Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpieczniej jest zrobić restart dekodera naciskając i przytrzymując przez 5 sekund przycisk standby na panelu przednim dekodera.

 

A probowales? U mnie, na 95% przypadkow zawieszen, ten przycisk nie dziala. Mozna sobie naciskac przez godzine. I figa.

Dlatego zrobilem to co kazdy uzytkownik owego PGR-a powinien zrobic: zainstalowac kabel z wylacznikiem. Wyciaganie wtyczki 5 razy dziennie doprowadzi do roz[beep]a wtyczki, kabla lub gniazdka.

Wiecej powiem, codzienny reset profilaktyczny PGR-a to praktyka, ktora zmniejsza czestotliwosc znikania nagran z dysku. Zmierzone statystycznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem, po zmianie oprogramowania bawiłem się w ustawieniach, w menu przełączyłem typ telewizora na HD, mam telewizor SD podłączony EUROZŁĄCZEM, na TV widzę ciemność nie potrafię przełączyć z powrotem tak jak było, ponieważ na TV nic mi nie wyświetla, stąd moja prośba mógłby mi ktoś napisać co dokładnie trzeba kliknąć na pilocie żeby to przełączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić, czy po wymianie na 85 nadal po kilku godzinach odblokowuje się samoczynnie blokada rodzicielska (najlepiej na kanałach dla dzieci - potrzebna mi jest ta blokada, aby dzieciaki nie siedziały godzinami przed TV).

Np. ustawiamy blokadę wieczorem i sprawdzamy rano czy jeszcze działa.

 

Przy wersji 79 C+ próbowała mnie wysyłać po wymianę dekodera. Po 10 mailach w końcu przekonałem ich do przetestowania i przyznali mi rację, że to wina oprogramowania.

Teraz (przy wersji 85) znowu próbują robić to samo - zamiast zgłosić ponownie błąd programistom wysyłaja mnie po wymianę dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oprogramowania Philips PVR HD7201szybciej włącza sie ok.30 sekund pojawiła się fonia na Planeta sport i m2HD tuner raguje szybciej na polecenia pilota zmieniono wygląd czcionki na pasku EPG . Szkoda że nie usunięto paska nie obsługiwany system kodowania i nie dodano możliwości dodawania samemu kanałów FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie po aktualizacji oprogramowania pojawiło się kilka usterek: dźwięk Dolby Digital z dekodera, po podłączeniu go do kina domowego Yamaha, trzeszczy :/ Nie mam zielonego pojęcia dlaczego ?? Ponadto na niektórych kanałach tj. Fox Life, VH1, MTV, Eurosport wyskakuje mi pasek "Brak uprawnień do odbioru...."., kanały HBO strasznie się tną, mimo że jakość sygnału mam na poziomie 4 proc. i na koniec podczas przełączania kanałów dekoder w pewnym momencie się sam się wyłącza. Próbowałem dodzwonić się na CTA, ale zrezygnowałem po 40 minutach słuchania [beep]onej melodyjki. Może ktoś na forum coś mi doradzi? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update!

 

U mnie biblioteka działa. Chyba nie pozostaje Ci nic innego jak wymiana dekodera

probuje stary numer: napakowac dysk aby automatycznie wymazal wszystkie stare pozycje. Moze byc tak, ze biblioteka zawiesza sie na blednie zapisanych tytulach i odwiesi sie jak wpisza sie nowe

 

Po kilku godzinach, dysk zapelnil sie na 100%, wymazal 2-3 najstarsze pozycje i biblioteka sie odblokowala.

Zapominawszy o tym incydencie, na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze jest spory postep w oprogramowaniu biblioteki (z wyj. faktu, ze trzeba pstryknac 4 razy zamiast 1 raz zeby tam wejsc?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padł mi pvr

 

Napisz co padlo. Mi "padl" juz 4-5 razy, ale nie wymieniam sprzetu "juz" od pol roku. Za kazdym razem wykorzystuje sztuczki z tego forum, aby przywrocic sprzet do zycia.

 

"nie reaguje na nic" zdarzalo mi sie prawie codziennie (czas przeszly ze wzg. na zmiane oprogramowania dla ktorej stosuje "innocent until proven guilty"). Odlaczenie od pradu rozwiazuje problem w wiekszosci przypadkow. Chyba raz potrzebne bylo "dlugotrwale odlaczenie od pradu". A raz trzeba jeszcze bylo przyslonic konwerter przy restarcie!!! (aby zablokowac sygnal z satelity).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam go włączyć, zapaliła się zielona dioda przy standby, na wyświetlaczu była pokazana godzina ale żaden program nie wchodził ani się nie pokazywał numer na wyświetlaczu, dekoder chyba reagował na pilot bo jak wciskałam różne przyciski to dioda migała, ale nie szło go pilotem wyłączyć więc przytrzymałam na 5 sek robiąc reset. włączyłam go ponownie, diody wszystkie sobie mignęły ale na wyświetlaczu są tylko kreski od godzin, nic nie działa ale dioda miga na wciskanie pilota. zadzwoniłam na infolinię i zgodnie z instrukcjami wyjęłam go z prądu, odłączyłam kable od anteny, włączyłam i znowu to samo. nic się nie włącza. babka powiedziała że muszę wymienić dekoder. ale jak oni mi go wymienią skoro podobno ich do kwietnia nie będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam go włączyć, zapaliła się zielona dioda przy standby, na wyświetlaczu była pokazana godzina ale żaden program nie wchodził ani się nie pokazywał numer na wyświetlaczu, dekoder chyba reagował na pilot bo jak wciskałam różne przyciski to dioda migała, ale nie szło go pilotem wyłączyć więc przytrzymałam na 5 sek robiąc reset. włączyłam go ponownie, diody wszystkie sobie mignęły ale na wyświetlaczu są tylko kreski od godzin, nic nie działa ale dioda miga na wciskanie pilota. zadzwoniłam na infolinię i zgodnie z instrukcjami wyjęłam go z prądu, odłączyłam kable od anteny, włączyłam i znowu to samo. nic się nie włącza. babka powiedziała że muszę wymienić dekoder. ale jak oni mi go wymienią skoro podobno ich do kwietnia nie będzie?

