Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko czy ktoś z was ma problemy z nagrywaniem na tym dekoderze.

Objaw jest taki że po rozpoczęciu nagrywania z palca rec wypisuje nagrywanie rozpoczęte i się restartuje.

później działa przez jakiś czas ok i co któreś (4-10) wywołanie rec zwiecha.

 

Dzwoniłem na infolinie i gość powiedział mi że może być głowica walnięta - ale wydaje mi się że ściemnia bo to pewnie wina oprogramowania.

To że ściemnia twierdze po odpowiedzeniu na pytanie "Czemu na kanałach do których nie mam dostępu nie mogę użyć guzika E"

odpowiedź: zdarzają się _dekodery_ na których to nie jest możliwe.

 

Powiedział że mi go wymienią ale się na razie wstrzymuje bo mam tam kilka nagrań do oblukania.

 

Napiszcie jak macie podobne objawy możne się da jakoś zaradzić na to nagrywanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja mam problem z przedłużaczem pilota do tego nieszczesnego PVR! żaden przedłużacz nie działa! Dowiedziałem sie że jest na rynku przedłużcz pilota BSR-200/CYFRA tylko że on podobno działa z Philipsem HD. Czy może ktoś z was uruchomił już ten przedłużacz na PVR? Bo znowu zakupie a okaże sie że nie działa i będe musiał dożucić go do 3 różnych kompletów które mam w szafie co nie działają. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem tuner PVR pozyczyłem od brata na jakis czas bo wyjechal za granice wykupilem sobie obcje hbo digital po 2 dnich juz dzialalo tydzien temu padla mi karta i wymienilem ja u dystrybutora na nowa i od tamtej pory mam problem z aktywacja hbo digital na infolini powiedzieli mi ze tylko ci co maja na umowie wpisany tuner pvr moga to odbierac napiszcie mi czy to prawda wychodzi na to ze jakos to prubuja sparowac aby nikt nie mogl ogladac hbo digital na lewych pvr soft mam najnowszy wer.79 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na infolini powiedzieli mi ze tylko ci co maja na umowie wpisany tuner pvr moga to odbierac napiszcie mi czy to prawda wychodzi na to ze jakos to prubuja sparowac aby nikt nie mogl ogladac hbo digital na lewych pvr soft mam najnowszy wer.79 pozdrawiam

 

Usługa jest dostępna dla tych abonentów, którzy dzierżawią tuner PVR. Nie jest to absolutnie powiązanie z konkretnym egzemplarzem tunera a jedynie z faktem jego posiadania i kartą abonenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja mam problem z przedłużaczem pilota do tego nieszczesnego PVR! żaden przedłużacz nie działa! Dowiedziałem sie że jest na rynku przedłużcz pilota BSR-200/CYFRA tylko że on podobno działa z Philipsem HD. Czy może ktoś z was uruchomił już ten przedłużacz na PVR?

 

Philips HD ma dokładnie tego samego pilota co Philips PVR a więc domyślnie przedłużacz musi działać! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa jest dostępna dla tych abonentów, którzy dzierżawią tuner PVR. Nie jest to absolutnie powiązanie z konkretnym egzemplarzem tunera a jedynie z faktem jego posiadania i kartą abonenta

Chyba jednak nie do końca. Po podzieleniu C+ za pomocą rfLink VOD na PVR przestał działać (wszystkie programy są na statusie "audycja niedostępna")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie do końca. Po podzieleniu C+ za pomocą rfLink VOD na PVR przestał działać (wszystkie programy są na statusie "audycja niedostępna")

 

To zupełnie inna sprawa. Najwyraźniej masz problem z wymianą danych tuner-karta. Tu chodziło o to, że abonent nie wynajmujący od Cyfry tunera PVR nie będzie miał usługi VOD wtedy gdy np. pożyczy sobie od kogoś taki tuner a użyje swojej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki problem. Mam dekoder philips pvr , stary dekoder philips(nie pamietam modelu) i SMART WI na 2 karty do tyych dekoderow. Caly czas dzialalo bez zarzutu ale od tygodnia mam problem. Na starym dekoderze wszystko jest ok natomiast na nowym sa problemy.Czasami wlacza sie obraz bez dziweku, mialem sytuacje dzwieku bez obrazu i komunikat " niewlasciwa lub uszkodzona karta abonencka" . przelozylem karty miedzy dekoderami i nadal ten sam problem. Dopiero wylaczdenie wtyczki z dekodera na 1o sekund i ponowne uruchomienie rozwiazuje problem. Czy moze mi ktos pomoc co to moze byc ? to wina dekodera czy smart wi ?

