Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj po ponad półrocznym użytkowaniu (dośc intensywnym - przekładanie kart, splitter, włączanie i wyłączanie twin etc) , postanowiłem obejrzeć Film wieczorny w HBO. Na początku pojawiła się informacja o braku uprawnien ale za chwile obraz wskoczył. Poniewaz żona musiała wyjś na chwilę postanowiłem wcisnąc pause żeby poczekać na nia z filmem. niestety funkcje PVR nie działaly. Obejrzalem film do konca i zacząłem go ostro testować. otóż wyszedł taki problem - na karcie w czytniku, z ustawieniem twin wszystko grało (zresetowałem go jeszcze przed zabawą) a gdy przechodzilem na odbior pojedynczy konwenter - nie mogl znalźć sygnału SAT ale tylko na kanałach HD. Zazłożyłem splitter i na drugim dekoderze (Humax) kanały HD chodziły bez problemu. PVR wrócił do normalnej pracy gdy przełożyłem kable anteneowe z Humaxa do PVR a a z PVR-a do Humaxa. Sprawdziłem wszystkie F-ki i nic nie znalazłem. Jedyne co może byc przyczyną to troszkę słabszy mozliwie sygnał z anteny z uwagi na to że bawiłem sie anteną gdy mi sie popsuł jeden z konwenterów quattro (mam tez multiswicha). W tym tygodniu wymieniam konwentery na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie i Panie jeśli sa oczywiście to teraz zagwozdka:

sygnał wyszukiwania satelity na standardowych ustawieniach full , natomiast zanika sygnał z transpondera 12188 czyli axn i mu podobne, Przy próbie ustawienia satelity na "inny" i wybraniu 12188 pokazuje 0 czytaj "zero" , a co ciekawsze dziś przy tym zero axn dało się oglądać do czasu. Później już tylko informacja "brak sygnału sprawdź antenę", lub co ciekawsze po prostu czarny ekran , kanały hd wyświetla poprawnie sprawdzam na 101 bo najłatwiej mi zapamiętać.

soft 78 źle soft 92 /dtt źle. Dodam tylko że jest to instalacja rozbudowana na mulitswichach do której nie mam dostępu.

 

jakieś porady bo juz nie daje rady psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]. Dodam tylko że jest to instalacja rozbudowana na mulitswichach do której nie mam dostępu.

 

Chyba w tym zdaniu tkwi rozwiązanie :)

Na kanale 101 leci MTV HD na częstotliwości 11075.00. AXN na częstotliwości 12188.00 wymaga przełączenie konwertera sygnałem 22 kHz na wyższe pasmo. Jeśli korzystasz z instalacji na multiswitchu to na 99,99% wykorzystano w niej zwykłe konwertery (bez górnego pasma) ustawione oddzielnie na polaryzację H i V. Jedyne rozwiązanie to własny talerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w tym zdaniu tkwi rozwiązanie :)

Na kanale 101 leci MTV HD na częstotliwości 11075.00. AXN na częstotliwości 12188.00 wymaga przełączenie konwertera sygnałem 22 kHz na wyższe pasmo. Jeśli korzystasz z instalacji na multiswitchu to na 99,99% wykorzystano w niej zwykłe konwertery (bez górnego pasma) ustawione oddzielnie na polaryzację H i V. Jedyne rozwiązanie to własny talerz.

 

nasunąłeś mi pewną myśl czy zatem ustawienie satelity na inny i włączenie sygnału sterującego rozwiąże ten problem? wygląda na to że programy się pojawiły ale nie wiem jak to wpłynie na pracę całego układu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem dekodera Philips HD PVR (soft 92), wczoraj podłaczyłem do dekodera kino domowe Philips za pomocą kabelka chinch (wyjście SPDIF w Dekoderze C+ i wejście Coaxial w kinie) i mam taki problemik: na niektórych kanałach (MTV, MTV2) bardzo często nie ma głosu. Na innych kanał wszystko jest ok. Myślę że jest to wina raczej dekodera C+ (może jego ustawienia), ale może któryś z kolegów spotkał się z takim problemem, lub wie jak go rozwiązac?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu ostatniego update'u oprogramowania (4tego lipca, 2009), jestem na 98% pewien, ze jedynym czynnikiem, ktory u mnie wciaz powoduje restarty jest wlaczenie/wylaczenie paska do zmiany jezyka (klawisz +). ... Po update, mam restart raz na 1-2 dni. Jezeli czyta to ktos kto ma wplyw na to oprogramowanie, to mam nadzieje, ze ta obserwacja sie przyda w pracy nad przyszla wersja (za rok, dwa?).