 

Proponuje co nastepuje:

1. wylaczyc z pradu i pozostawic na noc

2. wlaczyc do pradu rano, nic nie pstrykac i spokojnie wyjsc do pracy

3. sprawdzic po poludniu i dopiero wtedy zaczac sie martwic

 

Byc moze jest jakis problem z updatem oprogramowania. Dlatego warto "porzadnie" zresetowac cala elektronike, a po wlaczeniu odczekac (bylo kilka postow, ktore mowia, ze update oprogramowania zajmuje sporo czasu, czyli duzo wiecej niz standardowe 5-10 min.).

 

Aha, przed tym wszystkim, wartoby sprawdzic czy po wlaczeniu i odczekaniu powiedzmy 30 min. reaguje na przycisk Menu. Twoj opis wskazuje, ze odrobina zycia w tym sprzecie jest wiec nie jest to jeszcze "padl na 100%".

 

good luck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki. teraz czeka mnie niedziela bez tv :( ale nie będę czekać jutro do popołudnia bo od piątku mam wolne i jeśli rano nie zadziała to lecę do dystrybutora. dzisiaj to nawet przycisk menu nie działa. ehhh co za sprzęt, nie dość że włącza się prawie minutę to jeszcze się wiesza ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będę czekać jutro do popołudnia bo od piątku mam wolne i jeśli rano nie zadziała to lecę do dystrybutora

 

w takim razie, skroc pierwszy krok (reset) do godziny, a daj mu noc na ladowanie software'u (krok 2)(o ile moja hipoteza jest poprawna). nawet jezeli to tylko 5% szansy

 

Zrobilbym tak:

1. wylaczyc z pradu i pozostawic na 40 min.

2. wlaczyc do pradu, nic nie pstrykac i odczekac 60 min.

3. pstryknac czerwony guzik ("power ON")

4. jezeli nic sie nie dzieje, zrobic ON raz jeszcze, a jezeli miga czerwona dioda (update), to zostawic na kilka godzin (lub nawet na noc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spokojnie można rozwiązać ten problem. Dziwie się że na infolinii nie podali Ci takiego rozwiązania. Widocznie sami nie maja pojęcia jaki bubel wciskają za 20zł miesięcznie.

 

Miałem taki przypadek co najmniej 2 razy.

 

Musisz po zresetowaniu tunera cały czas na pilocie trzymać wciśnięty (bardzo wytrwale) przycisk „menu” ewentualnie „pilot”. Trzymaj go cały czas wciśnięty – dioda powinna migać i w pewnym momencie tuner pobierze godzinę i odblokuje się.

Jeśli za pierwszym razem nie pomoże zresetuj i spróbuj jeszcze raz.

 

Trzeba trzymać wciśnięty menu nawet do kilku minut.

 

Powinno pomoc. Dwa razy tak reaktywowałem tuner.

 

Powodzenia. Napisz czy poskutkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po upgrade softu do 85 niektóre kanały HD działają jakieś 5 minut lub krócej a następnie standardowy napis "Brak sygnalu sprawdz antene" Dzisiaj już nie chodzą poprawnie NGC HD (chociaż czasem działa ok), Canal + film , C+ sport ,HBO HD o dziwo Mtv HD cały czas śmiga bez problemów. Przed aktualizacją czasami tez pojawiał się napis "Brak sygnalu sprawdz antene"ale jak program zaskoczył to śmigał cały czas. Moc sygnału około powyżej 4. Czy myślicie żeby iść i wymienić tuner ... jeśli wogóle mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz po zresetowaniu tunera cały czas na pilocie trzymać wciśnięty (bardzo wytrwale) przycisk „menu” ewentualnie „pilot”. Trzymaj go cały czas wciśnięty – dioda powinna migać i w pewnym momencie tuner pobierze godzinę i odblokuje się.

 

Niezly numer! Skad znasz te sztuczke? Cyfra powinna zrobic porzadny manual on-line do takich spraw. Zaoszczedziloby to ludziom ton stresu. Uzytkownikom, dealerom, nawet infoliniowcom.

 

p.s. pytam z odrobina sceptycyzmu, bo duzo "sztuczek" krazy w sieci, a czasem dzialaja z przyczyn prozaicznych (np. ty trzymasz cierpliwie "menu", a dekoder konczy update software'u i .. presto!) :D

 

Dzieki! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po upgrade softu do 85 niektóre kanały HD działają jakieś 5 minut lub krócej a następnie standardowy napis "Brak sygnalu sprawdz antene" [...] Czy myślicie żeby iść i wymienić tuner ... jeśli wogóle mają.

 

Stawiam 99%, ze wymiana to strata czasu, oraz 90%, ze nie ma zwiazku z upgrade'em a odbiorem. Przeszukaj to forum pod haslami "Brak sygnalu", "konwerter", "polaryzacja", "antena", itp. Stawiam 50%, ze pomoze! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do piotroaza2008

Dzięki za rade zaraz zaczne przeszukiwac forum . Ale jeśli to nie wina upgrade to dlaczego na poprzednim sofcie działało wszystko w miare ok a sygnał był nawet słabszy niz teraz ( wczoraj ustawiałem antene ). No i jeszcze to że niektóre kanały chodzą bez problemu. A przy tzw Braku sygnału tuner czasami sie zawiesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...