Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dekoder najprawdopodobniej nie przełącza telewizora na odpowiednie źródło sygnału. Ja mam non stop przełączony telewizor na to gniazdo HDMI pod którym mam terminal ponieważ nie oglądam mojej kablówki także nie mam problemu z tym akurat bo w związku z tym, tv włącza sie na ten sygnał na którym został on wcześniej wyłączony. Natomiast "opcja" jaką przedstawił kolega wcześniej (w menu) to totalna bzdura :lol2:

Choć nie miało to nawet sensu (na logikę) to mimo to sprawdziłem ten motyw. Oczywiście brak jakichkolwiek różnic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR po HDMI nie przełącza na odpowiednie wejscie w TV, ja to rozwiązałem najtańszym pilotem wielofunkcyjnym Logitech Harmony 525. Po zaprogramowaniu z internetu i jednym naciśnieciu klawisza włącza po kolei tv, pvr, ampli i ustawia w nich odpowiednie wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podana na stronach Cyfry dotyczy tylko przypadku kiedy TV jest podlaczony kablem SCART. Nie wiem, czy przez HDMI mozna sterowac wyborem kanalow, w kazdym badz razie u mnie tego nie zauwazylem.

 

Kiedy zmienilem dekoder ze zwyklego na PVR zauwazylem (mialem wtedy jeszcze LCDka bez wejscia HDMI, tylko po SCART), ze po upgrade softu do v85 kanaly w proporcji 4:3 sa nienaturalnie zwezone. Pomagalo przelaczenie kanalu na inny, lub nacisniecie przycisku HD. W ustawieniach TV byl jako SD, szeroki a sygnal jako RGB.

 

Po zmianie oprogramowania do v90 TV przestal automatycznie wybierac wejscie SCART przy uruchomieniu dekodera. Znalazlem na stronach instrukcje, ze dekoder nalezy ustawic jako 1080p i zaczal dobrze sterowac telewizorem. Przy okazji w tej wersji przestal dzialac przycisk HD (ktory wczesniej bardzo dobrze dzialal w trybie po SCART).

I jeszcze zauwazylem, ze zepsuto w najnowszym oprogramowaniu obsluge drugiego wejscie SCART na dekoderze oznaczonego MAGNETOWID. Wczesniej, przy wlaczonym dekoderze wystarczylo nacisnac przycisk SAT, zeby podac sygnal z wejscia MAGNETOWID na TELEWIZOR (ja do wejscia MAGNETOWID mialem podlaczony dekoder naziemnej TV cyfrowej), obecnie ten sygnal jest podawany tylko przy wylaczonym dekoderze (tzn w STAND-BY), co bylo nieco uciazliwe (procedura zamkniecia dekodera!!!) a PVR nie obsluguje tej TV cyfrowej, w zasiego ktorej mieszkam :-( a szkoda bo myslalem, ze mi naziemna tez bedzie nagrywal.

 

Przy okazji, czy PVR potrafi nagrywac i pozwala na zatrzymywanie programow nadawanych z nadajnikow naziemnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Można nagrywać. Niestety na chwilę obecną nie nadawane jest epg na kanałach DVB-T. A zreszta jak przez kilka dni było nadawane - philips nie obsługiwał go . Nagrane lub zastopowane nagranie ma problemy z wystartowaniem dzwięku. Wczoraj zaobserwowałem że potrzeba ok 15 sekund zanim pojawi sie głos w nagranej audycji. Jest to denerwujące szczególnie gdy chce się ominąc reklamy i np obejrzec tylko sport i pogode na TVP 1 - wtedy nie słychać początku. Ale to tylko na DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż CYFRA+ zaprogramowała dla dekoderów wszystkie 7 dostępnych obecnie w polsce kanałów drogą DVB-T wraz z ich pozycjami na liście to nie ma wpływu na to ile kanałów u danego abonenta będzie dostępnych ze względu na zasięg.

