Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder pokazany na zbyt szybko założonym wątku o PVR 500GB nie jest dekoderem do Cyfry+ tylko dekoderem do odbioru CANAL+ poprzez telewizję kablową.

 

Co do mojego wześniejszego problemu to niewystarczyło wyłączenie dekodera na ponad jedną godzinę z prądu. Był pozbawiony energii przez pół nocy i nic to nie dało. Za to pomogło coś zupełnie innego.

 

Jestem ciekaw czy jak mam od roku PVRa to czy dostane nowego z większym dyskiem. Mam wrażenie że nie. Wg mnie nowe PVRy będą dla nowych abonentów platformy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , na moim pvr nie działaja kanały canal plus , c+ film , c+sport , natomiast c+sport2 c+sport hd czy c+film hd działa , na wszystkich innych kanałach mam sygnał , mam 2 tunery podpiete pod jedna antene (konwerter twin) i na drugim tunerze paczka c+ działa wiec złe ustawienie anteny odpada probowałem podpiąć pvr pod drugi kabel , to samo , natomiast , wczoraj tak do godz 17 wszystko było ok czyli paczka c+ chulała też na pvr , nie wiem co jest grane z góry dzieki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwanie programów naziemnych może trwać kilka minut. Należy po rozpoczęciu wyszukiwania czekać do momentu pojawienia sie informacji o zakończeniu wyszukiwania lub ewentualnie informacji o braku znalezienia programów.

 

Jeżeli w twojej lokalizacji są problemy techniczne z kanałami naziemnymi to dekoder również najprawdopodobniej nie będzie ich odbierać do momentu usunięcia problemów. Jednak by wówczas oglądać DVB-T należy ponownie wyszukać programy naziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje problemy wynikały z tego, że na wejściu A przełącznika diseqc musi być HotBird, a na B Astra, w przypadku monoblocka i instalacji zbiorczej było pewnie odwrotnie.

 

ponawiam prosbe o podanie "namiarow" na allegro czy cos tam na jakis LNB monoblock na ktorym mozna odbierac i Hotbirda i Astre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do mojego wześniejszego problemu to niewystarczyło wyłączenie dekodera na ponad jedną godzinę z prądu. Był pozbawiony energii przez pół nocy i nic to nie dało. Za to pomogło coś zupełnie innego...

Witam, opisałeś swój problem kilka postów wyżej to może napisz co pomogło, tak dla informacji dla nas wszystkich (na przyszłość).

 

A jeszcze z innej beczki, chce założyć Twina (bo mam na razie pojedynczy), zaprzyjaźniony instalator poleca mi konwerter Inverto. Dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie dekodera z prądu na ponad 30 minut czy też kilka godzin nie skutkuje.

Dla przypomnienia dodam że problem polegał na tym że dekoder włączał sie do momentu pojawienia sie kresek na wyświetlaczu i nic sie dalej nie działo, nie chciał sie włączyć. Pomogło pozostawienie go samemu sobie. Dekoder po włączeniu się do momentu kresek pozostawał tak przez dłuższą chwilę po czym sam sie restartował i ponownie do tego momentu się włączał i tak w kółko. Zostawiłem go tak wiedząc już że wyłączenie z prądu nic nie da.

Nie wiem ile dokładnie to zajeło czasu ale gdy wróciłem do domu po jakichś czterech godzinach to dekoder był już normalnie włączony i ponownie zaczął normalnie już pracować.

Na to wychodzi że pozostawienie go tak musiało pomóc i bardzo dobrze bo miałem w planach dwie godziny później jechać z nim do Centrum Cyfry+ go wymienić po raz pierwszy odkąd go mam czyli od roku. Wtedy straciłbym zawartość nagrań na dysku więc dobrze ze tak sie nie stało...

 

 

 

Mam takie pytanie:

Wiecie może czy jeżeli chodzi o rezygnacje z CYFRY+ to czy trzeba wypowiedzieć z jakimś wyprzedzeniem? Czy można to zrobić np kilka dni przed końcem trwania okresu umowy?

Kilka lat temu trzeba było wypowiedzieć umowę 3 miesiące przed końcem jej trwania a teraz nie wiem jak to jest z tym ale słyszałem że można na sam koniec. Nie jestem jednak tego pewien... Może wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz umowe na czas OKRESLONY-zastrzezony w promocji np 13 m-cy to

musisz 1 miesiac wczesniej wyslac PISMO do cyfry - data stempla pocztowego !!! z informacja o zakonczeniu umowy , pozniej otrzymujesz pismo i masz 3o dni na zwrot sprzetu

 

jesli masz umowe NIE wiazaca Ciebie tzn czas nieokreslony , niepromocyjny to musisz 3 miesiace wczesniej zalatwic balagan - tez liczy sie stempel pocztowy na liscie !!!

 

POWODZENIA :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardy restart tunera -wyłączony na całą noc z zasilania, nie pomógł.Wszystkie wcześniej wyszukane kanały odbieram- oprócz naziemnej(zmiana kanału z48 na 58 Raszyn).Podczas wyszukiwania z satelity jak i naziemnej ten sam standartowy komunikat-brak sygnału sprawdż antene.TV SAMSUNG B650 naziemną odbiera pięknie bez pikselozy.Czyżby tuner do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV SAMSUNG B650 naziemną odbiera pięknie bez pikselozy.Czyżby tuner do wymiany?

 

Jeżeli na TV odbierasz bez najmniejszych problemów DVB-T to co za różnica czy masz te kanały przez PVRa?

Byłbyś rzeczywiście skłonny wymienić dekoder gdyby rzeczywiście ten konkretny egzemplarz miał problem z odbiorem DVB-T? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...