Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Miłośników Philips'a HD PVR. Mam ten tunerek od grudnia ubiegłego roku i jak do tej pory działał i działa bez większych problemów. Jednak od pewnego czasu niepokoi mnie trochę jedna rzecz, która to pojawiła się od czasu wyłączenia tunera z sieci i nie korzystania z niego przez tydzień, po ponownym włączeniu do sieci i uruchomieniu tuner pokazuje świecącą bez przerwy żółtą kontrolkę problemu z dyskiem. Zastanawia mnie czy jest to związane z procentem zapełnienia dysku - 94% , czy z innym problemem dysku ? Chciałbym sie też dowiedzieć w jaki sposób usunąć moje własne nagrania z dysku ? - Może to pomoże. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem proszę o pomoc wziąłem Tuner Philips PVR 250Gb w poniedziałek i ma wersje softu 76 nie mogę go z aktualizować do nowego bo pisze, że niema nowszej wersji co zrobić mam konwerter Twin a sygnał prawie pełne 5. Wyłączanie załączanie z sieci nie pomogło, próbuję tak od poniedziałku i nic. Czy tuner kwalifikuje się do wymiany, na info linii nie wiedzą co zrobić powiedzieli, że wymienić, ale czy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy ma ktoś pojęcie gdzie można dostać tuner PVR w Pomorski... Bo dzwonie gdzie się da i nigdzie nie mogę znaleźć, a chciałem zrobić prezent żonie na święta.... Proszę o POMOC

Zacznijmy od tego jesteś już w Cyfrze+ czy zamierzasz być

Jeśli dopiero chcesz podpisać nową umowę a nigdzie nie ma Pvr-a,

to zadzwoń do Wa-wy (22)310 45 45 i poproś o połczenie z działem TELESPRZEDAZY CYFRY+ :(

i powiedz, że chcesz podpisać umowę ale tylko z określonym tunkiem :lol:

Formalności dopełnisz przez tel. a dekoder i umowę do podpisu przyniesie ci kurier lub odbierzesz w Salonie Cyfry+ :read:

Jak wolisz, to się dogadujesz z tym z którym gadasz :oops:

A promocja taka, jak wszędzie a nawet trochę lepsze idę ustrzelić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, po ostatniej zmianie softu obraz skakał jak przechodzilem na inny kanał lub na reklamie obraz sie zmienial[16] nic z tym nie robiłem bo az tak strasznie mnie nie przeszkadzało.No i dzis stałosie :/

Właczam PVR i Tv lub odwrotnie ,na ekranie przez sekunde jest normalnie a nastepnie przeskakuje na czarny obraz i jest tylko głos.

Menu z telewizora ani dekodera tez nie widac :evil: Czyzby tv zdechł :?

 

Panowie moze ktos sie orientuje w tym temacie bo to denerwuje strasznie a mam wrażenie ze to wina jakiś ustawień obrazu w PVR :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, po ostatniej zmianie softu obraz skakał jak przechodzilem na inny kanał lub na reklamie obraz sie zmienial[16] nic z tym nie robiłem bo az tak strasznie mnie nie przeszkadzało.No i dzis stałosie :/

Właczam PVR i Tv lub odwrotnie ,na ekranie przez sekunde jest normalnie a nastepnie przeskakuje na czarny obraz i jest tylko głos.

Menu z telewizora ani dekodera tez nie widac :evil: Czyzby tv zdechł :?

 

Panowie moze ktos sie orientuje w tym temacie bo to denerwuje strasznie a mam wrażenie ze to wina jakiś ustawień obrazu w PVR :roll:

Odłącz kabel hdmi i podłącz jeszcze raz(pewnie gdzieś nie styka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, po ostatniej zmianie softu obraz skakał jak przechodzilem na inny kanał lub na reklamie obraz sie zmienial[16] nic z tym nie robiłem bo az tak strasznie mnie nie przeszkadzało.No i dzis stałosie :/

Właczam PVR i Tv lub odwrotnie ,na ekranie przez sekunde jest normalnie a nastepnie przeskakuje na czarny obraz i jest tylko głos.

Menu z telewizora ani dekodera tez nie widac :evil: Czyzby tv zdechł :?

 

 

 

Panowie moze ktos sie orientuje w tym temacie bo to denerwuje strasznie a mam wrażenie ze to wina jakiś ustawień obrazu w PVR :roll:

 

Kurde balans okazało sie ze żona robiła porządek z kablami i pozamieniała antenowe do PVR miejscami :brawo: Dziś pół dnia biegałem z telewizorem i dekoderami po pokojach i taki wniosek mnie sie udało ustalić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc po pierwsze witam wszystkich serdecznie :)

 

Po drugie - mam konkretne pytanie ;) Posiadam dekoder PVR HD (Pace 250GB) z softem 76. Jakie dokładnie zmiany in plus i in minus wprowadza najnowszy soft (zdaje się - wersja 92?).

