Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@FazaFm, jak to co daje? Daje obraz HD na monitorze jak ktoś nie ma jeszcze takiego telewizora (tak jak ja). Szkoda żeby taki tunek w takiej promocji się zmarnował. Kiedyś odbierałem na moim monitorze TVP HD jak był jeszcze z nadajnika naziemnego i obraz był miodzio zatem wiem o czym mówię.

Sprawdź w instrukcji lub necie czy Twój monitor ma DVI z HDCP, jeśli tak to będzie OK (jeśli w miarę nowy to prawie na pewno to ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie zabrakło dekoderów PVR, ale jeśli ktoś zastanawia się nad jego kupnem i w tej promocji weźmie dekoder SD (a chciał PVR) może powiedzieć o tym sprzedawcy i jest opcja przy wypisywaniu umowy o chęci zamówienia dekodera PVR, w okresie od 5 lutego do 20 kwietnia trzeba będzie zadzwonić na infolinię i wyrazić chęć włączenia opcji HD, i teraz najciekawsze, najem będzie przez 10 miesięcy bezpłatny i wszystkie opcje HD przez 5 miesięcy za darmo czyli tak jak teraz jest :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy ktoś się spotkał z takim problemem czy to jest może normalne...a więc kupiłem wczoraj cyfre z tym dekoderem i pilot dziala ok przy podstawowej obsłudze (tzn. zmiana pogramow itd) ale gdy tylko uruchamiam przyciskiem B , moją bibliotekę, pilot zaczyna świrować zacina się albo działa tylko co kilka sekund...nie jest to moim zdaniem wina dekodera ponieważ gdy biblioteką steruję za pomocą przycisków na dekoderze wszystko działa sprawnie...macie może jakieś rozwiązanie tego problemu...? proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co odbiornik to inny problem.

mój oprócz tego, że wyłącza się bez przyczyny wczoraj przy ogladaniu filmu z mojej biblioteki zatrzymał odtwarzanie. Co ciekawe musiałem wyjść z biblioteki po ponownym uruchomieniu biblioteki filmu juz nie było pojawiła się natomiast jedna pozycja z HBO Digital. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja historia obawiam się będzie typowa w najbliższym czasie dla nowych użytkowników. Zachęcony reklamą nabyłem droga kupna dostęp do wspaniałej usługi cyfryplus. Aby odbierać w najlepszej jakości tą usługę, pomimo wielu negatywnych opinii skusiłem się na HD PVR-a. Zamontowałem antenę 90 cm, quada, aby w niedalekim przecież czasie skorzystać z dodatkowej usługi multiroom i co?. Sygnał SD bez zarzutu HD jedynie na MTV i HBO,brak HBO digital cyfra film fd eurosportu hd itd., brak nagrywania z klawisza rec, Czytam, myślę, kombinuje i sądzę że może jednak antena. Wzywam Pana ze wskaźnikiem i ten potwierdza że moje ustawienie antenki jest bez zarzutu (100 PLN w plecy), a więc do punktu, dziś wymieniłem dekoder. Inne pudełko a więc szansa że inna partia. Podłączam, objawy identyczne. Jako że w pierwszym punkcie nie można było sprawdzić dekodera, pojechałem do innego gdzie jest sygnał. Podłączam swoje pudełko, objawy jak u mnie w domu. No to może wymienimy?Jasne odpowiada Pan. Myślicie że koniec nieszczęść? Sprawdziliśmy 4 dostępne w punkcie dekodery i żaden (czytaj zero) nie był sprawny. Zadzwoniłem do cyfry i tu rada abym pojechał do innego dystrybutora i próbował dalej. Nie wiem czy mi się chce....Pewnie jutro spróbuję.

A więc na koniec, jeśli macie podobne objawy to nie bawcie się anteną tylko do punktu i ufajcie że mają sprawną partię sprzętu na wymianę.

 

Dla jasności dodam że soft 79 czyli najnowszy dostępny na dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komuś to pomogło? W punkcie dekodery były sprawdzane na mojej karcie jak też na karcie dystrybutora więc wyzwanie nie leży w karcie.

Tak jak napisałem, daleki byłem od zrzucanie winy na dekoder. Poniosłem dodatkowy koszt na instalatora który sprawdził sygnał , konwerter, przewody. Zarówno siłę jak tez jakąś tam stopę błędu. Wszystko jest miodzio tylko odbioru nie ma...

Parokrotnie resetowałem dekoder bo niektórym pomogło, ale u mnie czarna magia i komunikat o tym że antena źle ustawiona.