 

Po update do ver=92, moj pierwszy restart powodowany pstrykaniem klawiszem + nastapil juz po godzinie ogladania filmu (Tropic Thunder, Canal+HD). Wyglada wiec, ze nowy software nic tutaj nie zmienia. Dekoder nadal podlega spontanicznym resetom. W tym wypadku, bylo to 30-40 prob zasloniecia napisow paskiem zmiany jezyka. NB: jezeli Cyfra nie potrafi tego naprawic, to wystarczyloby aby mozna bylo na Canal+ wywalic napisy z wersji orginalnej filmu i bylbym poraz pierwszy zadowolonym uzytkownikiem PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was takie pytanie: Mój PVR HD nie dość ze włancza się około 1 minuty, to czesto są komunikaty brak sygnału sprawdz antenę po wyszukaniu kanałów ponownie wszystko wraca do normy gdy dzis byłem u dystrybutora i chciałem wymienić dekoder poradził on mi bym jeszcze spróbowął powrócić w dekoderze do ustawień fabrycznych i w piatek jeszcze raz pobrał oprogramowanie. I tu jest moje pytanie-czy mozna tak zrobić i ponownie pobrać oprogramowanie i drugie pytanie czy to cos wogóle da cxzy lepiej wymienić dekoder? Z góry dzięki za odpowiedz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 miesiącach bezbłędnej pracy (dużo nagrywania) nagrywanie przestało działać. Zacząłem od sprawdzenia pracy TWIN LNB, co jest dosyć łatwe albowiem wystarczy zmienić nastawę "Twin" na pojedyńcze LNB i sprawdzić odbiór stacji na telewizorze. Po tej zmianie nie mogłem już odebrać żadnej stacji. Było więc pewne, że jeden z sygnałów od LNB przestał istnieć. Mając doświadczenie jeszcze z analogowej telewizji satelitarnej nie zabrałem się od razu do wspinania na antenę ale rozpocząłem od przewodów. Szybko okazało się, że najprawdopodobniej podczas odkurzania za szafką telewizyjną, jeden z przewodów LNB został wyrwany z metalowej złączki, co w sumie unieruchomiło nagrywanie. Jestem z dyspozycyjności Philipsa HD PVR bardzo zadowolony, bo po paru miesiącach moich zmagań z zawieszaniem się tego sprzętu, nadszedł nowy softwar i kłopoty te się definitywnie skończyły. Chciałem podzielić się jeszcze jedną uwagą, chodzi o dość dziwną sprawę. Posiadam telewizor Panasonic TX 42 gw 10 (Plasma). Telewizor ten wyposażony jest we własny satelitarny receiver HDTV, który podłączyłem do drugiego LNB zezującego na Astrę. Okazało się, że jakość normalnego obrazu cyfrowego( nie HDTV) jest z Astry o niebo lepsza niż to co dostajemy przez Cyfrę z Hot Birda. Przy obrazach w HDTV różnica ta nie jest już tak widoczna. Czym jest to zjawisko wywołane? Oszczędnością na szerokości pasma? Mocą nadajników na satelitach? Może ktoś zna sprawę bardziej szczegółowo, będę za wyjaśnienie bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem natomiast jedno,przy oglądaniu dvb-t cyfry na wyświetlaczu co chwile mrugają czy pulsują.O co chodzi?

 

Ja nie odbieram DVB-T, ale u mnie też migają/pulsują te diody. Ostatnio też zdarza mi się zacinanie obrazu, tzn takie "przelewanie" - zaobserwowałem to na nagraniach z C+ Sport HD, bo na żywo mało oglądam. Sygnał 4,5 zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chce wziasc C+ z kanałami HD i dekoderem PVR.

I mam taki maly dylemat, chodzi mi o kabel HDMI.

Mam TV Panasonic, ogladalem rozne kable na Allegro i chcialem sie zapytac czym te kable sie roznia??

Bo zauwazylem że sa dosyc duze rozbieznosci w cenach.

Cy oplaca sie doplacac do drozszych?? W czym te drozsze sa lepsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moj gust Cyfra robi podkladke pod nowy dekoder.

Stare daje za darmo, zeby za nowe kasowac. Niby, ze ma nowe funkcje. Np na dysku nowego beda dodatkowe pozycje niedostepne na starym i za te pozycje bedzie np pobierany dodatkowy abonament.

Cos jak np seriale w Nce - czyli jak zaplacisz abonament to masz do nich dostep.

 

To tylko moje przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dekoder PVR HD CYFRY+ powinien mieć następujące kryteria (biorąc również pod uwagę cenę pakietu PrestiżowegoHD+) :

 

- zupełnie nową wersję oprogramowania i grafiki menu

 

- możliwość przeglądania serwisu YouTube

 

- nowe bardziej przejrzyste EPG.

 

- specjalne serwisy internetowe, dzięki którym na ekranie TV możliwy będzie dostęp np do wybranych serwisów Onet.pl

 

- wbudowany dysk twardy 500 GB lub większy

 

- skalowanie sygnału SDTV (PAL) do rozdzielczości HDTV (720p, 1080i)

 

- dźwięk przestrzenny Dolby Digital 5.1

 

- alfanumeryczny wyświetlacz

 

- teletext

 

 

- możliwość przeglądania zdjęć i innych plików przez gniazdo USB

 

- wyjście komponent (YPbPr) 3xRCA

 

- optyczne wyjście audio S/PDIF

 

- 2xRCA Cinch audio stereo

 

- wejście Ethernet RJ-45,

 

- wejście USB,

 

Wówczas będzie wszystko si i wszyscy abonenci CYFRY+ będą zadowoleni i szczęśliwi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomarzyć można ;P

Swoją drogą dzisiaj monter założył mi antene i jak narazie pozytywne wrażenia odnośnie dekodera PVR. Jedyną wadą którą jak narazie zauważyłem jest długie włączanie

Jeśli chce zaplanować nagranie muszę mieć dekoder cały czas włączony?

 

A jak chcesz zaplanować nagranie przy wyłączonym dekoderze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...