Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie, kazda zmiana ustawienia anteny skutkuje komunikatem na kanalach HD "Brak sygnalu sprawdz ustawienie anteny", mimo ze antena ustawiona jest poprawnie. Inne kanaly SD chodz poprawnie (sygnal 4.5).

 

pamietaj ze "poprawnie" znaczy co innego dla HD i dla SD. SD maja wielokrotnie wieksza tolerancje. Dla HD mozesz miec 4.5 i wciaz brak obrazu. Zmiana ustawienia anteny lub konwertera o doslownie mikrostopnie moze rozwiazac ten problem! Poczytaj wczesniej na forum!

 

Wystraczy, wylaczyc i wlaczyc ponownie dekoder (do stanu czuwania) i kanaly HD wskakuja poprawnie.

 

nie wiem co o tym decyduje, ale jest to typowy symptom zle ustawionej anteny. Nie na tyle zle aby HD nie chwytaly, ale na tyle zle, zeby je "gubic"

 

Jestem przekonany, przyczyna lezy po stronie dekodera PVR Philips. Niestety dekodery Philipsa, maja tak wiele roznorodnych usterek ze glowa boli

 

oprogramowanie jest do kitu, ale ten akurat problem jest rozwiazywalny. Stawiam 90%, ze przy pomocy eksperta, lub po godzinie wlasnych **cierpliwych!** eksperymentow uda ci sie to ustawic. (polecam antene >90cm, oraz pogodny dzien, dla zmiejszenia liczby zmiennych)

 

Z dekoderami PVR to tak jak z choroba nowotworowa, na razie nie ma lekarstwa.

 

zgadzam sie, ale twoj akurat cancer jest chyba niezlosliwy

 

good luck

 

 

Czy ktoś z Was wie co oznacza na wyświetlaczu E006?

 

chyba Error #6, ale nigdzie nie znalazlem listy bledow, a taki mi jeszcze chyba nie wyskoczyl (chociaz, jak przez mgle przypominam sobie cos takiego w sytuacji: nagrywasz HD, cofasz time-shiftem, zawiesza sie, nie reaguje, wyswietla ten blad?, pomaga tylko odlaczenie od pradu)

 

apropos: kazdy wlasciciej PVR powinien sobie sprawic przedluzacz z wylacznikiem, bo przy intensywnym uzywaniu, trzeba ciagnac za wtyczke 3 razy dziennie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bloo411 Philipsa PVR 1 raz juz wymienilem w zwiazku z blokada wyszukania programow tz. pojawial sie komunikat "podaj kod" przy wejsciu z poziomu menu, a podany kod przez C+ byl nieskuteczny.

Na moj wniosek otrzymalem nastepny miesiac dzierzawy dekodera gratis oraz 2 miesiace NGHD .

Wkrotce wymienie po raz 2 - m.in dekoder wiesza sie przy przelaczaniu kanalow radia (170-172) na inny, wieszanie sie przy wyszukiwaniu programow,wadliwe dzialanie funkcji przy odtwarzaniu nagranych audycji np.<<,>> oraz powrot z pauzy do play.

piotroaza2008 reset do stanu czuwania i ponowne wlaczenie nie bylo juz poprzedzone zadna nastepna korekta ustawienia anteny

nie wiem co o tym decyduje, ale jest to typowy symptom zle ustawionej anteny. Nie na tyle zle aby HD nie chwytaly, ale na tyle zle, zeby je "gubic"

i do obecnej chwili programow HD PVR nie gubi, chociaz minelo juz 2 m-ce od ostatniej korekty anteny.

Ponadto odbior kanalow HD ostatniego lata, antena 60! zamontowana na przyczepie kampingowej (w Lebie) nie sprawial zadnych problemow.

Zaniki programow wystepowaly tylko podczas silnych opadow deszczu, co jest przy tej wielkosci anteny normalne.

Wnioskuje, wiec ze glowny powod jednak lezy po stronie dekodera PVR (moze ten model, ktory obecnie mam jest wyjatkowy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę:

 

piotroaza2008 - może PVR jest czuły na ustawienie anteny, ale miernik jakości sygnału, który mamy do dyspozycji jest w TYM dekoderze - powinien więc uwzględniać jego nadzwyczajną czułość i informować o niewystarczających parametrach. Gdyby wskaźnik poziomu paliwa w Twoim samochodzie "oszukiwał" Cie np. o 10 litrów co uniemożliwiałoby Ci jazdę z powodu braku paliwa uważałbyś to za normalne? Nie rozumiem prób usprawiedliwiania bubla, który sprzedaje Cyfra - dlaczego oprogramowanie może być dowolnie złej jakości i jako użytkownik muszę się na to godzić? A jeśli już się czepiam - mógłbyś mi wyjaśnić co rozumiesz przez mikrostopnie...? :wink: Sam będę wymieniał dekoder po raz drugi i przestaje mnie bawić ta sytuacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miernik jakosci sygnalu" pewnie zostal zaprojektowany dla SD. Dla HD jest niewystarczajacy. Jest to wiec feler software'u. Nie wkurzalem sie na to tylko dlatego, ze dostrojenie anteny to kwestia odrobiny cierpliwosci. Zamiast miernika mozna po prostu ustawic dany kanal i patrzec czy zacznie migac (czyli probowac zalapac obraz). Bubla nie usprawiedliwiam. Staram sie pomoc uzytkownikowi bubla :)

 

Przez "mikrostopnie" rozumiem ulamkowe czesci stopnia. Czyli antena o ulamek milimetra w gore, lub konwerter o ulamek milimetra zgodnie ze wskazowkami zegara. Po prostu "minimalne zmiany ustawienia".

