Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko fajnie tylko po co pierw zapowiadać a potem dopiero działać. To tak jakby prezes Cyfry powiedział w lipcu dodajemy Polsat a w w grudniu tłumaczył się że nie idzie się dogadać , że nie chcą się zgodzić itp. I takich ich kłopotów jest sporo , ostatnio choćby sprawa multiromu. Pamiętam jak startowała Cyfra , będzie mozaika z wszystkimi programami , będzie internet i co i nic ludzie zapomnieli. Nie nie zapomnieli , tylko nie chce im się o tym gadać , a całość tych wszystkich wpadek tworzy nie najlepszy obraz. Z Cyfrą jestem związany od samego początku dobrze im życzę , ogólnie z ich usług jestem zadowolony , tylko naprawdę nie lubię jak mi ktoś coś obiecuje a potem tego nie dotrzymuje , to już lepiej żeby nic nie obiecywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, Dolby Digital w koncercie Kylie Minogue było dostępne tylko na HBO głównym. Ale było to tylko i wyłącznie DD 2.0, wiec tak naprawdę nie ma o co "kruszyć kopii". DD5.1 na C+ tylko w wersji orginalnej z napisami. Ale też jakiś dziwne to 5.1, głośniki tylne rzadko się odzywają a jak już to bez sensu. To nie jest 5.1 znane z wydań DVD. Za to National Geografic HD - tam DD5.1 zdecydowanie lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze wsztystko u mnie ze sprzetem okey .A fakt ze nasze polskie platformy cyfrowe to sto lat do tylu za konkurencja z zagranicy .A tak apropo dostalem od kumpla dysk demonstracyjny wiecie dolby ,dts szok jak to slychac .Spodziewalem sie ciutke tego po filmach na kanalach platnych a tu duze rozczarowanie .No i na stronach hbo i canal + przy programach czasem sa znaczki dolby i tak od tygodnia co jest znaczek to u mnie stereo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma taki problem: ogladając dowolny kanał na Cyfrze po właczeniu EPG przyciskiem PILOT nie można włączyć rozszerzonego opisu oglądanego programu za pomocą klawisza +. Dopiero po naciśnięciu > lub < do WKRÓTCE działa rozszerzenie +. Nie zawsze się tak dzieje ale dosyć często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza podczas używania funkcji PVR nie reaguje, przewijam reklamami z prędkością x54 i zanim zatrzymam po końcu reklam to mi przeleci kilka minut film i muszę spowrotem przewijać wstecz i znowu to samo zanim będzie Play to znowu mi na reklamy ajedzie i znowu powtarzam do przodu az w końcu natrafię na właściwy moment...

 

Wnerwiające to

 

Aczkolwiek podejżewam że to soft jest taki bo nie raz jak wciskam PLAY to na dekoderze miga dioda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam takie usterki. Ale ogólnie to dekoder często nie reaguje na polecenia z pilota w różnych sytuacjach i to nie jest normalne.... Mam nadzieje ze CYFRA+ wie chociaż o tym.... :/

 

może to banalne ale.. WYŁĄCZ AUTOMATYCZNĄ REGULACJĘ JASNOŚCI W TELEWIZORZE - powinno pomóc..

podczerwien pilota PVR gryzie się z podczerwienią telewizora odpowiadającą za zjaśnianie i sciemnianie obrazu.. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma taki problem: ogladając dowolny kanał na Cyfrze po właczeniu EPG przyciskiem PILOT nie można włączyć rozszerzonego opisu oglądanego programu za pomocą klawisza +. Dopiero po naciśnięciu > lub < do WKRÓTCE działa rozszerzenie +. Nie zawsze się tak dzieje ale dosyć często.

 

Ja też tak często mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :smile: Dzisiaj wyłącze automatyczną jasność w TV i zobaczę czy są różnice :D

Terminal nie nagrywał mi zaprogramowanych pozycji w czasie gdy dekoder wraz z tv był wyłączony. Wydawało się banalne przełączyć kabel z terminala do gniazda HDMI 3 z gniazda HDMI 1 - jak zaproponował już jakiś czas temu ktoś na forum.

Zrobiłem tak po czym dekoder zaczął prawidłowo funkcjonować. Mogłem w końcu również włączyć terminal niezależnie od tego czy tv był wyłączony czy też nie.

Wcześniej niestety było inaczej.

Dodam że mam tv LG LCD 32'.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma taki problem: ogladając dowolny kanał na Cyfrze po właczeniu EPG przyciskiem PILOT nie można włączyć rozszerzonego opisu oglądanego programu za pomocą klawisza +. Dopiero po naciśnięciu > lub < do WKRÓTCE działa rozszerzenie +. Nie zawsze się tak dzieje ale dosyć często.

