Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

piotrunia... Jeśli dobrze zrozumiałem to masz konwerter pojedynczy a chcesz go podłączyć do obu wejść-głowic dekodera? To tak nie zadziała. Chyba że coś źle rozkminiłem...

źle zrozumiałeś mam konwerter z sześcioma wyjściami oraz zeza na astrę i wszystko śmiga, ja mam problem z tel. naziemną cyfrową, jeden dekoder zgubił jeden z programów z mux1 a dokładnie chodzi mi o tvp info w moim przypadku tvp info Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosił bym o poradę w doborze elementów odbiorczych do tego dekodera. Antena, konwertery przełącznik, kable, wtyczki.

Założenia są takie. Konwerter twin na HB, pojedynczy na Astrę. Przełącznik HB/Astra jaki typ jak , jak połączyć, porty wejścia odbiornika, jakie wtyczki. Mnie chodzi o sprawdzone w boju elementy ze średniej półki cenowej

i wykonane na zasadzie zrób-zapomnij. Sklep to raczej HOLLEX bo mieszkam w Krakowie.Bardzo proszę o konkretne propozycje .A może monoblock?ale myślałem o antenie 90 Coraba.

Licząc na życzliwość forumowiczów pozdrawiam serdecznie

tadzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam pewne przejścia z moim dekoderem objawiające się problem z odbiorem DVB-T. Gdy próbuje przełączyć na któryś z kanałów DVB-T na wyświetlaczu wyskakuje E014 i dalej wyświetla się dotychczasowy kanał SAT. Wyszukiwanie kanałów DVB-T powoduje całkowity zwis dekodera na ekranie wyszukiwania, z którego można wyjść tylko przez odłączenie dekodera od sieci. Resety, wyłączenia nic nie dają. Lista kanałów DVB-T zniknęła, nie da się jej pobrać. Spis kończy się na poz 954 - Radio Maryja. Teraz sprawdziłem - nie wyszukuje nawet programów SAT, również totalny zwis. Parametry do wyszukiwania kanałów na 100% poprawne - ustawiony HB. Jakieś pomysły, czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa zapomniałem,że na tym forum nie zamieszcza sie wpisów częściej niż 1/24h, bo inaczej są usuwane i nie cytuje wypowiedzi w "oknie rozmowy"(adminom obiecuję poprawę)

 

Jackar dobrze minie zrozumiałeś, brak tvp info na mux1, te philipsy mnie zadziwiają, jak coś wymyślę i zadziała to napiszę, a na twój problem nie mam lekarstwa dziwne jest to E014-error???, kiedyś też pogubiłem programy dvb-t ale nic takiego się nie wyświetlało, za kilka dni wyszukałem na nowo i są.

AKTUALIZACJA: wyszukałem na nowo programy i tvp info Kraków wskoczył na listę programów, naprawdę te tunery potrafią zaskoczyć :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturos1916

ad.2

filmy są ściągane w godzinach nocnych ok. 24-6 rano, nie wyłączaj dekodera z sieci na noc, niektóre pozycje już się nie ściągną tytuły wygasną same, dekoder najlepiej podłączyć dwoma kablami z konwertera (niezależność oglądania i nagrywania z różnych transponderów), trochę cierpliwości, i tak tam nie ma za wiele ciekawych pozycji.

ad.1

sprawdź wersje oprogramowania, ma być taka jak w linku i ew zaktualizuj,

http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/ ... derow.html

jak to nie pomoże to pokombinuj w menu/parametry techniczne7/ust.anteny1/B-param. odbioru/ i tam ustaw w/g instrukcji

u mnie jest

pasmo dolne 9750

p.g 10600

typ kon. twin

satel. Hodbird

częst. 10892

pol. pozioma

symbol rate 27,5

fec 3/4

sygn.22kHz niepid 227

tdi1 199

tdi2 198

 

takie mam ustawienia i wszystko działa prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było dzisiaj przeprogramowanie ale co się zmieniło to nie wiem bo dzisiaj dopiero dostałem ten dekoder od cyfry+ i pierwszą rzeczą która zauważyłem to że przy wyłączaniu świeci (a później gaśnie) dioda odpowiadająca za "błędy,problemy z dyskiem" ta obok nagrywania wy też tak macie? Czy nagrywane filmy można zrzucić np. PC lub laptop?

 

Powiedzcie mi też pewną rzecz :> D Jak miałem starego Thomsona Ts-4 na złącze Euro włączałem cyfrę+ i tv mnie automatycznie przekierował na tą platformę na kanał jaki w tej chwili był puszczony, teraz mam Philipsa na złącze HDMI włączam cyfrę i nic muszę sam wcisnąć "av" i wybrać wejście HDMI .... pewnie coś w ustawieniu telewizora ale za nic na świecie nie widzę takiej opcji...

 

Wersja oprogramowania dekodera to .... 98 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :smile:

Obecna wersja opr. to 116 dostępna j/w , drugie pytanie - to jest normalnie - " teraz mam Philipsa na złącze HDMI włączam cyfrę i nic muszę sam wcisnąć "av" i wybrać wejście HDMI " , jeśli chcesz to zmienić to specjalny kabel - ihdmi - ze sterowaniem , dostępny w :arrow: HOLLEX pl- sklep. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ramach drugiego dekodera od MR wymieniłem padniętego Philipsa PVR typ 29 na taki sam Philips ale typ już 22. Dekodery takie same, tylko ten 22 ma pilota jeszcze starego typu, co nawet mnie ucieszyło bo akurat ten bardziej mi leży. Pudełko od dekodera jest całe czerwone z pięknym lemurem :D Na pudełku wśród napisów z cechami dekodera, w białej ramce dużymi literami napisane + DOSTĘP DO SERWISÓW INTERNETOWYCH. Tedy pytam się, gdzie ten dostęp?? :lol2: Choć z drugiej strony, na pudełkach pierwszych dekoderów PVR jakie C+ zaczęła rozprowadzać, a były to Philipsy właśnie, było też napisane: USB 2.0*, DVB-T*, ETHERNET*

* - do wykorzystania w przyszłości

z czego ciałem stało się tylko DVB-T, ale tutaj nie ma zastrzeżenia, że w przyszłości. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby serwisy internetowe na Philipsach miały kiedyś ujrzeć światło dzienne, bo mam wrażenie, że prace nad rozwojem tego dekodera zostały zakończone wraz z wydaniem softu 116. Obym się mylił :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby serwisy internetowe na Philipsach miały kiedyś ujrzeć światło dzienne, bo mam wrażenie, że prace nad rozwojem tego dekodera zostały zakończone wraz z wydaniem softu 116. Obym się mylił :]
W bliżej nieokreślonej przyszłości na Philipsy ma się pojawić oprogramowanie coś na wzór obecnego softu na Pace.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bliżej nieokreślonej przyszłości na Philipsy ma się pojawić oprogramowanie coś na wzór obecnego softu na Pace.

"ma się pojawić" a "pojawi się" to jest subtelna, ale jednak różnica. Tak czy owak, coś jest na rzeczy, bo nawet nowa instrukcja obsługi, której jeszcze nie ma na stronie C+ na stronie 24* wspomina o dostępie do serwisów internetowych. Raczej spodziewam się przyszłości dalszej niż bliższej. A szczęka by mi opadła jakby to się stało jutro :lol2:

 

* - instrukcja ponad wszelką wątpliwość jest do 7201/91, co jest nawet napisane na okładce, natomiast wewnątrz instrukcji, po prawej stronie na samym dole możemy przeczytać Philips DSR 6201. jakaś "mała omyłeczka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...