Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z canal + film, sport HD. Od momentu zmiany softu na 85 po zalaczeniu tych kanalow po kilkunastu sekundach jest zwis, czarny ekran i cos o nieprawidlowym ustawieniu. przed zmiana softu bylo ok. co gorsze jak wtedy przelaczam na inne kanaly to to samo, musze wylaczyc i wlaczyc tuner i uwazac zeby nie zalaczyc kanalu HD. Pan na infolinii powiedzial ze pewnei moj tv nie obsluguje hdcp i to przez to i ze mam uaktualnic soft tv. Mam plazme Panasonica 42 pv70 i wydaje mi sie ze obsluguje HDCP. Zna ktos jakies rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzić czy problem dotyczy HDCP albo softu dekodera przez odłączenie kabla hdmi oraz podłączenie dekodera do tv kablem euro .

Jeśli będzie pojawiał się komunikat o ''braku sygnału sprawdź antenę '' przy kablu euro to odpada sprawa HDCP a pozostaje wina softu lub samego odbiornika cyfry.

Ten opisany przez Ciebie problem z odtwarzaniem kanałow HD miałem na pierwszym PVR jaki dostałem od dystrybutora (z wyjątkiem MTVHD) . Po wymianie na nowy dekoder, nawet mając soft 76 później 79 nie miałem żadnych problemów z kanałami HD. Teraz na sofcie 85 jest dalej wszystko OK.

Zwróć uwagę na napis który jest umieszczony z tyłu dekodera powinien tylko PHILIPS . Jeśli jest to PHILIPS PACE a na kartonie info PHILIPS FRANCE to masz pecha. Ja mam PVRa montowanego w zakładach Philipsa na Węgrzech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam identyczną sytuację związaną z dekoderem Philips HD PVR.Mnie również po uaktualnieniu softu na wersję 85 pozbawiono możliwosci oglądania kanałów HD cyfry a co jest śmieszniejsze, ja również posiadam TV Panasonic 42-PV70P który jest jednak wyposażony w wejscia HDMI obsługujące HDCP.Tak jak u poprzednika po zmianie programu na HD znika obraz co zmusza mnie za każdym razem do resetowania tunera.Mój dekoder to Philips France wyprodukowany na Węgrzech.Wczoraj pobawiłem się VOD-em i ściągnęłem film jakości HD bez najmniejszego problemu.Jakim więc cudem film który ma ochronę prywatnosci obejrzałem bez najmniejszego problemu pomimo że kanały cyfry HD nie chodzą.?Będę musiał sprawdzić działanie na kablu EURO a jeśli będzie cos nie tak oddam dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie problem jest nastepujacy :)

mam sygnal dobra 4 ke :P dzialaja mi kanaly w hd tylko MTV i HBO reszta zadne canal+ ani national nie chce :( a co jest najgrosze gdy wlacze jakis z tych kanalow wyswietla sie brak sygnalu i nie moge nic wiecej zrobic...pilot przestaje reagowac i trzeba reseta dac tunera :( czego to jes wina?

dodam ze mam antene 60 cm od dawnej WIZJI TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że większość ludzi ma problem taki sam jak ja :( z kanałów HD mogę pooglądać tylko MTVHD (chodzi bez problemu zawsze), HBO HD (za 2-3 resetem chodzi już bez problemu). Człowiek chciał sobie pooglądać NBA w HD a tu taka lipa ;o ciekawe czy cyfra rozwiąże ten problem czy oleje abonentów jak to robi do tej pory :/ dobrze, że do 5 miesięcy mam HD gratis bo bym chyba zwariował jakbym musiał płacić za coś czego nie mogę oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sygnału nieco ponad 4,5 i niestety praktycznie cały czas działają mi tylko kanały MTVN HD oraz HBO HD, reszta zaskakuje albo po czasie albo wcale, z tym że najgorzej jest z Filmbox HD który jedynie raz uraczył mnie swoim działaniem. Mój egzemplarz został wyprodukowany przez PACE na Węgrzech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie, jak wziałem również n, wystarczy przekrecic konwenter o ok 10 st (w uchwycie bez ruszania antena)w lewo i wszystko bedziesz mial ok. filmbox jest nadawany z transpondera n i dlatego masz ten problem. zrob tak i na 100 bedzie ok. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o taki oto problem - mianowicie nie mam kłopotów z odbiorem żadnego kanału poza Filmbox HD (co zrozumiałe wobec powszechnych trudności z ustawieniem anteny). Natomiast na kanale Canal+ Sport HD zawsze po kilku/nastu minutach oglądania otrzymuję komunikat "brak sygnału - sprawdź antenę" mimo, że w tle obraz nadal jest idealny. Ogólnie nie widać, żeby dekoder miał jakiekolwiek kłopoty z odbiorem Canal+ Sport, żadnych przerw, nic, tylko ten wkurzający komunikat. Kiedy już się pojawia to dekodera nie da się wyłączyć, a przełączenie na inny kanal skutkuje permanentną czernią. Ktoś się spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna, niepotrzebna :D Zależy czy chcesz mieć pewność, że będziesz miał prawidłowy odbiór, czy też przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych stracisz dostęp do kanałów. Ja polecam anteny większe niż 80 cm, ale nie mniejsze. Transpondery, na których nadawane są kanały HD (większość) potrzebują większych anten, aby mieć prawidłowy odbiór - są bardziej "wymagające".

