Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hura! Udało mi się naprawić problem z zawieszaniem się dekodera przy wyszukiwaniu kanałów. Problem ten rozwiązałem tak, że wystarczyło tylko wymusić na dekoderze ponowne pobranie aktualizacji. Teraz dekoder znowu wyszukuje kanały satelitarne jak i naziemne.

 

Stary post ale musiałem do niego wrócić, grzechu1991 jak możesz pisać takie bzdury i wprowadzać ludzi w błąd. W tym twoim ponownym wymuszeniu aktualizacji oprogramowania w dekoderze jest jeden podstawowy problem, a mianowicie: W DEKODERZE PHILIPS HD PVR NIE DA SIĘ WYMUSIĆ PONOWNEJ AKTUALIZACJI!!!!!!!!! Więc nie wiem co tam pozaciskałeś na dekoderze ale na pewno nie była to aktualizacja!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tycior i wszystko jasne. Przestaw tryb pracy z Twina na pojedynczy i będzie śmigać.

 

Nie bardzo mi śmiga...

"Brak sygnału .

Upewnij się,że typ konwertera ustawiony w menu jest prawidłowy (Twin,lub pojedyńczy) "

 

Musi być na podwójnym bo mi kanały nie odbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DEKODERZE PHILIPS HD PVR NIE DA SIĘ WYMUSIĆ PONOWNEJ AKTUALIZACJI!!!!!!!!!

Dobrze, że dekodery o tym nie wiedzą i jak leci aktualizacja z nieba, to przez odpowiednią kombinację da się ten proces zainicjować. BTW, za mało wykrzykników dałeś i nie wszyscy mogą to usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tycior, na jednym kablu musi Ci działać. Masz prawidłowo podpięty kabel? (patrząc na tylni panel, pierwsze wejście sat z lewej). Jeżeli tak masz i taki komunikat, to do wymiany, bo coś jest skopane.

 

Mistrzu Ty mój ! :D Miałem pod drugie wejście SAT podpięte i teraz śmiga na pojedyńczym. Mało tego dziala mi nagrywanie !! :P Wcześniej mogłem tylko z TimeShiftingu. Dzięki! :D

 

Ale mam jeszcze jedno,może głupie pytanie. Jak nagrywam to w jaki sposób to zatrzymać,ale żeby zapisało? Jak nacisne ponownie REC to chce co innego nagrywać a jak STOP to pyta czy zatrzymać ,ale nie zapisuje tego co już nagrało.

 

//edit

 

Znalazłem błąd a mianowicie nie działa regulacja głośności o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stary post ale musiałem do niego wrócić, grzechu1991 jak możesz pisać takie bzdury i wprowadzać ludzi w błąd. W tym twoim ponownym wymuszeniu aktualizacji oprogramowania w dekoderze jest jeden podstawowy problem, a mianowicie: W DEKODERZE PHILIPS HD PVR NIE DA SIĘ WYMUSIĆ PONOWNEJ AKTUALIZACJI!!!!!!!!! Więc nie wiem co tam pozaciskałeś na dekoderze ale na pewno nie była to aktualizacja!!!!!

 

To w takim razie niby co oznacza migająca przez ponad 5 min. czerwona dioda? Mi się wydaje, że oznacza to aktualizację dekodera. Skoro on sam nie zaproponował aktualizacji oprogramowania to chyba logiczne jest, że wymusiłem na dekoderze ponowną aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że chyba tylko niektóre modele mają taką opcję. Znowu chyba trzeba patrzeć czy Hungary czy Ukraina czy inny badziew...? u mnie np nie działa. Długie przytrzymanie guzika power powoduje tylko wymuszenie twardego restartu dekodera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar i grzechu1991 proszę was zadzwońcie na infolinię i spytajcie się czy da się zaktualizować oprogramowanie w philipsie, a potem wróćcie i przeproście, że przez was ludzie klęczą przy dekoderach i się denerwują że wam się udało a oni nie mogą wymusić aktualizacji dekodera. Nie wiem co wy tam zrobiliście ale na pewno nie wymusiliście w ten sposób aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś to info się przyda. Odwiesiłem Philipsa. Wyszukuje satelitarne oraz naziemne bez najmniejszego kłopotu. Podłączyłem go na chwilę do 2 instalacji antenowej, którą posiadam i ruszyło. W końcu znikł komunikat przy odpalaniu dekodera o aktualizacji kanałów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 problemy.