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojej listy 30 najbardziej szkodliwych bug'ow PVR moze dolaczyc sie nowy?

 

Niedawno nagralem film "Disturbia" na Canal+ HD. Ogladalem po 10-15 minut dziennie. W polowie ogladania filmu (po 1-2 tygodniach), nagranie zniknelo z twardego dysku!

Od dawna nie zniknal mi zaden tytul, bo trzymalem sie zasad opisanych wczesniej na forum (t.j. nie zmienianie tytulow, nie ogladanie w czasie nagrywania, itp.).

 

Poniewaz niedawno "leciala" powtorka. Zaplanowalem nowe nagranie. "Disturbia" sie nie nagrala. Inny kawalek zaprogramowany na te sama noc sie nagral.

 

Do trzech razy sztuka. Dzisial w nocy byla kolejna powtorka filmu. Zaprogramowalem "Disturbia" i "Taking-off" na Canal+ (nie HD). "Taking-off" sie nagral. Po "Disturbia" znowu ani sladu!

 

Przez te wszystkie zawirowania, szacuje, ze ten wiesniacki sprzet kosztuje mnie 100 godzin rocznie. To tak jakby mi ktos 4 dni z zycia wymazal. Byc moze to nie jest bug i wytlumaczenie jest inne, ale przy totalnym braku zaufania do tego zlomu, nawet moje wlasnie bledy pachna tak jakby brakowalo kasy na oplacenie sredniej klasy programistow do doprowadzenia tego skandalicznego oprogramowania do poziomu podstawowej "uzywalnosci".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bug u mnie czy nie ale objawiło się wcześniej parę razy ale najbardziej mnie zdenerwowało przy

oglądaniu Generation Kill na HBO HD

konkretnie, i na nagranych audycjach jak i przy oglądaniu na "żywo" czasem na chwilkę dźwięk zanika na HBO HD (problem występują tylko na HBO HD, po przełączeniu na zwykły HBO, dźwięk normalnie szedł, powrót na HBO HD i dalej brak-ok. 20-60 sekund)

Poza tym jak ustawić napisy na HBO HD - wczoraj szedł film "300" którego oglądanie z lektorem jest koszmarem, owszem na HBO HD test można włączyć angielski, ale pod + nic nie działa, a telegazeta przez hdmi nie chodzi->dekoder podłączony do Panasonica TH42PV8.

Przy czym na C+Film jest problem rozwiązany i widać różnicę nawet w dźwięku jak się włączy oryginalną ścieżkę dźwiękową (Transformersy czy Die Hard -wymiatają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o bugi. Ostatni pochwaliłem mojego PVR że się dotarł a on mi wycina znowu numery. Dwa razy mi skasował do połowy obejrzany film, naciskam stop lub też pauzę a on kasuje film. A jak przerwałem ostatnio nagrywane zaplanowanej audycji to musiałem z godzinę kombinować żeby wykasować to co zdążyło się nagrać. Ciekawe jakie i czy wogóle poprawią różne bugi z nowym softem od VOD. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Philipsa HD PVR z uszkodzonym odbiornikiem IRDA w dekoderze, wczoraj wieczorem dzwoniłem na infolinie i tam kazali mi się zgłosić do dystrybutora C+ w celu wymiany.

Dzisiaj dzwonię do tego sklepu i mi powiedzieli że wszystkie egzemplarze które wczoraj dostali już wysprzedali, a nowe dostaną dopiero w przyszłym tygodniu. A najlepsze jest to że nie ma możliwości rezerwacji dekodera u dystrybutora w celu wymiany! Znająć życie to pewnie poczekam z miesiąc aż będę mógł wymienić dekoder przy takiej promocji :/ very nice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem Philipsa HD PVR z uszkodzonym odbiornikiem IRDA w dekoderze, wczoraj wieczorem dzwoniłem na infolinie i tam kazali mi się zgłosić do dystrybutora C+ w celu wymiany.

Dzisiaj dzwonię do tego sklepu i mi powiedzieli że wszystkie egzemplarze które wczoraj dostali już wysprzedali...

a co tylko jeden dystrybutor jest na całą Polskę? Każdy dystrybutor posiadający hd pvr musi ci wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...