twin to sygnał zmniejsza się do 2,5 , czyli o połowę [...]

1. Sprawdzić instalację satelitarną. W szczególności należy zwrócić uwagę i ewentualnie poprawić wszystkie złącza.

2. Wyłączyć i ponownie włączyć w menu terminala zasilanie LNB:

-[cut]

Zawsze jest to jakieś rozwiązanie...

 

To mój pierwszy post, więc wypadałoby się przywitać... :) Co niniejszym czynię kłaniając się uniżenie Forumowej Braci :D

Mam powyższy problem. Sprawdziłem połączenia, ustawienie anteny itp i nie działa :( Na jednym pojedyńczym LNB na każdym kablu mam sygnał pomiędzy 4, a 5, po przełączeniu na TWINa spada do dwóch i niektóre kanały przestają odbierać np wszystkie muzyczne. HD cyfry działają.

Powyższa propozycja nic nie daje - nawet na chwilę.

Z C+ zaproponowali, żebym wziął dekoder pod pachę i udał się do punktu, żeby wykluczyć awarię dekodera ...

 

Macie może jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz konwerter Twin, konkretnie chodzi o model LNB? Pewnie konwerter idzie do wymiany... Powód: kiepska separacja wejść LNB. Chyba, że Twin był już używany do podłączenia dwóch tunerów satelitarnych i tutaj nie było żadnych problemów z odbiorem, wtedy to z tunerem jest coś nie tages.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki posiadasz konwerter Twin, konkretnie chodzi o model LNB? Pewnie konwerter idzie do wymiany... Powód: kiepska separacja wejść LNB. Chyba, że Twin był już używany do podłączenia dwóch tunerów satelitarnych i tutaj nie było żadnych problemów z odbiorem, wtedy to z tunerem jest coś nie tages.

 

Niestety nie pamiętam jaki mam model :( Dostałem go razme z anteną w promocji świątecznej :) Wydaje mi się, że to Golden Inestar lub coś podobnego, ale pewnym nie jestem.

 

Przed chwilą odpalam tunek i ciągle świecą się czerwone diody. Uruchomi się program i tunek się restartuje. Co to może byc?

 

błąd softu. przełącz szybko tuner na inny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie zauważyłem. Czytałem wypowiedź jednego z forumowiczów że na kanałach radiowych się restartował. No i u mnie to samo się dzieje na wszystkich kartach. Jest jakiś sposób na twardy restart lub coś podobnego?

 

A i jeszcze jedno pytanie:

 

Od czego jest środkowa dioda między stand by a nagrywaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Środkowa dioda jesli świeci ciągle to pokazuje, że na dysku jest mało miejsca. Na jednorazowe mignięcia przy wyłączaniu tunera nie zwracajcie uwagi to normalne. Jeśli widzicie jakieś problemy typu wolne działanie dekodera, pilota to często pomaga wyłączenie z sieci na minutę i po ponownym włączeniu pvr nabiera szybkości. Taki "twardy reset" czasami pomaga. Najlepiej robić to gdy PVR jest na czuwaniu i nic nie pobiera w danym momencie- czyli dysk nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...