 

- Nie działa regulacja głośności tak z dnia na dzień (soft 113)

- Jak nagrywam to na niektóre kanały nie mogę przełączyć ,bo wyskakuje ,że trwa nagrywanie i moge kontynuowac (przenosi mnie do nagrywanego kanału) ,lub przerwać . Np. nagrywam film na TV4 to na Polsat,teleTOON+ , Ale Kino+ mogę przełączyć ,ale TVP1, TVN , Discovery itp już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Głośność da się przeżyć,bo w TV jest regulacja ,ale gorzej z nagrywaniem ,myślałem że to tylko jakiś błąd :) No trudno ,dzięki raz jeszcze.

 

Mam jeszcze jedno pytanie .

Dekoder w nocy ,lub w dzień (nie wiem od czego zależy) sam się włącza. Tzn. ,widać zegarek nie nr.kanału ,dioda świeci na czerwono ,jakby był OFF ,jednak słychać szum dysku i dioda od karty abonenckiej też mryga. Po 30min wyłącza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mam jeszcze jedno,może głupie pytanie. Jak nagrywam to w jaki sposób to zatrzymać,ale żeby zapisało? Jak nacisne ponownie REC to chce co innego nagrywać a jak STOP to pyta czy zatrzymać ,ale nie zapisuje tego co już nagrało.

 

//edit

 

 

 

Mam ten sam problem, ktoś wie czemu tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Philipsa PVR 250 GB i za każdym razem gdy przełączy na kanały z DVB-T pokazuje mu się sygnał "BRAK SYGNAŁU, SPRAWDŹ ANTENĘ NAZIEMNĄ". Nie wyszukuje mu żadnych nowych kanałów naziemnych (np. Eska czy Polo) ale można jedynie oglądać te co były kiedyś wyszukane. Sprawdziłem dekoder również na swojej instalacji i również ten sam problem. I nie ma tu znaczenia czy jest podpięty jeden kabel i wtedy KONWERTER POJEDYNCZY czy 2 kable-TWIN ( zresztą jakie znaczenie miałyby kable SAT do naziemnej).

Jakieś pomysły co można zrobić? Może twardy reset-jeśli tak to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jak to jest z diseqc, mam zaznaczony konwenter "twin" i mam podwójny konwenter na hotbirda i dodatkowo zeza na astrę. Pierwsze gniazdo z "podwójnego" hotbirda oraz z zeza na astre połączone jest przez diseqc w wersji 1.0 do wejscia sat1, a drugie gniazdo z podwójnego hotbirda do sat2. Przy ustawieniu "twin" diseqc nie działa i oczywiście brak programów z astry, gdy jednak zmienię w ustawieniach na "pojedynczy" astra działa, ale wówczas nie da sie nagrywać np z HBO HD i ogladac jednocześnie np CANAL +. Czy to tylko u mnie tak jest czy ten "typ" tak poprostu ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pcs71

 

Aby Ci wszystko działało musisz mieć dwa konwertery Twin i dwa przełączniki Diseq. Jest to pewna informacja bo sam miałem ten sam problem jak Ty. Ja rozwiązałem go jednak trochę inaczej, zamontowałem monobloka "Inverto" Twin i wszystko działa idealnie, wg mnie prostsze rozwiązanie (pamiętaj, monoblok z anteną o średnicy tylko 80cm-max. 85cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tzuchowski

w twoim przypadku wystarczy kupić przełącznik diseqc i podłączyć do niego jedno wyjście z Twina no i to z Astry, a następnie jednym kablem do Philipsa (rozumiem że nie chcesz mieć możliwości nagrywania i oglądania programów z różnych transponderów lub satelit), drugie wyjście z Twina tak jak do tej pory do Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...