Jump to content
travis

Nadajnik DVB-T - Przysucha-Kozłowiec

Recommended Posts

Mam pytanie. Nie wiecie kiedy uruchomiony zostanie nadajnik DVB-T W miejscowości Przysucha-Kozłowiec? Jak ktoś wie, niech da znać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisja DVB-T z tego nadajnika w Mux-2 ma być uruchomiona pod koniec lipca bieżącego roku na kanale 37 z mocą 50kW. Natomiast z innego forum (dokładnie dvhk) jeden z użytkowników napisał, że pod Zwoleniem odbiera testy DVB-T z Przysuchy (Kozłowca) od 26 stycznia 2011r. Osobiście postaram się to sprawdzić, gdyż do w/w nadajnika mam 33 km w linii prostej i bardzo dobrze odbieram w Skarżysku analog z tamtego obiektu nadawczego. To, czy uda mi się coś odebrać w DVB-T z Przysuchy (Kozłowca) napiszę tu na forum, przy czym nie wiadomo, czy emisja DVB-T w formie testów z Przysuchy jest prawdziwa.

PS. Sprzęt , jaki używam do odbioru: antena ATX-91, przedwzmacniacz LNA-177 oraz tv Sony Bravia z wbudowanym tunerem DVB-T MPEG-4.

Wyniki odbioru i moje spostrzeżenia podam tu wkrótce :)

EDIT: Po dokładnym ustawieniu anteny na nadajnik Przysucha (Kozłowiec) i kilkukrotnym wyszukiwaniu odbioru DVB-T w tv stwierdzam, iż informacja na temat prowadzenia testów z w/w obiektu jest nieprawdziwa, gdyż przy niemal idealnym odbiorze programów analogowych z tego nadajnika, nie moglem odebrać nic cyfrowo. Trudno, trzeba będzie poczekać do końca lipca na oficjalne nadawanie z tego nadajnika albo w tym samym czasie przekręcić antenę na dużo silniejszy propagacyjnie nadajnik w moim regionie, a mianowicie na Św. Krzyż, który również ma rozpocząć emisję MUX-2 w DVB-T pod koniec lipca br.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadajnik przysucha-kozłowiec ruszył ,50 km od nadajnika siła 49 % jakość 100 % (tv LGPJ350 antena siatka + wzmacniacz LNA-177 ) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam według mojego telewizora mam odbiór dobrze, a gdy chce oglądać jakiś kanał to pisze brak sygnału moja lokalizacja to Omięcin koło Przysuchy

 

beztytuudbb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok już wszytko gra antenę posiadam pokojowa bez zasilacza tv lg 22lh2000

posiadam takie kanały : Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, TV6 i Polsat Sport News a czemu niema tvp1 tvp2?

 

dsc00033rn.jpg

 

dsc00034fb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież to jest antena wewnętrzna. Wiesz, szansa zawsze jest, nawet przy 80km od nadajnika, ale kwestia, że masz może 1%, a może 10% tej szansy...

 

Pisząc o dobrej antenie miałem na myśli przykładowo coś takiego: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemnej-dvb-t/uhf/1614-antena-maximum-uhf200 plus do tego jakiś wzmacniacz masztowy / rurkowy / wewnętrzny, gdyby się okazało, że sama antena nie wystarczy.

 

I dobry kabel antenowy, zewnętrzny, czarny, przykładowo taki: http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm

 

No, i najważniejsze - wysoko zamontowana antena, a nie w pokoju przy TV.

 

EDIT:

zapomniałem - tu masz kierunki na nadajniki - http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark15930. Klikając prawym klawiszem na swoją lokalizacje zobaczysz odległość i profil terenu pomiędzy nadajnikiem a twoją anteną. Więcej - w helpie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

niekoniecznie - wszystko zależy od jego konkretnej lokalizacji i środowiska dookoła. Do 100km można spoko na pasywnej, przy odrobinie szczęścia, rzecz jasna. Nawet 5kW daje się odebrać na dobrej instalacji z anteną pasywną na ponad 60km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mux-3 z Raszyna nadawany jest na k55. Dziwne, u mnie na DVBtmap też jest wyświetlane, że k55.

 

Oczywiście, ZAWSZE najbardziej wiarygodne będą strony oficjalne, jak Emitela czy UKE.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam jeszcze jedno pytanie co sądzicie o KABLU KONCENTRYCZNY ANTENOWY DIGITAL100

kabel, jak kabel.

 

Do DVB-T powinno się używać przede wszystkim kabli antenowych o wysokich współczynnikach ekranowania (>90dB), wewnątrz pomieszczeń w kolorze białym (powłoka zewnętrzna kabla z PVC), na zewnątrz zaś w kolorze czarnym (powłoka zewnętrzna kabla z PE)). Przykładowo Triset 113PE lub Digitsat-113PE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam lepiej jest większa moc promieniowana ERP KW od tej niższej chodzi mi dokładnie 50kw jest mocniejsze od 1kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...