Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że mam dekoder od środy, to już zdążył mnie kilka razy wku :censored: Zaprogramowałem sobie dziś rano Simpsonów i z 35 min nagrania odtwarzało się ok 3 min na początku, potem przeskakiwało na środek (tam ok min odtwarzania) i potem przeskakiwało na koniec. Kurcze i za to płacić 20 PLN miesiecznie :crazy: Nie mam zaufania do tego dekodera, jutro chciałem kilka rzeczy zaprogramować, ale nie mam pewności czy sie nagrają :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaprogramowałem audycję do nagrywania w dniu dzisiejszym o godz. 10:30. Dzisiaj rano włączyłem dekoder, zmienił się czas. Nadeszła 9:30 nowego czasu, dekoder rozpoczął nagrywanie... Ciekawe czy jest jakakolwiek funkcjonalność w tym dekoderze pozbawiona ukrytych (lub całkiem jawnych...) wad? :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eNki rekorder też zgłupiał na okoliczność zmiany czasu, czyli nagranie zaprogramowane w sobotę na godz.11:00 w niedzielę rozpoczął o 11:00... tylko, że wtedy był nadawany program z godz. 10:00, bo i ta godzina była w rzeczywistości. No ale to wszystko przez tych [beep]i i jełopów co to zmianę czasu wymyślili bez żadnych powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, Philips pozbył się tej części swojej firmy która produkowała tunery i dekodery :D Wszystko przejął Pace ale może w ich wykonaniu bedzie to bardziej niezawodne :jupi: W Polsce czeka nas pożegnanie ze srebrnymi Philipsami DSR 3201 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od kilkunastu dni posiadam Philipsa PVR HD z wersja oprogramowania 79 + TV Philips 32PFL7603

Kupilem kabel HDMI za 25 zl (moze dlatego?) i tutaj zaczely sie schody.

Szperalem po forach netowych i nie moge znalezc odpowiedzi na moj problem.

Dodam tylko, ze przez Euro zlacze dziala bezproblemowo. (kabelek za 90 zl)

 

Po podlaczeniu kabla hdmi z dekoderem i telewizorem ciagle mam czarny ekran z napisalem u gory HD 1080.

Podlaczalem go do wszystkich wejsc HDMI, ktore posiadam w TV i nic.

 

W dekoderze sa zmienione ustawienia na typ telewizora HD 1080. Moze mi ktos pomoc bo juz wymiekam ?

 

Edit:

Problem rozwiazany. Wina lezala po stronie zaczepistego kabelka za 25 zl. Kupilem inny za okolo 50 i dziala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* wydaje mi sie, ze moj PVR chodzi super-cicho (jest cichszy od nagrywarki Panasonica, cichszy of szumowego tla za oknem), nie spie w tym pokoju, ale dysk/wiatraczek wydaja sie wyjatkowo ciche

* plotek o "nowym oprogramowaniu" prosze nie rozsiewac, bo nikt tego nie czyta; predzej bedzie Euro w Polsce

* ostatnio ogladam tylko Canal+ HD na PVR (wszystko inne kopiuje na nagrywarke), wystarczy obejrzec 5-10 min. z 4-5 filmow i resetuje sie; jest to niemal gwarantowane

* pilot wydaje sie dzialac ok, nie odczulem roznicy z innymi pilotami

* wlozenie nowej karty abonenta zajelo mi ok 3 min.; nie chciala sie "dopasowac"; pewnie bym sie poddal, gdyby nie to, ze stara karta tez wymagala "wygiecia w banana", zeby dalo sie ja wcisnac, stad optymizm i uparta walka o wsuniecie karty

* znikajace nagrania to u mnie rzadkosc; wydaje mi sie, ze duzo sie zmienilo jak przestalem zmieniac nazwy tytulow; podejrzewam, ze tam siedzi jakis super-bug

* epidemia niepelnych/czesciowych nagran byla u mnie zwiazana z "poluzowaniem" anteny; po dostrojeniu (miesiac temu), nie zdarzylo sie jeszcze niepelne nagranie (nagrywam 2-4 pozycje dziennie)

* zmiana czasu (daylight saving time) to jeden z najwiekszych idiotyzmow naszej cywilizacji; oszczednosci energetyczne sa wielokrotnie "kompensowane" przez straty takie jak wzrost wypadkow na drogach, miliony ludzi przestawiajacych miliony urzadzen, spoznienia, nieporozumienia, zmarnowany czas programistow, itp. Cala planeta moglaby sobie spokojnie przejsc na UTC. My wstawalibysmy o 9-tej rano, a Amerykanie o 3-ciej rano, albo jak im tam pasuje. Co za problem? A oszczednosci bylyby wiekokrotnie wieksze niz porabany DST.

 

PVRjusze wszystkich miast laczcie sie. Cyfra sucks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też tak jest, że po wpisaniu parametrów transpordera Cyfry+ 11.278 V SR: 27.500 FEC: 2/3 nie wyświetla Wam w ogóle sygnału (skala od 1 do 5) :?: . Dziwne to jest bo NGC HD odbiera mi normalnie (choć czasem wyświetla mi brak sygnału, sprawdź antenę). W czym może być problem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że na allegro można go kupić, ale podejrzewam, że nie włączą Ci opcji HBO Digital i VOD C+ bo w ich systemie nie będziesz miał odpowiedniego terminala.

Poza tym nie wiadomo jakie jest oprogramowanie na tym terminalu z allegro, pewnie w innych krajach też jest dostępny..

Jeśli już zdecydujesz się na kupno tego terminala na allegro to upewnij się, że nie jest kradziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...