Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a jest może jakis patent na reset całkowity? tak jak to było w mediasatach ? bo mam problem z biblioteką pvr bo miałem nagranie 1 z wielu no i pewnego dnia z ostaniej poz nagranie pojawiło się na pozycji 3czy 4 no i po2 dniach nie można było wejśc na to nagranie teraz nawet nie ma tytułu tylko jakieś symbole i sie tuner na tym wiesza i resetuje poza tum nie da sie obejść tego nagrania i przejść do innych co robić czy już tylko cc+? :?::(:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też kasują się losowo pozycje nagrana na twardy dysk? Mam kilka filmów, robiłem na nich testy ustawień telewizora uruchamiając je co chwilę dla sprawdzenia obrazu na różnych programach. I nagle te pozycje które odtwarzałem i przerywałem zniknęły. Nie pomogło wyłączenie i włączenie dekodera - lista uszczupliła się o 4 filmy w ciągu jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest może jakis patent na reset całkowity? [...] pewnego dnia z ostaniej poz nagranie pojawiło się na pozycji 3czy 4 no i po2 dniach nie można było wejśc na to nagranie teraz nawet nie ma tytułu tylko jakieś symbole i sie tuner na tym wiesza [...] nie da sie obejść tego nagrania

 

Problem jest spowodowany kaszanka danych w spisie plikow na dysku. Jest to znany bug i niestety nie ma komendy FORMAT dla wymazania balaganu z dysku. Jest tylko jedno wyjscie: wymiana dekodera :(

 

O ile sie nie myle, problem polega na tym, ze PVR sie gubi w kasowaniu nadmiaru nagran w trybie automatycznym. Wtedy potrafi wpisywac jedne nagrania na pozycje innych. Zdarza sie tez, ze robi takie numery nawet jak jest wolna przestrzen na dysky. Prawdopodobnie dzieje sie tak jezeli sie zawiesi lub zresetuje w newralgicznym momencie wpisywania tytulow na liste biblioteki i update'owania wskaznikow do nagran, ich dlugosci, itp. W takich sytuacjach moze sie zdarzyc, ze jedno nagranie bedzie zapisane na dwoch pozycjach. Obie beda wskazywac na ten sam plik. Ale jezeli jedno wymazesz, to pojawia sie te chinskie znaczki - typowy objaw niezdefiniowanych pol w bazie danych.

Gdyby byla opcja FORMAT, mozna by uzdrowic sytuacje (straciwszy wszystkie nagrania). Ale takiej opcji nie ma.

 

A jezeli chodzi o super-reset, to chyba wylaczenie na dluzszy czas jest najblizszym odpowiednikiem (+wartosci domyslne w menu). Oczywista, dane na dysku sie nie zmienia, wiec balagan w spisie tytulow pozostanie, i bibilioteka bedzie praktycznie nieuzywalna (chyba, ze poswiecisz miejsce zajmowane przez obecne tytuly i bedziesz nagrywac i ogladac tylko nowe, ale podejrzewam, ze taki system sie sypnie bardzo szybko i wizyta u dealera bedzie nieuchronna).

 

Czy Wam też kasują się losowo pozycje nagrana na twardy dysk?

 

Zdarza sie. Zobacz na moj post powyzej. Moim zdaniem, najzdrowsze rozwiazanie to szybko obejrzec lub przegrac to co masz na dysku, i wymazac wszystkie tytuly, w nadziei, ze lista nagran bedzie tworzona poprawnie od nowa. W przeciwnym razie moze sie przydarzyc to co opisal John.

 

Ja mialem taki przypadek w zeszlym tygodniu. Zniknal nowo-nagrany film z czolowki listy. Poniewaz mialem 29 nagran na liscie, nie wyczyscilem dysku. Jak dotad wszystko chodzi ok.

 

Miesiac temu zniknely 4 pozycje od razu! Po wymazaniu innej, nagle pojawily sie i (chyba) nic nie stracilem. Wtedy wyczyscilem dysk i PVR wrocil do "normy".

 

Obok zarzadzania pamiecia, bezpieczny zapis na liste nagran (lub jakas funkcja Recover) to najwazniejsze udoskonalenia jakich oczekiwalbym od nowej wersji oprogramowania. Dodalbym tez PgDn oraz End w bibliotece (szczegolnie, ze najwiecej zawieszen nastepuje przy przewijaniu dlugiej listy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da, sam tak robię od pół roku i nie spotkałem jeszcze żadnych problemów przy tym :smile: nagrywam na nagrywarkę dvd fergusona przez złącze scart. Chociaż wolałbym na kompa to zgrywać ale niestety się nie da i to przegrywanie długo dosyć trwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza sie. Zobacz na moj post powyzej. Moim zdaniem, najzdrowsze rozwiazanie to szybko obejrzec lub przegrac to co masz na dysku, i wymazac wszystkie tytuly, w nadziei, ze lista nagran bedzie tworzona poprawnie od nowa. W przeciwnym razie moze sie przydarzyc to co opisal John.