Ja też tak często mam.

ale to chyba problem kazdego posiadacze tego [beep]a od cyfry.Ja rowniez naleze do tego grona a wlasciwie moj tuner:(

a druga nowosc to problem z przewijaniem nagrania w HD gdy w tle leci jakis program HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź :smile: Wydawało się banalne przełączyć kabel z terminala do gniazda HDMI 3 z gniazda HDMI 1 - jak zaproponował już jakiś czas temu ktoś na forum.

Zrobiłem tak po czym dekoder zaczął prawidłowo funkcjonować.

 

Nie ma za co! Dekoder działał prawidłowo, to tylko telewizor przestał sterować dekoderem :wink:

...a do wszystkich użytkowników SHARPów, SONY BRAVIA, niektórych SAMSUNGów i jeszcze paru wybranych modeli odbiorników TV:

Wyłączcie automatyczną kontrolę obrazu, poziom jasności lub energooszczędność, a Wasze piloty (od PVRów) zaczną działać jak nigdy dotąd... DLACZEGO :?: Czytajcie :read: wątek a się dowiecie... już to pisałem i nie będę się powtarzał

P O Z D R A W I A M !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a do wszystkich użytkowników SHARPów, SONY BRAVIA, niektórych SAMSUNGów i jeszcze paru wybranych modeli odbiorników TV:

Wyłączcie automatyczną kontrolę obrazu, poziom jasności lub energooszczędność, a Wasze piloty (od PVRów) zaczną działać jak nigdy dotąd

 

Potwierdzam, z tym że doszedłem eksperymentalnie do wniosków, że w moim SHARPie trzeba zmienić troche parametry "automatycznego ściemniania" tzn. Zmienić mu zakres ściemniania na mniejszy, przez co działa i pilot od PVRa i automatyka w TV :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza podczas używania funkcji PVR nie reaguje, przewijam reklamami z prędkością x54 i zanim zatrzymam po końcu reklam to mi przeleci kilka minut film i muszę spowrotem przewijać wstecz i znowu to samo zanim będzie Play to znowu mi na reklamy ajedzie i znowu powtarzam do przodu az w końcu natrafię na właściwy moment...

 

Wnerwiające to

 

Aczkolwiek podejżewam że to soft jest taki bo nie raz jak wciskam PLAY to na dekoderze miga dioda

 

To samo jest u mnie i żadne wyłączenie autoregulacji jasności nie pomaga, jak i u wielu użytkowników.

Może to zabrzmi śmiesznie, ale ktoś tutaj wcześniej napisał, aby przylepić - dosłownie, kawałek taśmy przezroczystej, biurowej na diodę.

U mnie pomogło.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej naklejenie czarnej taśmy izolacyjnej(półprzezroczystej, nawet do 3 warstw) na szybce dekodera w miejscu gdzie jest odbiornik podczerwieni albo zmiana miejsca dekodera, tak aby nie padało promieniowanie z matrycy telewizora.

 

Ja jeszcze nie próbowałem tego, ale guru tak mówił :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wiem po prostu co powiedzieć... ten "motyw" z taśmą działa. Przynajmniej na to póki co wygląda ale... obklejanie dekodera taśmą izolacyjną...

może jeszcze namalować wzorki markerem na nim? To żałosne :/ Sprzęt powinien działać jak zegarek! Mam nadzieje ze to wina oprogramowania ze tak sie dzieje i zostanie to poprawione... :x

Ale cóż... z tą taśmą faktycznie jakby lepiej funkcjonował, cieszy mnie to i fajnie ze ktoś coś wymyślił by lepiej ten sprzęt "chodził" ale powiedzcie sami, czy to normalne by trzeba było stosować TAKIE metody by nam lepiej wszystko grało?

Cyfra+ powinna coś chyba z tym zrobić no ale jak zwykle nie zrobi pewnie nic. Przynajmniej nie tak szybko :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo podobno dekodery wyprodukowane od około X.2008 mają już ulepszony odbiornik podczerwieni, bardziej selektywny, a co za tym idzie mniej czuły na zakłócenia. Z tymi wcześniejszymi są właśnie problemy. Ale też nie zostało udowodnione, że nowe już nie są narażone na zakłócenia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z poprzednich stron.

"Jeśli możesz regulować siłę podświetlenia ekranu, ustaw ją przynajmniej na połowę. Wyłącz opcję kontroli jasności, o ile taką Twój telewizor posiada. Cyfra+ proponuje również naklejenie na sensor tunera trzech warstw czarnej taśmy izolacyjnej." Chodzi oczywiście o szybkę, która przykrywa sensor odbiornika podczerwieni w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna wiazać wszystkich problemów z pilotem i TV Lcd. Ja mam tradycyjny TV Crt i również wiele komend po prostu jest ignorowana. Najczęściej problem z włączeniem przewijania. A jak już się włączy to zatrzynanie graniczy z cudem. Mimo, iż kontrolka na odbiorniku mruga, PVR po prostu nie reaguje. Panowie programiści do roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...