Skocz do zawartości

Skystar HD vel Twinhan 1041


sheliak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam w niedlugim czasie zakupic karte DVB-S2 (od biedy DVB-S) do kompa. Ostatnio bylem zmuszony do szybkiej zmiany kompa i przesiadlem sie na Athlona 64 4000+; 1GB RAM i radeona 9600XT - wiem ze karta graficzna nie bardzo wspomaga h.264, ale procek wyglada obiecujaca jesli chodzi o obsluge HDTV. Mam dylemat w zwiazku z zakupem poniewaz o tym twinhanie jest niewiele pozytecznych informacji... O skystarze ludzie rozpisuja sie juz na forach od dluzszego czasu ale o tej drugiej karcie jest niewiele...

Zastanawiam sie nad twinhanem 1041, wydaje mi sie karta obiecujaco, ale chcialbym uslyszec najpierw jakies opinie na jej temat

Ma wlasne zasilanie co dobrze jej wrozy, ale ma małą głowicę i martwi mnie moc sygnalu potrzebna do odbioru TV, jest to dla mnie bardzo wazne, poniewaz kabel bedzie dlugi (~15-17metrow) z jedna lub dwiema przelotkami okiennymi wiec sygnal moze spasc dosc mocno a jak dojdzie do tego jeszcze obrotnica to juz w ogole moze byc krucho z sygnalem... Pewnie w takiej sytuacji bede musial zainwestowac w jakis wzmacniacz (ktorych jest pelno na allegro) ale wtedy nie wiem czy nie bedzie problemu ze sterowaniem obrotnica...

Jesli beda jakies glosy anty tej karcie to co sadzicie o twinhanie 1027? lepszy, gorszy od skystara2? Z opisu wynika ze obsluguje [diseque] 1.2 (czy jak to tam sie pisze :) ) co juz jest dla mnie duzym atutem. Ponac skystar 2 tez obsluguje obrotnice przy uzyciu odpowiednich pluginow, ale szukalem na roznych forach i nikt nie podaje co to za pluginy, gdzie je mozna znalezc itp...

 

Bardzo prosze jesli tylko macie takie informacje to napiszcie mi co sadzicie o owych czterech kartach, ktora bedzie lepsza i dlaczego?

 

Bardzo prosze o jakies opinie na temat NOWYCH twinhanow, stare nie mialy najlepszych a o nowych niewiele wiadomo...

 

A moze ktos kto ma twinhana 1041 moglby sie podzielic wrazeniami, zrobic jakas recenzje...

 

 

Dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, do HD - to zmienia postać rzeczy, bo SkyStar HD też ma te nieszczęsne BDA - nie trawię tego w ogóle. Sprawia sporo problemów różnym programom, przez co jest mało aplikacji będących w stanie obsłużyć te karty.

 

Co do HD - nie jest tak źle - HD na starszych kartach działa jak najbardziej (wystarczy posiadać odpowiednie oprogramowanie i kodeki). Jedynie nie ruszy DVB-S2 (ale w DVB-S HD działa zarówno w MPEG-2, jak i MPEG-4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...