Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie tego dekodera:

1.Jaka jest jakość obrazu na kanałach SD i HD w porównaniu do innych dekoderów dostępnych na rynku?

2.Czy Philips działa już staabilnie?

3.Ile czasu trwa jego uruchomienie oraz przełączanie kanaów?

- czy nowe softy mogą go przyśpieszyć?

4.Czy moge wziąć ten dekoder do pakietu Kompakt?

5.Czy aktywacja zawsze będzie wynosiła 100 zł, czy będzie mniejsza podczas świątecznych promocji?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 To zależy do którego dekodera chciałbyś obraz porównać :) Moim zdaniem jakość obrazu jest bardzo dobra. (TV 40 cali)

Ad.2 Od roku działa bardzo dobrze. Nie można się do niczego przyczepić

Ad.3 Uruchomienie ok. 30sekund, przełączanie kanałów jest szybkie ok. 1 sekundy, trochę dłużej włączają się kanały HD. Najlepiej wgrać najnowszy soft

Ad.4 Dekoder musisz wziąć przynajmniej w pakiecie Kompakt HD lub z jedną aktywną opcją HD

Ad.5 Tego nikt nie wie jak będzie, ale warto poczekać :) Rok temu w listopadzie dekodery rozdawali za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2.

To tez bardzo zalezy od konkretnego egzemplarza.

Jezeli jest mozliwos podczas wybierania dekodera, to polecam sprawdzenie poziomu halasliwosci.

Moj pierwszy dzialal dosyc glosno - bardzo wyraznie slyszalny dysk. np w cichym pokoju w nocy slychac bylo kiedy nagrywa lub pobiera VOD, obecny jest praktycznie bezglosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też tego z nalepką Pace i dysk chodzi bardzo głośno. Mam go 1,5 roku. Przez pierwszy rok chodził super, ale ostatnio to masakra. resetuje się co chwilę. Np w sobotę podczas oglądania meczu zresetował mi się 3 razy. Ponowne załączenie trwało około minutę i 20 sekund, więc straciłem w sumie około 4 minuty meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Daw dni temu zauwazylem, ze zegar na dekoderze sie spoznia 4 minuty, a skonczyl nagrywanie 3 godziny wczesniej i byl w stand-by.

Stwierdzilem, ze go uruchomie i poobserwuje. Podczas uruchamiania zegar przeskoczyl jedna minute do przodu, zaraz za chwile jeszcze o cztery pozostale - jednorazowo. Sprobuje kiedys to nagrac i wrzucic na youtube.

 

Przy okazji, kiedy zmieniam/ustawiam nazwe nagrania, wie ktos jak wprowadzic cyfry (Np: Lot 93)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem nie chcący temat czy ktoś odbiera Czechy lub Słowacje na dekod.C+ , HD PVR , ale widzę ,że nie ma pewności jak to z tym jest.Może ktoś się wypowie , a jak nie to znaczy że są ograniczenia ze strony Cyfry + .... Pytam bo chcę sprawdzić co sie opłaca kupić , dekoder w sklepie / intern. , czy wydzierżawić w C+ ... Ale jak nie ma odbiorów NTC w dekod. C+ to raczej z tej opcji zrezygnuję w najbliższej przyszłości . Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Philips działa już staabilnie?

 

Nie dziala stabilnie. Po trzech latach stracilem nadzieje, ze kiedykolwiek bedzie dzialal na 2+!

Dzisiaj zainstalowal nowy software, 98. Wiec znowu byla nadzieja. Trwala 2 godziny:

1. nagralem 90 minut z BBC HD

2. przelaczylem na BBC World

3. po 10 minutach chcialem zrobic time-shift i .... WISI ...

 

Czyli mozna ogladac BBC World, ale zadna funkcja ani klawisz nie dzialaja. Po prostu nie radzi sobie z BBC HD.

 

Mam zainstalowany wylacznik z pradu. Robie PSTRYK czekam 1-2 min. i mozna uzywac. Az do nastepnego zawieszenia czy resetu ...

 

Juz dawno przyznalem mu pierwsze miejsce w kategorii "Najgorszy software wszechswiata". Oczywiscie wiem, ze istnieje gorsze oprogramowanie, ale to jest jedyne ktore MUSZE uzywac, bo nie mam innego wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotroaza2008 Chyba lista sprzętu elektronicznego z jakim miałeś do czynienia jest bardzo krótka skoro Philipsa uznajesz za sprzęt z najgorszym softem. Dekoder nie jest idealny ale do najgorszych z pewnością nie należy.

 

A propos kanałów HD. Telefon załatwia sprawę. Kilka dni temu miałem to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z Pace'm 250GB. Mianowicie na kanałach TVP1, TVP2, Canal+, Ale kino i innych, które mają pasmo niskie z polaryzacją Poziomą pokazuje mi na dekoderze, że jest brak sygnału - sprawdź antenę.

Z kolei jak podłączę Philipsa HD (bez dysku) do tego samego kabla satelitarnego wszystko działa bez problemu. Dodam , że w domu mam jeszcze dekoder SD od Cyfrowego Polsatu i tam też wszystko ładnie śmiga :/

 

W czym może być problem? Przecież na innych dekoderach wszystko działa bez problemu. Czyżby ten dekoder po prostu miał gorszą głowicę od Philipsa HD i potrzebuje jeszcze mocniejszy sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ piotroaza2008 Chyba lista sprzętu elektronicznego z jakim miałeś do czynienia jest bardzo krótka skoro Philipsa uznajesz za sprzęt z najgorszym softem. Dekoder nie jest idealny ale do najgorszych z pewnością nie należy.

