Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oooo TAK, możliwości dekodera sa potężne tylko soft do pupy, programiści robią zaraz po podstawówce... No ale w dobie kryzysu wolą zatrudnić 3 programistów bez doświadczenia niż 1-go z doświadczeniem i teraz wychodzi to co oni potrafią, a raczej czego nie potrafią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto jest jakoś wykombinować trochę grosza i kupić sobie

jakiś Tuner HD,a jest na rynku tego dużo.

Ceny kształtują się już od 550 zł !!!

Zaletą takiego tunera jest przede wszystkim oprogramowanie !!!

Np.:

Zarządzanie listą programów (sortowanie,zmiana kolejności i nazwy progr.,itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś stałem się posiadaczem Tunera Cyfry+ Philips PVR HD.

Moja radość była niestety krótka ponieważ po podpięciu tunera do Plazmy LG po złączu HDMI mam tylko obraz - dźwięku brak na wszystkich kanałach.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem?

Wersja softu w Tunerze oznaczona jest numerem 76

Dziękuję za wyrozumiałość i odpowiedź

 

PS. - Jeśli nie ma sposobu na to by pojawił się dźwięk to będę walczył z C+ o zwrot Tunera. Wówczas będę musiał pomyśleć na zastępstwem by móc

oglądać kanały HD z możliwością ich nagrywania. Proszę o wskazówki w jaki tuner HD najlepiej się zaopatrzeć by miał najlepszą jakość obrazu kanałów SD i HD po kablu HDMI?

 

Czy nowy soft wpływa znacząco na szybkość pracy tego tunera.

Ponieważ jak narazie to Philips żadko kiedy reaguje na pilota - nieraz trzeba przycisnąć kilka razy by wykonał jakąś operacje.

Czy w stosunku do wersji oprogramowania nr 76 ta nowsza wprowadza jakieś usprawnienia w funkcji programowania nagrań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie pytania masz odpowiedź we wcześniejszych postach.

 

Ciężko czasem jest przeglądać cały wątek by znaleźć odpowiedź na jedno bądź dwa pytania - mimo wszystko dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

 

sprawdż ustawienia wyjścia HDMI w telewizorze.

 

O jakich konkretnie ustawieniach wspominasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jestem w tej chwili przed tv. Mam też telewizor LG tylko, że lcd. Miałem taki sam problem. Jak się okazało wyjście hdmi było ustawione na wspólpracę z komputerem wystarczyło tylko zmienić ustawienia. Nie wiem czy w przypadku twojego tv to się sprawdzi. przy wersji oprogramowania 76 nie maiłem problemów z dzwiękiem. Szczegóły będę mógł podać po powrocie do domu wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, korzystając z przycisku HD na pilocie cyfry na kanałach SD skalowany jest obraz do różnych proporcji m.in. do 16:9. Podobna funkcja jest w pilotach do tv... i tu pojawia się mój problem. Skalując pilotem do tv wszystko jest ok, natomiast pilotem cyfry przy skalowaniu do 16:9 (korzystam z tego przy audycjach z czarnymi pasami u góry i na dole, tak żeby obraz mieć na całym wyświetlaczu) obraz jest za mocno wydłużony... kółko tvn za chude, twarze wydłużone itd. Czy wy też tak macie?

 

Tak, to jest norma, przy obrazie z "czarnymi pasami" za bardzo rozciąga. Pozostaje tylko formatowanie obrazu z TV, chyba że w nowym sofcie, na który wszyscy tak czekają, zostanie to poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozmawiałem ze znajomymi z okolic Warszawy, którzy mają zwykłego Philipsa HD i po zaktualizowaniu softu mogą odbierać programy odbierane przez DVB-T. Niestety jest to tylko Polsat i nie ma programów innych programów, nie mówiąc już o TVP HD. Zastanawiam się czy robią coś źle, czy to zręczne rączki programistów sp... nawet tą rzecz. Proszę o jakieś info użytkowników Phila bez PVRa czy też tak mają.

