Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wgrałem w piątek ten najnowszy soft i wreszcie problem uciekających kanałów z głowy - tuner całkiem ładnie pracuje.

 

Jedynie co pozostało i wkurza to słaba reakcja na pilota no i to całe MENU i kiepski EPG, zanim się dokopie do filmu który chcę ustawić do nagrania ....

 

 

Czytam na sąsiednich forach że N-kowicze posiadający swoje tunerki zwłaszcza te nowe Turbo strasznie cierpią :) różne problemy ...... przynajmniej przestaną się z nas śmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ciekawostka. zaprogramowałem nagrywanie, włączyło się jednak po kilku sekundach dekoder zresetował się no i nagranie poszło ....... zdażyło się to już dwa razy. Już chyba daruje sobie to całe nagrywanie.

 

Wydaje mi się, żeby ten ich sprzęt dobrze chodził to muszą cały ten soft napisać od początku a nie poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy na forum :smile:

Mam taki problem.

Jestem zainteresowany najnowszą promocją 50% przez 10 m-cy + C+ gratis przez 4 m-ce, umowa na 13 m-cy.

Mam takie pytanie do użytkowników tunera Philips PVR HD.

Czy w przypadku oglądania programów na LCD 16/9 w tzw letterboxie jest możliwość poszerzenia obrazu tak, by obraz wypełnił cały ekran.

Obecnie mam na wypowiedzeniu "N" i tu taka możliwość jest dla każdego programu z osobna- funkcje obrazu: "oryginalny, poszerzenie, pełny".

I właśnie przy funkcji "pełny" oglądam programy nadawane w letterboxsie bez pasów i w naturalnej proporcji.

 

Przyznam się, że od tej funkcji uzależniam przejście z N do C+ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PVR-ku masz oprocz tych wymienionych jeszcze opcje 14:9, mozesz to zmieniac przyciskiem na pilocie. Zmiana formatu dziala tylko wtedy kiedy odbiornik jest podlaczony kablem HDMI.

 

Tryb ten jest bardzo wygodny, gdyz jest to kompromis przed scinaniem gory i dolu a czarnymi paskami po bokach. Czasami niektore pozycje sa nadawane w tym formacie, np na Discovery lub KinoPolska (Jak pamietam to "CK Dezerterzy" byli nadawani w takim formacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie pamięć niezawodzi to na pilocie pvr-a jest przycisk hd do zmiany proporcji obrazu (tylko nie wiem czy dotyczy to wszystkich kanałów czy tylko hd) no i pozostaje pilot od tv który też powinien mieć taka funkcję (przynajmniej mój ma :D )

 

1. Przycisk HD dzialal tylko po HDMI (w wersji 90, bo we wczesniejszej po Euro rowniez, nie wiem jak teraz)

2. Przycisk HD nie dziala podczas nadawania programow HD :-)

3. Telewizory maja taka funkcje, ale nie dzialaja kiedy obraz idzie po HDMI (przynajmniej moj tak ma, i od kumpla tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdura, tylko nikt z dyrekcji firmy nie będzie latał po forach internetowych i pisał że planuje nowy dekoder 8)

Wystarczy, że widziało go kilkudziesięciu dystrybutorów, w tym również ja osobiscie 8)

 

Plotkami się nie zajmuje bo nie mam czasu... Pozdrawiam :D

 

 

hmm czy nowy dekoder to czasem nie bedzie Cube? albo ten z hiszpanskiego c+ ? mozesz odpisac na priv? pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie telewizory, ale przecież w LCD można spokojnie zmieniać format obrazu, niezależnie od tego skąd idzie sygnał. Przycisk HD się przydaje, bo robiąc np ZOOM w telewizorze napisy (np funkcja pilot) z dekodera są niewidoczne. Jest jednak pewien błąd, w wersji 90 softu (może w nowej poprawili) - przy kanałach DVB-T ustawienie zooma przyciskiem HD daje nieprawidłowy efekt - obraz jest rozciągnięty w pionie (czyli wszyscy mają pociągłe twarze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodera brak juz w całym Krakowie..... ma byc dopiero przed nowym rokiem.....

w tym momecie umowy sa podpisywane z dekoderem SD i z opcja darmowej wymiany na PVR HD pod koniec grudnia :)

 

Może w Wieliczce (jak masz nie daleko) poszukaj albo gdzieś w okolicach Wieliczki. Ja brałem w Gdowie ale tam nie dużo osób wie co to HD więc o ile się nie myle w Gdowie powinno byc około 6 PVR oczywiście przeliczając na dwóch dystrybutorów którzy tam są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność że na początku roku będą nowe dekodery? Przecież platforma nie wspomina nic o tym.

Niektórzy jednak jak widzę uważają że faktycznie na początku roku pojawią się zupełnie nowe. Jeżeli tak to z jakich źródeł pochodzą te informacje?

Ktoś też mówił że mogą to być dekodery Cube, czy to te same które są używane we francji w platformie CANALSAT francuskiego CANAL+?

 

Osobiście nie mam podstaw by uważać że już jest planowany nowy sprzęt dla CYFRY+ nawet rozważam zmianę pakietu na tani lub rozwiązanie umowy ze względu na spore koszty. W moim przypadku jest to ponad 200 złotych miesięcznie. Może dekodery wprowadzone z francji pomogłyby mi nie podejmować takich decyzji pomimo innych ważniejszych wydatków.

 

Do końca umowy mam jeszcze jakieś 3 miesiące i chciałbym sie w zw z tym jak najwięcej dowiedzieć z wiarygodnych źródeł co z tymi nowymi dekoderami.

Czy to bajka czy też nie.

 

Inna platformy mnie nie interesują ponieważ nie spełniają moich oczekiwań programowych natomiast mimo najbogatszej oferty w CYFRZE+ abonament jest jednak zbyt duży. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby wraz z pakietem Prestiżowym HD+ abonent miał możliwość obsługi oferty za pomocą dekodera wykorzystywanego przez francuskiego operatora. Wówczas znacznie łatwiej byłoby sie pogodzić z abonamentem w takiej kwocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@genius problemów moze byc kilka ja obstawiam złe ustawienie anteny i konwerter jest za słaby ale to dopiero wyjdzie na poządnym mierniku sygnału profesjonalnym ) i to jest najczęstrza przyczyna złego odbioru kanałów HD to ze masz zielona kreske o niczym nie swiadczy , niestety hd potrzebuje dobrego sygnału .Co do anteny jak masz mozliwosc i nabyłes legalnie dekoder HD antene od cyfry za 98 zł i masz po problemie dostajesz dobry konwerter i czasze 80 cm.Co do nowego tunera nie jest to cube ma się pojawic po 15 grudnia tak przynajmniej jest zapowiedziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...