Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

?? bez sensu , to jest przyklad z zycia wziety , wiec to tylko Twoj odbior tego co napisalem

kolega przez taka zagrywke z cyfra mial wiele przyjemnosci inaczej a mialo byc wesolo i tyle , to byl jego wybor decyzja i tyle

 

kary sa i beda za dekoder

nie byly i nie beda na sprzedaz

chcesz kombinowac z cyfra a pozniej byc na tapecie to ja dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie aukcje są śledzone. A kasę z Allegro dostałeś?

 

niestety zakup poza a...o gość od którego kupiłem tuner zakupił na a..o jakieś 1.5 roku temu i wystawił na aukcji w tym roku i namierzyli go moje dane podał policji a jemu prokurator postawił sprawę o paserstwo także po kasie chyba że założę sprawę cywilną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie! A co z osobami które nie wiedziały o tym i zakupiły dekoder? Co mają zrobić, odsprzedać dalej nie bo już jakaś kombinacja wyjdzie, więc co zrobić?

Próba kontaktu ze sprzedającym może nie przynieść efektu, odzyskanie kasy z a..o tym bardziej jak ktoś nabył sprzęt 0,5 1 1,5 roku temu. Ktoś wie jak sprawę najlepiej rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł, żeby się nie odzywać i czekać na Policje która może wparować po sprzęt a potem tłumaczenie i jeszcze możliwość oskarżenia o paserstwo nieświadome.

Może lepiej do samego sprzedawcy wystąpić o przesłanie kopi zakupu dekodera, ale z wiadomych względów tego papierka nie ma więc wtedy wystąpić do allegro o zwrot kasy oraz oddać sprzęt na Policje. Tylko co z tego wyniknie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, podstawy handlu na aukcjach i zakupach z ogłoszeń. Nie ma dowodu zakupu, nie kupujesz. Nie ważne czy PVR, golarka, samochód czy lampa na USB do laptopa.

Dowodem zakupu może być wydruk strony aukcyjnej, na której jest lub był wystawiony sprzęt wraz z podanym jego numerem seryjnym i, który w tym czasie został zakupiony. Numer seryjny jest zarazem informacją dla odpowiednich pracowników aukcji, którzy kontrolują i nadzorują nad prawidłowym jej przebiegiem. Taka aukcja nigdy nie jest usuwana. Podany numer seryjny ma świadczyć o legalności pochodzenia wystawionego sprzętu i w każdej chwili podlega weryfikacji każdej ze stron, w tym przez właściciela sprzętu, który na przykład posiada na wyłączność.

Niewniesienie sprzeciwu jest domniemaniem, że sprzęt pochodzi z legalnego źródła a cała aukcja jest jak najbardziej prawidłowa.

Posiadając taki wydruk można spać spokojnie a nawet w razie takiej potrzeby można ponownie wystawić sprzęt na tej samej aukcji w celu jego dalszej odsprzedaży.

Dodatkowo taki wydruk posiada wszelkie informacje na temat osoby sprzedającej. Jakie? Nie muszę tu tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje anonimowo. Masz dane sprzedającego i i przez niego nadaną przesyłkę. Zgłaszasz na Policję i gotowe. Jesteś czysty i kasa jest do zwrotu. Wcześniej w drodze łaski możesz to również zaproponować sprzedającemu. On zwróci kasę a ty mu trefny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425>z tą historią aukcji i wydrukami to wielu może się zdziwić. Ajjego usuwa aukcje po pewnym nieokreślonym okresie, kiedyś chciałem poszukać jednej z przed dwóch lat i niestety ni ma już w bazie, także jeśli już to zachowywać np. maile z wygraną aukcją (tam są zawsze dane adresowe sprzedawcy i kupującego po zakupie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mój cyrk i nie moje małpy;)

parę razy w lombardach we wrocławiu widziałem pace hd i philipsa 7201 i 6201 - pudełko papiery. Z ciekawości się zapytałem w jakiej cenie to dostałem odpowiedź że aktualnie nie na sprzedaż bo pod zastawem ale jakby co to pace za 250 zł będzie a pozostałe za 150 zł i 100 zł. Pewnie ci co zastawili to odbiorą wiecęj się interesowałem.

Nikogo do przestępstwa nie na mawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kera8 skopiuj odpowiedź od cyfry z maila i edytujac swój wpis go tu wklej.

 

Na ten temat już wieeeeelokrotnie pisano, nie zaśmiecajmy forum.

Sprzedaż dekoderów PVR jest nielegalna jak to jeden z forumowiczów napisał: Jeśli nie masz dowodu zakupu z pierwszej ręki-nie kupuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ten znany portal aukcyjny na którym są wystawiane dekodery PVR Cyfry+ nic z tym nie robi od razu blokuje sprzedaż, na pewno o tym wiedza ze nie można tych dekoderów sprzedawać, pozostaje nam zgłaszać do allegro o naruszeniu zasad sprzedaży, oszustów i naciągaczy trzeba tępić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są wystawione dwa Philipsy za ~350 zł. Zgłosiłem naruszenie zasad. Swoją drogą, skąd oni mają te dekoderki? Przecież jeśli po wygaśnięciu umowy ich nie zwrócą, to dostaną karę od C+...

Dziś na portalu aukcyjnym jest sporo tych dekoderów Cyfra+ z dyskim twardym nielegalnie sprzedawanych, nawet znalazłem Pace a Philipsów znalazłem dużo więcej niż dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro są wystawione dwa Philipsy za ~350 zł. Zgłosiłem naruszenie zasad. Swoją drogą, skąd oni mają te dekoderki? Przecież jeśli po wygaśnięciu umowy ich nie zwrócą, to dostaną karę od C+...

Jak kiedyś wystarczył dowód by podpisać umowę, to brali pijaczków, a Ci za flaszkę podpisywali umowy na PVR. Teraz już mają ciężej, ale nadal zdarzają się wałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...