A powiem, że się cieszyłem na tą opcję...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wreszcie dali nowe oprogramowanie , tylko że spowiedziewałem wreszcie odbioru DVB-t a nadal nie działa . Poprawili tylko że jak nacisne B to wyświetla się Cyfra Vod i poprawili moduł nagrywania i odtwarzania ( działa troche szybciej ) . Oprócz tego mam problem bo kanały w HD przestały mi działać i wyświetla się napis brak uprawnień do odbioru kanału , działa tylko MTVHD i Filmbox HD . Czy ktoś ma też taki problem ? Jeśli nie będę musiał poprawić antenę ( [beep]ne burze ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz7: to nie jest nowe oprogramowanie. Pewnie masz nowy dekoder, a on nie przychodzi z aktualnym oprogramowaniem. To które Ci się wgrało to pewnie wersja 85, którą mamy już od grudnia i która właśnie wprowadziła VOD Cyfry. A nowego softu dalej ni widu ni słychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pewien problem .Mam ten decoder philips Hd pvr i amplituner Pioneer VSX 818 .Decoder podlaczylem do amplitunera kablem coaxialem i nic wiecej .Oczywiscie telewizor do decodera kablem hdmi .I tu cos nie gra niby na stronach HBO I CANAL+ SA OZNACZONE FILMY W DOLBY .wlaczam amplituner a tu tylko wlacza mi sie stereo .Niewiem niby w instrukcii decodera jest ze musi do philipsa isc coaxial a do amplitunera dwa cincze .Ale kurcze ja mam coaxial i w decoderze i w amplitunerze .AHA w mtv hd jak jest jakis mini koncercik to samo mi sie wlacza na dolby i to samo jest w filmbox hd sam sie wlacza ale dlaczego tego nie mam w hbo i canal plus .Mam pakiet comfort+hd AHA czasem na hbo wlacza mi sie dolby ale mala ikonak a ja musze miec dwie ikonki zeby w pelni korzystac z dolby i jak przezuce na hbo na druga sciezke czasem jest dolby ale nie ma napisow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe oprogramowanie było zapowiadane na kwiecień. Minął kwiecień minął maj w czerwcu nowego softu też nie będzie. Cyfra zawsze miała kłopoty ze słownością zapowiedzi ale teraz to już przechodzi wszelkie pojęcie. Wielki wstyd dla francuskich właścicieli.

 

nowy soft miał byc w kwietniu - 1-2tyg po wprowadzeniu softu do HD bez twardziela..

Pojawiły się problemy ze stabilnościa, i lepiej ze dłużego potestują nowy soft do PVRa niż puszczą soft, z którym bedą problemy i będziecie się wkurzać jeszcze bardziej..

WARTO POCZEKAĆ!

Cierpliwośc popłaca - uwierzcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowym sofcie do PVR pojawiały się problemy z protokołem HDCP przy podłączaniu PVR do telewizorów. Stąd te opóźnienie i dłuższe prace.

 

też dostałem takie info - działał po prostu niestabilnie, problemy z protokołem HDCP z TV..

lepiej, że naprawią wszystkie BUGI niz wypuszcza wadliwy soft, i będzie TONA reklamacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pewien problem .Mam ten decoder philips Hd pvr i amplituner Pioneer VSX 818 .Decoder podlaczylem do amplitunera kablem coaxialem i nic wiecej .Oczywiscie telewizor do decodera kablem hdmi .I tu cos nie gra niby na stronach HBO I CANAL+ SA OZNACZONE FILMY W DOLBY .wlaczam amplituner a tu tylko wlacza mi sie stereo .Niewiem niby w instrukcii decodera jest ze musi do philipsa isc coaxial a do amplitunera dwa cincze .Ale kurcze ja mam coaxial i w decoderze i w amplitunerze .AHA w mtv hd jak jest jakis mini koncercik to samo mi sie wlacza na dolby i to samo jest w filmbox hd sam sie wlacza ale dlaczego tego nie mam w hbo i canal plus .Mam pakiet comfort+hd AHA czasem na hbo wlacza mi sie dolby ale mala ikonak a ja musze miec dwie ikonki zeby w pelni korzystac z dolby i jak przezuce na hbo na druga sciezke czasem jest dolby ale nie ma napisow

 

Jeżeli chcesz mieć DOLBY na Canal+ to musisz podczas ogladania filmu w DD włączyć oryginalny lektor. HBO nie posiadam więc mogę się tylko domyślać, że moze być podobnie. Dla odmiany na National G. HD DD włącza się automatycznie. MTV HD też. Amplituner podłączony masz dobrze. Coaxial - SPDIF (tuner)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro 79 bardzo dziekuje .Tylko wlasnie skoro na stronie hbo jest film dzisiaj waliee animowany ze jest w dolby to ja wlaczam film amplituner i tu tylko stereo .Fakt jak wlaczylem druga sciezke to jest dolby ale nie ma napisow lub lektora tylko oryinalny dzwiek .I to samo z canal + nic zero to po co pisza na swoich stronach kiedy bedzie hd zobacze dzis na hbo jest koncert mingue zobacze .A ze podlaczony dobrze mam sprzet domyslalem sie poniewaz na nie ktorych kanalach sam mi sie wlacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...