 

ZTCW - dodaje obsługę DVB-T (akurat bez tego przeżyję), usprawnia obsługę HBO Digital i umożliwia korzystanie z VOD (tego i tak nie używam) - to plusy

 

A z tego, co wyczytałem - traci się możliwość ustawiania głośności z pilota tunera? Jeżeli tak - to akurat dla mnie główny powód dla nieaktualizowania softu - największym plusem dla mnie jest włączenie kina domowego i dalsza obsługa tunera i telewizora jednym pilotem.

 

Edit: zestaw kina domowego mam podpięty poprzez analogowe wyjście tunera - 2 x cinch - jeżeli to coś zmienia w kwestii mojego pytania :)

 

Jak się ma sprawa zmiany formatu obrazu przyciskiem HD w przypadku nowego softu?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam 8)

 

Mam jeszcze jedno pytanie może ktoś bedzie wiedział jak to zmienić - ten dekoder mam podpięty kablem hdmi do plazmy panasonica i za każdym razem kiedy włączam tv i dekoder muszę w telewizorze nacisnąc AV aby wybrać hdmi do oglądania.Czy ktoś użytkuje taki zestaw i wie jak zrobić aby tv automatycznie się przełączał :?:

 

Można to częściowo obejść uruchamiając tryb hotelowy w telewizorze. Ja posiadam model TX-P37X10E i dla tego modelu procedura uruchomienia tego trybu przedstawia się następująco:

 

Należy przytrzymać przyciski F oraz Vol- na telewizorze - aż do wyciszenia dźwięku.

Następnie - trzymając te przyciski - trzykrotnie nacisnąć AV na pilocie telewizora.

 

Następnie Hotel Mode na On oraz źródło obrazu (Initial input) na HDMI (numer złącza zgodny z tym, do którego masz podpięty dekoder).

 

Wychodzi się z menu hotelowego poprzez naciśnięcie Exit.

 

Aby ewentualnie wyłączyć tryb hotelowy - należy ponownie wejść do menu w sposób opisany powyżej i Hotel Mode przestawić na Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Volcan

 

Chłopie uaktualnij ten soft stary na 92 DTT koniecznie :roll:

 

po pierwsze Nie tracisz mozliwosci podgłaszania i z ciszania pilotem

 

po drugie dekoder odrobine szybciej chodzi

 

pilot ma charakter universal takze mozesz se go zakodowac pod tv liste kodów i jak to zrobić masz w instrukcji instalacji

 

po trzecie masz NTC czyli DVB-T jesli mieszkasz w terenach wyznaczonych do testów czyli po podpieciu Anteny naziemnej i przeprogramowaniu dekodera masz menu 5 i 3 wyszukuj naz. naziemne stacje sa dostepne od 980 w góre

masz Polsat 1 i do TVP info (wersja Regionalna bo Z Satki tylko Warszawa jest) :smile:

 

4 dekoder miej sie zawiesza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot do TV oczywiście zakodowałem w pierwszej kolejności :jupi: Tak że z 3 (TV, kino, sat) zrobiły się 2 (sat obsługujący tv i kino) - ale trzeba będzie pomyśleć o jakimś uniwersalnym z prawdziwego zdarzenia.

 

Czyli normalna kontrola głośności z poziomu tunera pozostanie? Dobrze wiedzieć, bo już widziałem w kilku przypadkach, że taki problem (z utratą regulacji głośności) się pojawiał - stąd moje pytanie.

 

Z plazmami Panasonica (poza kłopotami z pilotem - akurat tego nie obserwuję - może przypadkiem trafiłem z ustawieniem sprzętu na stoliku) nie ma już kłopotów? Nic nowego w nowym sofcie nie popsuli?

 

Soft do PVR od jutra od 9:00 pewnie się pojawi - jeżeli tak, to zaktualizuję i zobaczymy, co ten tuner potrafi. BTW szkoda, że C+ nie wprowadzi normalnego softu wykorzystującego możliwości sprzętu - tyle, że pewnie mieliby natychmiast falę zgłoszeń pt. "tuner się zepsuł" ;)

 

Edit: Zainstalowany nowy soft - wersja 96/DTT (chyba dzisiaj kolejną poprawkę wypuścili?). Faktycznie - tuner przyspieszył, Włączenie trwa 20 sekund (ok. 5 sekund krócej, niż dla softu 76) - od naciśnięcia przycisku na pilocie do uzyskania obrazu. Przełączanie kanałów wydaje mi się też jest nieco szybsze. Trzeba będzie jeszcze przepiąć antenę TV do tunera i spróbować złowić jakieś kanały DVB-T (aczkolwiek nadziei sobie żadnych nie robię ;) ).

 

Regulacja głośności działa, nie działa natomiast przełączanie trybu TV przy pomocy przycisku HD :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...