Uwierzcie robiłem wszystkie opisane na tym forum cuda i teraz jestem pewien że dekoder jest beee.

Napisałem to aby inni nie musieli marznąć niepotrzebnie na dachu kręcąc w te i wewte miska anteny i konwertorem, albo bez sensu wydawać PLN-y na instalatorów z miernikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giloman - nie martw się, mam to samo... Z tym, że ja wziąłem jeden kanał HD, bo chciałem dekoder z nagrywaniem. Jak pokazało się MTVNHD, to zamieniłem na nie moją opcję HD i teraz jest dobrze :wink:, a dekoder mam już trzeci. Może to problem niechęci dekodera do quada? Też mam taki konwerter - Inverto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię się.Jeśli zadowala mnie dobry dvix to i sd z miski satelitarnej przeżyję. Pamiętam jak na studiach oglądałem chyba z 10 kopię "terminatora" (dla nie wtajemniczonych 10-ta kopia to jakość której dziś nie uświadczysz na najgorszym programie) z wypiekami, o które na dzisiejszych "superprodukcjach" trudno.

Trochę irytujące że nie mogę poradzić sobie z wyzwaniem, bo nie lubię porażek. Trochę lepiej się czuję bo instalator jak usłyszał że antenę ustawiałem na podstawie strony internetowej na słońce i zrobiłem to tak dokładnie, powiedział że powinienem grać w totka bo to mniej więcej takie samo szczęście.

Pierwszy post to pomoc dla nieszczęśników takich jak ja którzy wypożyczyli wybrakowany towar... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działać działa tylko że nie ma co przeglądać, jak pisałem zero HBO digital, brak możliwości nagrywania z klawisza rec. Ciekawe że jak zaprogramuje się nagrywanie z kanału hd (tego niewidocznego) to nagra tyle że najdłuższe nagranie to było ok. 9 min. bo się samoczynnie wyłącza nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że dekoder ma wgrany najnowszy soft (obecnie wersja 79).

 

Ja też miałem na samym początku problem z kanałami HD, ale wszystkimi (nie miałem żadnego i wyświetlał się napis o złych ustawieniach anteny). Jednak po kilkunastu minutach zaczęły działać. Później, jak wgrałem na nowo listę kanałów sytuacja się powtórzyła. Od tego momentu wszystko mi działa poprawnie. Wydaje mi się, że to jakiś problem z przekazywaniem uprawnień.

 

Samego REC używałem raz i działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Sam nabyłem cyferkę z tym dekoderem. Był tam wgrany soft o numerze 76 i sporo różnych problemów z odbiorem niektórych kanałów. Oraz ten najgorszy dla mnie - brak sygnału RGB po wyłączni dekodera i ponownym włączeniu. Za każdym razem trzeba było na nowo włączać RGB w menu (wciąż korzystam z klasycznego TV). Uaktualnienie softu do wersji 79 przyniosło poprawę odbioru niektórych kanałów i rozwiązało problem z RGB. Teraz odbiornik chodzi poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...soft 79? Hmm no to ja czekam na następny

Ja mam problem z pilotem i z telewizorem LG 42LG5000. (podłączenie hdmi)

Objawia sie to tym, że jak w telewizorze mam ustawiony "inteligentny czujnik" lub podświetlanie LCD mniejsze niż 2

to ... tuner nie reaguje na rozkazy z pilota.

Pilot jest ok, bo na tunerze widac jak kontrolka miga w momencie naciśnięcia przycisku na pilocie.

 

Sprawdzałem to kilkukrotnie, jak wyłączę TV to - jest ok :), jak ustawie tryb obrazu standard i podświetlanie min2 - to działa.

W innych konfiguracjach - lipa. A trzeba pamiętać, ze dla każdego źródła sygnału, TV ma odrębne ustawienia...

 

Niestety nie udało mi się zaprogramować pilota tak, zeby sterował równiez telewizorem. Próbowałem programowanie "automatyczne" i półautomatyczne" 'ręcznego" nie próbowałem, bo nie mam na to czasu..

 

to tak dla innych, co mieli problemy

 

pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pewien kłopot z dekoderem PVR HD. Mam go podłaczonego na 2 kable idace od konwerterów do wejscia sat 1 i sat 2 a pomimo to nie moge nagrywac i jednoczesnie ogladac kanałów tzn to jest tak ze jeden nagrywam a na reszcie wyswietla sie komunikat ze w danej chwili jest nagrywany jakis kanał i nie moge go ogladac :cry: Wiecie czym moze to byc spowodowane? Prosze o pomoc!!! Moze cos zle podlaczylem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...