Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sie powiesil podczas nagrywania programu (godzina na wyswietlaczu zamarla na czasie rozpoczecia nagrywania). Zdarzylo sie to pierwszy raz :-(

 

Przy okazji, od jakis dwoch tygodni na kanale 16 mam informacje "brak sygnalu". Na kanale tym za sepcjalnie mi nie zalezy, wiec nie jest to problem. Ale czy ma ktos podobna sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ronii - problem rozwiązałem dziś oczywiście wizytowałem punkt Cyfry+, okazało się że dekoder działa i nagrywa wszystko co leci. Pan w punkcie powiedział że problemem może być odłączony przewód lub uszkodzony. Wróciłem do domu przełączyłem w menu - ustawienia anteny - na pojedyńczy i zacząłem sprawdzać przewody od anteny. Pierwszą pod wej. ant. mam podłączone po przez DiseqC (Hotbird + Astra), okazało się że pasek siły sygnału zamilkł, więc wziąłem następny przewód już idący bezpośrednio od konwertera i ku mojemu zdziwieniu zaczęło działać. W tym przypadku padł mi DiseqC.

Moja rada to sprawdź przewody.

Co do aktualizacji, to jak miałem podłączone w następujący sposób wej. ant. 1 (hotbird+astra), wej. ant. 2 - bezpośrednio od konwertera (hotbird), dioda migała i aktualizacja nie poszła, a gdy bezpośredni przewód od konwertera przełączyłem pod wejście ant. 1 i przełączyłem w menu na pojedyńczy wtedy dekoder się zaktualizował.

Życzę powodzenia i myślę że dzięki moim [beep]nom wszystko będzie działać sprawnie. :)

 

Pozdrawiam

 

Wczoraj byłem u cyfry i badali mi dekoder i stwierdzili że jest z nim jednak coś nie tak ale nie mieli nowego sprzętu na wymianę i kazali się zgłosić w styczniu. Dzisiaj spróbowałem jak mi napisałeś pogrzebać w ustawieniach. Mam na razie tylko jeden kabel i działał mi na wejściu 2 bo w ustawieniach było na podwójny konwerter, kiedy zmieniłem na pojedynczy i przepiąłem kabel na gniazdo 1 wszystko zahuczało i dekoder nagrywa :brawo::brawo::brawo::brawo:

 

Wielki dzięki za pomoc :smile:

 

*******************************************************************************************************

 

Ile czasu zajmuje aktualizacja bo włączyłem ją 10min temu i dalej dioda mryga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie spotkałem się z problemami podczas nagrywania, więc dziwi mnie ta sytuacja, a co do aktualizacji to z tego co pamiętam trwała ona u mnie dość sporo czasu, więc życzę cierpliwości ( może nawet 1h- nie jestem do końca bo ustawiłem aktualizacje i wyszedłem z domu na jakieś 1,5h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy z tym PVRem, bo mnie już krew zalewa..

 

Od Cyfry na maila odpowiedzi nie dostałem, dodzwonić się nie sposób, więc spróbowałem na czuja wyszukać nowe oprogramowanie.. I tym razem zamiast "Brak dostępnych aktualizacji" dostałem "Wystąpiły problemy techniczne, spróbuj ponownie później"

 

Wyszukiwanie programów dalej nie działa.. Zarówno jak wybieram wyszukiwanie satelitarnych jak i naziemnych dostaje komunikat, żeby sprawdzić antenę naziemną :woot:

 

TVP Sport jak nie było, tak nie ma. Jak sprawdzam sygnał na tym transponderze to mi pokazuje 0..

 

Pozostałe programy działają bez zarzutu.

 

Gdzie może leżeć problem? Firmware? Ustawienie anteny? Usterka techniczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm odłączyłem go od zasilania i nic.

 

Podłączyłem go również pod antenę do której mam normalnie podpięty Cyfrowy Polsat (tam TVP Sport działał bez zarzutu, choćby minutę przed przepięciem) a Philips PVR HD jak nie widział transpondera, tak nie widzi.

 

---

 

Edit: za 3 resetem znalazł w końcu oprogramowanie i wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki się naprawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam noworocznie,

 

mam następujący problem z moim tunerkiem: przełączając go na kanał 134 euronews :) blokuje się on i nie mogę wrócić do normalnej :?: pracy w wyświetlaniu i zmieniania

kanałów :/ pozostaje tylko restart z gniazdka :evil:

 

ma ktoś podobne objawy :?:

czy w nowszej wersji niż 76 oprogramowania działa to już w porządku :?:

 

dzięki za podpowiedź :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...