 

Ja mialem taki przypadek w zeszlym tygodniu. Zniknal nowo-nagrany film z czolowki listy. Poniewaz mialem 29 nagran na liscie, nie wyczyscilem dysku. Jak dotad wszystko chodzi ok.

 

Miesiac temu zniknely 4 pozycje od razu! Po wymazaniu innej, nagle pojawily sie i (chyba) nic nie stracilem. Wtedy wyczyscilem dysk i PVR wrocil do "normy".

 

Obok zarzadzania pamiecia, bezpieczny zapis na liste nagran (lub jakas funkcja Recover) to najwazniejsze udoskonalenia jakich oczekiwalbym od nowej wersji oprogramowania. Dodalbym tez PgDn oraz End w bibliotece (szczegolnie, ze najwiecej zawieszen nastepuje przy przewijaniu dlugiej listy).

 

Co oznacza w Twoim przypadku wyczyszczenie dysku? Czy zwyczajnie usunąłeś wszystkie nagrane pozycje czy jakiś bardziej tajemniczy sposob związany z formatem itp.? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też sie tak zdarzało że znikały mi filmy nagrane na twardy dysk PVR wymieniłem na drugi nic nie znikało ale twardy dysk chodził jak traktor podczas nagrywania i odtwarzania co w nocy było dośc kłopotliwe wymieniłem i dopiero ten trzeci (odpukać) jakoś chodzi jak do tej pory bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza w Twoim przypadku wyczyszczenie dysku? Czy zwyczajnie usunąłeś wszystkie nagrane pozycje czy jakiś bardziej tajemniczy sposob związany z formatem itp.? :smile:

 

Mialem na mysli wymazanie wszystkich tytulow. W obecnej wersji oprogr. nie ma zadnych opcji "disk management" oprocz: 1. nagraj, 2. zmien nazwe, oraz 3. wymaz. Do tego dochodzi jeszcze wymazywanie automatyczne przy przepelnieniu dysku. To wszystko.

 

Mnie też sie tak zdarzało że znikały mi filmy [...] ale twardy dysk chodził jak traktor [...] wymieniłem i dopiero ten trzeci (odpukać) jakoś chodzi [...]

 

Chetnie sie zaloze, ze znikanie filmow bedzie sie powtarzac. Halasy twardego dysku czy wiatraczka to sprawa danego sprzetu. Natomiast znikanie filmow to z pewnoscia bug oprogramowania. Tylko w ver. 80 jest nadzieja.

 

Podejrzewam, ze to znikanie nastepuje przy opcji "automatic management", szczegolnie wtedy gdy wymazujesz pozycje ze srodka listy w trakcie nagrywania.

 

A mozna wogóle z PVR Cyfry przegrać cos np na magnetowid?

 

Bezproblemowo. Robie to 3-4 razy dziennie i jeszcze nie spotkalem sie z zadnym zabezpieczeniem.

Wszelkie przegrywanie odbywa sie poprzez odtwarzanie z PVR-a. Czyli nie ma opcji "High Speed Mode". Jezeli film ma 3 godziny, to bedzie sie kopiowal 3 godziny.

O ile sie nie myle, port USB ma byc wykorzystany dopiero w przyszlosci. To samo LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Cisek napisał(a):

Czy Wam też kasują się losowo pozycje nagrana na twardy dysk?

piotroaza2008

Zdarza sie. Zobacz na moj post powyzej. Moim zdaniem, najzdrowsze rozwiazanie to szybko obejrzec lub przegrac to co masz na dysku, i wymazac wszystkie tytuly, w nadziei, ze lista nagran bedzie tworzona poprawnie od nowa. W przeciwnym razie moze sie przydarzyc to co opisal John.

wymiana PVR-a okazała sie diametralną różnicą niedosć ze mialem klopoty z biblioteką to i z odbiorem HD z 13E i 19,2E ( tylko ok. 3-4 min.oglądania HD) teraz smiga jak burza (ver. softu 76) :brawo: ; chyba byla slabsza glowica abo... no nie wiem z resztą juz nie wazne. Co do TRACE'a to ja mam ale moze dlatego ze mam splitter :?: mam liczną rodzinke i kazdy z nas chce czegos innego ja nauke/radio podróze; siostry muze/radia seriale; bracik raczej film, muza, no i.. kreskikówki :> rodzice zas czasem dobry film troszke z mezzo tata sport mama zazwyczaj kobiece kanały, kuchnia tv poza tym c+ może testować viaccess(dla TP/Orange :?:) abo jeszcze przygotowania do wymiany kart(ponoć wrzesień). Podejrzewam ze tak jak w całej grupie Canal+ i u nas pojawi sie hybryda z nagra 3 (KUDELSKI group GmbH jest wł. seca-mediaguard i nagravision - partner biznesowy grupy CANAL+który właśnie rozszerzył ową współpracę, patrz https://satkurier.pl/news/41642/grupa-ca ... ision.html ).