 

Nie mowie tylko o elektronice, ale o takze oprogramowaniu na PC (20 lat na zapoznanie sie z perelkami buglandii), itp. Zaden software nie zmarnowal tyle mojego czasu, ani nie prowokowal tyle wulgaryzmow. Jezeli chodzi o nagrywanie video, to uzywam glownie Panasonica, gdzie bugi mozna policzyc na palcach i zaden nie jest show-stopperem. Wyglada tak jakby Panasonikowcy sami uzywali swojego sprzetu, a programisci Philipsa tego sprzetu nigdy nie mieli na wlasny uzytek. NB: na tym forum pisalem dlaczego mnie tak PVR meczy, a innych nie. Niektorych funkcji uzywam duzo czesciej niz inni. Ale to, ze nie moze uciagnac BBC HD to chyba powinno wywolac wiekszy rezonans. Kanaly SD - prawie ok. Kanaly HD- duzo gorzej. BBC HD - katastrofa.

 

A propos kanałów HD. Telefon załatwia sprawę. Kilka dni temu miałem to samo

 

Czy to sugestia dla mnie? Nie mam problemow z odbiorem BBC HD. Ale time-shift, nagrywanie, a nawet zwykle pozostawienie dekodera na tym kanala powoduja rozne psikusy, resety i zawieszenia.

 

p.s. Zrobilem male oszacowanie: w ciagu 6000 godzin uzywania nagrywarek Panasonica, nie stracilem ani jednego nagrania! Na PVR trace cos co 1-2 tygodnie (zly odbior, reset, zawieszenie, pomieszanie DST, blad zapisu biblioteki, blad oprogramowania w zarzadzaniu dyskiem, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotroaza2008 O HD to nie do Ciebie tylko do kolegi z późniejszego posta który miał z nimi problem.

 

Jeżeli faktycznie masz aż tyle problemów to wymień Dekoder na inny egzemplarz. Co do samego softu ergonomia jego użytkowania jest jak dla mnie OK. Mam na stanie MediaBoxa od UPC i sprzęt od C+ jakoś bardziej mi leży pod względem wygody użytkowania. Za softem do PVR raczej nie stoją programiści od Philipsa więc nie ma co porównywać ich z Panasoniciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotroaza2008 Jeżeli faktycznie masz aż tyle problemów to wymień Dekoder na inny egzemplarz.

 

Juz to robilem. Kolejne wersje oprogramowania udowadniaja, ze wszystkie problemy "sprzetowe" sa rozwiazywalne. Gdyby nie BBC HD czy Canal+/AleKino z napisami, to PVR bylby "uzywalny".

 

Co do samego softu ergonomia jego użytkowania jest jak dla mnie OK.

 

Jezeli masz ochote, to zdefiniuje tobie procedure do zawieszenia lub zresetowania PVR-a w 15 minut. Ciekaw jestem czy twoj rownie szybko padnie. Bo pewne roznice sa oczywiscie mozliwe. Jezeli twoj PVR przetrzyma zadanie to moze sprobuje wymiany raz jeszcze?

 

NB: Dzieki za cierpliwe wysilki aby mnie przekonac. Moze uda sie cos ustalic albo kogos do czegos zmobilizowac. Ja widzisz w moich watkach, narzekam na PVR co 2-3 miesiace, ale i tak nie mam zamiaru zmieniac platformy.

 

Mam na stanie MediaBoxa od UPC i sprzęt od C+ jakoś bardziej mi leży pod względem wygody użytkowania. Za softem do PVR raczej nie stoją programiści od Philipsa więc nie ma co porównywać ich z Panasoniciem

 

Nie znam MediaBoxa. Pamietam zas stare dekodery Philpsa, tez mialy duzo wiecej wad niz MediaSat'y. Nie wiem komu przypisywac wine. Bywa, ze sprzet jest potwornie trudny w programowaniu i nawet najlepsi programisci wypuszczaja gnioty, bo nie sa wstanie rozgryzc wszystkich kaprysow logiki zanim uplywa kolejny deadline narzucany przez management, ktory jest nakrecany w Cyfrze, jak zawsze, przez marketing, a nie wygode klienta.

 

Ale slabosc programistow tez widac golym okiem. Software wyglada jak ten sprzed 8-miu lat, do ktorego na sile dokleja sie nowe moduly bez dostosowania starych. Kazdy nowy modul jest pisany przez nowego mlodego, bo stary juz sie dawno zwolnil. Mlody rozgryza kod starego i marnuje 80% czasu przed kolejnym deadline. Brak ergonomiki, brak ortogonalnosci, komercja ponad usability, itp. Jak na taka wielka firme to wiejska poruta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moim PVR-em. W piatek włączyłem sobie opcję HBO + HBO HD i oczywiscie nie pobrał uprawnien ale wieczorem zrobilem reaktywacje i prawie wszystko jest ok. Połączyłem ponownie przez splitter i ...... kanał HBO i HBO HD grał na PVR. Na kanałach HBO Compedy i 2 informacje - tego kanału nie ma w Twoim abonamencie. Wiec zrobiłem wszystko po kolei jeszcze raz: reset ( z gniazka) wyszukiwanie kanałow, programowanie kart splittera. Nic nie pomaga. w dalszym ciagu na HBO HD i HBO obraz jest normalny (czasem na poczatku włacza sie informacja ze program nie w moim abonamencie , znika po chwili nawet juz gdy odbiera normalnie program a czsem swieci dluzej). na HBO Comedy i 2 nie odbiera.

Połączony splitterem z tej samej karty tuner Goplden Int odbiera te kanały bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...