Poza tym jest to usługa dodatkowa a nie część pakietu. W związku z tym nie sądzę by dla tych kanałów kiedykolwiek dostępne było EPG CYFRY+.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji o nowym dekoderze w n trochę się zmartwiłem, że mamy do dyspozycji taki sprzęt. Może to będzie jakaś motywacja, żeby w końcu szefostwo cyfry zabrało się za rewolucję w oprogramowaniu PVRa. Chociaż chyba lepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie u producenta jakiegoś nowego sprzętu od razu z dobrym softem, bo tak po nowej aktualizacji można się tylko spodziewać kolejnych bugów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą szukać i zamawiać - wystarczy wprowadzić to co już jest gotowe we Francji: piękny dekoder +Le Cube produkcji Pace. No mały trochę dysk bo 320GB. W nkowym turbo ma być 500GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą szukać i zamawiać - wystarczy wprowadzić to co już jest gotowe we Francji: piękny dekoder +Le Cube produkcji Pace.

 

I to byłaby dzisiaj najodpowiedniejsza odpowiedź na Nbox Turbo. Niestety znając CYFRĘ to tradycyjnie i tak by to s******** (kosmiczna cena za dzierżawę lub znowu wpakowaliby jakiś przestarzały soft własnej roboty -> tak jak w Philipsach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest najdziwniejsze. W pewnym momencie Cyfra miała szansę stać się liderem jeśli chodzi o platformy w Polsce. Przespała sprawę. Weszła Nka, namieszała i po części dzięki niej Cyfra musiała nadgonić stracony czas -wprowadzenie kanałów HD, C+/Film w 16:9, VOD, dekoder z twardym dyskiem. Szkoda tylko, że zrobiła to o kilka lat za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety CYFRA zachowywała się tak od samego początku. Jak konkurencja nie kopnie ich mocno w tyłek, to sami nie ruszą palcem. Dwa najbardziej znamienne przykłady:

 

  • Canal+ nie zamierzał uruchamiać platformy cyfrowej w 1998. Gdy weszło At Entertainment z Wizją TV bardzo szybko zmieniono strategię.
  • Początek 2006 -> w jednym z wywiadów dla prasy przedstawiciel Cyfry opowiadał banialuki, iż w Polsce jeszcze jest za wcześnie na HDTV (może za 5 lat). Na jesieni weszła N-ka i znowu panowie z Canal+ Polska musieli zmienić swój punkt widzenia.

 

To dzięki takiej postawie CYFRA przestała być liderem i mimo połączenia z Wizją TV bardzo szybko spadła na drugie miejsce (a jeśli nic się dalej nie zmieni, to za kilka lat wyląduje na miejscu trzecim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYFRA+ jest cały czas liderem na rynku. Nie wiem skąd kolego wnioskujesz inaczej.

Platforma i sprzęt do jej odbioru to nie to samo. Natomiast prawdą jest ze możnaby wprowadzić dekodery z CANALSAT we Francji chociaż jak miałby być taki program jaki jest w dekoderach PVR HD to lepiej chociaż popracować nad tym by w tych naszych dekoderach było porządne oprogramowanie i by terminal chodził jak zegarek.

Z innej beczki to N ratuje się nowym dekoderem by zyskać abonentów. Dobrze, tak powinno być jednak ja płacę za ofertę programową... a taką ofertę jaką ma CYFRA+, nie ma zadna inna platforma. Jednak biorąc tyle siana i mając świadomość swojej pozycji na rynku Canal+Cyfrowy mógłby się wziąć w garść i przygotować odpowiednie oprogramowanie na miarę XXI wieku dzięki któremu pokochalibyśmy nasze PVR HD!

Warto wziąć pod uwagę również ten sprzęt z rodziny za granicą ( CANALSAT ) 8)

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robinson+, nie koloryzuj z liderowaniem - bo o liderowaniu moze pisac kazdy z abonentow 3 platform, a na liderowanie moze skladac sie wiele czynnikow. Lepiej przyjac, ze ten kto wybiera dana platforme przyjmuje za fakt, ze jest ona liderem.

 

Jezeli brac ilosc abonentow to liderem jest CP, a nie Cyfra czy N!

 

A co do dekoderow, to raczej nie ma szans na nowy sprzet - cyfra nigdy nie dawala topu technologicznego i teraz tez nie bedzie - tu liczy sie minimalizacja kosztow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Orden - najwięcej polskich abonentów posiada Polsat Cyfrowy. Nic dziwnego: pakiet familijny za około 3 dychy oraz fakt ze uważa się to za platformę cyfrową mówi samo za siebie 8)

Co do dekoderów ja też raczej nie sądze by przynajmniej w najbliższym czasie CYFRA+ zaskoczyła swoich jakimś przełomem w technologii :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...