Teoretycznie-schodząc z tematu-fajnie byłoby jakby współpraca z polsatem "kiedyś" się zacieśniła (okazja Start platform:TVP i Orange/TP(globecast) i być może hybryda z nagrą3) bo w sumie przydałoby sie kilka kan. z ich oferty np travel po polsku!, boomerang; paczka BBC w tym zapowiadany BBC HD; TV 1000; polsat, polsaty sport(marzenie hehe :lol2::lol::mrgreen:) :locked: A z drugiej strony to dla abo CP mogloby oznaczać to że nie musieliby dokupywać sobie dekoderów c+ i wynajmu kart C+ jakby chcieli przypadkiem odbierać C+multipakiet wystarczyłby 1 tel ale do CT C+ no i wszystko na karcie CP :idea: pod warunkiem bycia hybrydy nagry 3 w C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana PVR-a okazała sie diametralną różnicą niedosć ze mialem klopoty z biblioteką to i z odbiorem HD z 13E i 19,2E ( tylko ok. 3-4 min.oglądania HD) teraz smiga jak burza (ver. softu 76) :brawo

 

Nie wiem wiele o problemach z odbiorem HD, ale jezeli chodzi o biblioteke, to poczekaj 1-2 tygodnie, zanim oglosisz triumf. O ile pamiec mnie nie myli, ja tez mialem spokoj przez pare dlugich dni zanim pojawily sie problemy. Wyglada to tak jakby jakas feralna operacja dokonywala nieprawidlowego zapisu w tabeli tytulow. Jak to nastapi, to zaczynaja sie powtarzac problemy. Tym wieksze im wiecej nagran na dysku. Byc moze jest to powiazane z resetami albo zawieszeniami. Wedle mego szacunku mam: 3-4 resety dziennie, 1 zawieszenie na 2-3 tyg., 1 podejrzany wylot z listy nagran na 2-3 tyg. Jezeli chodzi o resety, ktorych inni nie doswiadczaja, trzeba podkreslic, ze ogladam duzo tytulow w bardzo krotkich kawalkach (4-5 min.). Nie ma problemu jak sie oglada 2-3 dluzsze pozycje bez przerw, przewijan, zatrzyman, itp. Ilosc zawieszen zmiejszylem poprzez unikanie intensywnego machania w bibliotece podczas nagrywania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z Cyfry to tylko 80-tkę, jak chcesz inną to na wszelki wypadek polecam 90-tkę. To, że jest to większa antena nie oznacza, że będą szły dwa kable do dekodera, aby tak było trzeba zamontować konwerter Twin, czyli podwójny, dzięki któremu będziesz mógł pociągnąć dwa kable do dekodera. Rozumiesz o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja dla "odwaznych" - philips PVR dziala na antenie od Wizji TV (60cm - uwazam, ze to swietna antena) z konwerterem monoblock-quad (Astra i Hotbird) do tego dekoder nBox Rec (rowniez odbior TVN HD) i okazjonalnie ferguson 7318 (przed nBoxem z przelotem) - rejon Poznania. Odbior utrudniony przy solidnym zalamaniu pogody co generalnie incydentalnie wystepuje.

Oczywiscie jezeli sa mozliwocsi to zakladac wieksza antene (obowiazkowo na wschodzie) ale podaje.

Ostatnio bylem w renomowanym "salonie" C+ gdzie instalator twierdzil, ze na 60 za zadne skarby nie bedzie sprzet dzialal - no coz dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w renomowanym "salonie" C+ gdzie instalator twierdzil, ze na 60 za zadne skarby nie bedzie sprzet dzialal - no coz dziala.

Działać będzie wszystko działało, ale jak... bez komentarza. Tzn. przy ładnej pogodzie i dobrze ustawionej antenie jakoś to będzie, ale przyjdzie deszczyk i "see you". Nigdy nikomu nie polecam takich drobnych antenek, tylko większe, min. 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze nie komentujesz jak dziala - bo dziala dobrze i byle deszczyk nie powoduje problemow - co z mojego opisu wynika jak rowniez to, ze polecam wieksze miski.

A napisalem po to aby nie robic ludziom z mozgu wody, ze czegos sie nie da bo nie (z zalozenia) - typowe gadanie miernot, ktore nie potrafia wykonac profesjonalnej instalacji antenowej w "trudnym kontekscie sprzetowo-instalatorskim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...