 

A przy okazji, do PVR'a polecam jeszcze konwerter Twin, bo dekoder ma dwa wejścia antenowe, a żeby wszystko działało jak trzeba, należy mieć oba wejścia "zajęte".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 99 PLN u dystrybutora można kupić antenę 80 cm z konwerterem twin bez żadnego problemu.

@koleś jak dzierżawisz dekoder od Cyfry to możesz wymieniać na HD/PVR kiedy chcesz bez żadnych opłat (poza opłatą za dzierżawę) warunkiem jest posiadanie jakiegoś pakietu HD. Sprowadza się to do tego, że dzień wcześniej musisz w Cyfrze po prostu zamówić dowolny pakiet HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy wy tez tak macie ze jak wlaczycie kanal HD i jest napisane ze sprawdz antene to trzeba reset zrobic bo dekoder gubi sygnal ? ? ? ? i pilot nie reaguje?

 

do koleś

 

wydaje mi sie ze mozesz miec dekoder za darmo przez 10 miesiecy ale wtedy nie dsotaniesz znizki na pakiety:) wiec albo to albo to :) ja wybralem pakiet maxymalny z wszystkimi kanalami + HD i razem z dzierżawą dekodera PVR place 106 zl ;) dodam ze aby dostac dekoder PRV przed swietami na wymiane :) poruszylem główny zarzad cyfry+ :) i dostarczyli mi go w ciagu 2 dni :)

takze wielkie brawa dla nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

 

Mam taki problem.

 

Kupiliśmy z bratem 2 dekodery tzn 2 umowy z philipsem HD PVR.

 

Problem jest taki u mnie że nie mogę nagrać programów wg listy.

tzn. programuję sobie że 1 film np od 10-12 na np. hbo drugi od 14 - 16 np na tvn

I nie chce mi nagrywać czy to jest błąd dekodera czy coś z ustawieniami nie tak ???

 

U bracholka jest wszystko OK a ma dokładnie te same ustawienia itp..

Obydwoje mamy pojedynczy konwerter (tzn mamy twina ale tylko jeden kabel jest podłączony *czyli nagrywamy to co oglądamy)

 

pozdrawiam

i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z Was z takim problemem? chciałam dzisiaj włączyć tv, na pvr żółty kwadrat, brak sygnału na wszystkich kanałach, w ustawieniach całkowity brak sygnału. nic wczoraj ani dzisiaj nie robiłam, więc myślałam że coś się stało z anteną albo konwerterem, podpięłam starego stronga tym samym kablem i sygnał jest, przełożyłam kabel do pvr i znowu brak sygnału a do cyfry nie mogę się dodzwonić bo wszyscy konsultanci są zajęci ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś może to niech sprawdzi czy ma ten sam objaw co ja a mianowicie restart dekodera w kółko na kanale 171 (RMF).

 

Aby wywołać ten objaw muszę przejść na kanał 171 i wyłączyć dekoder. Ponowne załączenie powoduje restart i tak w kółko.

Aby wyjść z tego zapętlenia muszę zaraz po włączeniu (pojawieniu się kanału na wyświetlaczu) przejść szybko na inny kanał.

 

To samo mam na kanale 172 widocznie jest to problem z radiami.

Jedno naprawili to drugie zepsuli.

 

Proszę napiszcie czy macie to samo bo chce się upewnić przed rozmowa z BOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...