 

Jezeli namawiam kogos aby nie wymienial dekodera, to tylko dlatego, aby mu zaoszczedzic czasu. Oczywiscie jest w wymianie wartosc uboczna. Mimo braku korzysci dla uzytkownika (wymiana nic nie zmienia), warto gnebic dealerow. A dealerzy powinni gnebic Cyfre bo na tym sprzecie setki/tysiace ludzi marnotrawi tysiace godzin czasu, ktory mogliby poswiecic na cos pozytecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dekoder na nowy... :wink: Przynajmniej przez chwilę nie będzie się wieszał przy jednoczesnym nagrywaniu i odtwarzaniu...

 

na jakiej podstawie masz nadzieje, ze nie bedzie sie wieszal? moje doswiadczenie wskazuje, ze mozna PVR-a zawiesic szybko wprost po wyjeciu z pudelka. Kaszanka na dysku pomaga temu zjawisku, ale czysty dysk jemu nie zapobiega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo o to mi chodzi :D

Załóżmy taką sytuacje, ogladam mecz na C+S (w tym momencie nagrywany jest ten program, żebym mógł ewentualnie cofnąć lub zatrzymać), jeżeli nagle zechce nagrać film z C+F, to rozumiem, że w tym momencie dekoder przestanie buforować C+S. Czy mam racje?

 

I drugie pytanko, jak sie sprawują te dekodery? Czy często się zawieszają podczas jednoczesnego nagrywania i oglądania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladam mecz na C+S, jeżeli nagle zechce nagrać film z C+F, to rozumiem, że w tym momencie dekoder przestanie buforować C+S.

 

Nie! Mozesz nagrywac C+F oraz cofac C+S, bez problemu. Z zastrzezeniem jak ponizej ...

 

Czy często się zawieszają podczas jednoczesnego nagrywania i oglądania?

 

Bardzo czesto! Dlatego, jak nagrywam cos cennego, to obowiazkowo zostawiam decodera w spokoju!

Czyli to twoje nagrywanie C+F oraz cofanie C+S dotyczy praktycznie tylko sytuacji, w ktorej mozesz sobie pozwolic na 20-30% ryzyka utraty czesci C+F. Zawieszenie, reset, ponowne nagrywanie, itp. to strata minimum 3-5 min. przerwanego nagrania, i to pod warunkiem, ze zawiesi sie w trakcie przewijania (tzn. zareagujesz szybko, bo sam nagrywania nie wznowi).

 

Aha! jezeli przelaczysz sie na C+F, aby wlaczyc nagrywanie, to tracisz bufora C+S. Zacznie buforowac od nowa jak wrocisz na C+S. Tracisz tez bufora jak programujesz nagrania przez PROGR menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przeszkadza. Wiadomo jak "szoruje" (zapisuje) dysk, to siłą rzeczy słychać tak, jak nagrywający magnetowid. Widać a raczej słychać, że technika mimo wszystko w tym miejscu - przez kilka a może naście lat - się zatrzymała :>

To tak jak chrapanie jest głośne ale trzeba z tym żyć - lub przyzwyczaić się :wink: Mnie to zawszę wkurza :>

Cudownie jest mieć dekoder z nagrywarką, w której można wyłączyć dysk, jeśli tylko w tym momencie go nie potrzebujemy. Nie to co Echostar!

A w ogóle jest taki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop HBO digital testowalem i juz wiem ze taka opcja mnie nie interesuje. Napewno z taka oferta programowa mnie nie zacheca a to sciaganie sie filmow od 1 w nocy to zupelny niewypal. Nie bylo tak zebym mial wiecej niz 5 pozycji sciagnietych na dysk. Jak sciagnelo jakis serial to zazwyczaj nie bylo pierwszej albo drugiej czesci wiec jaki sens ogladac. Nie bede miesiac czekal az znow pierwsza czesc beda wysylac bo do tego momentu pozostale wykasuja. Totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego podczas nagrywania jednego kanału, jak chce przełączyć to na niektórych kanałach wyskakuje napis: "Program nie może być wyświetlony, trwa nagrywanie......." Mam konwerter Twin, ten od cyfry i oczywiście podłączone dwa kable. Co jest?

 

EDIT

Już se poradziłem, nie przestawiłem konwertera w opcjach na TWIN :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...