Skocz do zawartości

ustawienie na hotbird


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam antenke MABO 115 aluminiowa offset i odbiornik ferguson 7318 UCI zastosowalem uchwyt zezujacy i dwa konwertery twin interstara podlaczone pod diseqc. astre wsadzilem na zeza z lewej strony i odbiera extra sprawdzalem na odbiorniku sygnal i sila: 99% jakosc: 97% natomiast hotbird sila: 99% a jakosc 0% nic mi nie odbiera krecilem i nic. co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by to powiedzieć o zezach etc były wątki moja rada ustaw jako główny hot bird a astre jako drugiego satelitę:) i na pewno złapiesz odsyłam do innych działów:) gdzieś na forum znalazłem nawet rysunki jak to ustawić patrząc zza anteny astra jest po prawej stronie a hotbird po lewej oba konwertery patrzą w środek czaszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszaj konwerterem by był zbliżony do konwertera od hot birda i oba by patrzały w środek czaszy no idealnie sie nieda ale próbuj do skutku:) mi sie udało dopiero poprawny odbiór uzyskać po 3 godzinach;d aa i w menu tunewra ustaw porty diseq astre na lbn 2 a hot birda lbn 1 mozliwe ze diseq uwalony:) czasem tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwerterem do hot birda ruszaj:) możliwe ze przełącznik uwalony ja tak miałem ale na odwrota hot bird ok a astra 0% a jak podłączyłem astre bezpośrednio to było ok:) a co do siły sygnału tez miałem 99% masz podobne objawy do mnie tylko ja miałem takie jaja z astrą siła sygnału 99% a moc zero masz na odwrót spróbuj bezpośrednio wpiąć kabel:) i zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora już późna, więc nie wiem czy dobrze rozumiem ;)

Stojąc za anteną, konwerter na Astrę jest po lewej stronie? Jeśli tak, to jest po złej stronie ;)

Tym "99% siły" to się nie sugeruj, to o niczym nie świadczy.

Polecam lekturę tego tematu (i linków w nim podanych): https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3637

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ja miałem tez taka sytuację satka astra siła 99% moc 0 a hotbird 99% i 80moc ustawione wg sąsiada antenki i co wpinam z ciekawości kabel z astra do tunka bezpośrednio i co widze mam moc w granicy 40% mała korekta konwertera i mam 80% na astrze i na hot birdzie ale tylko na bezpośrednim wpinaniu a przez diseq było na astrze 0 teraz znow mi padł diseq;/ jutro kupuje kolejny ale wiem ze to była wina przełącznika przynajmniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nówka, ten przełącznik DiSEqC?

 

Zwróc uwagę na ustawienia konwerterów. Już tutaj padł taki pomysł, ja ponowię :wink:

 

Patrząc z tyłu za anteną i obserwując konwertery z przodu, zez na Astrę powinien znajdować się po prawej stronie.

 

Jeżeli chodzi o ustawienia portów przełączników w menu tunera...

Dla HotBirda powinien być to DiSEqC 1 (A), dla Astry DiSEqC 2 (B). Nawet spróbuj przyporządkować satelity odwrotnie, czasem nigdy nic nie wiadomo.

 

Aha, przełączanie konwerterów jakim odbywa się sygnałem z menu tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac od tyl na konwertery to astre mam po lewej ale odbiera extra 99%. Wpierw krecilem samym hotbirdem i nic wiec ustawilem astre zeby odbierala jak najlepiej. Z diseqc kombinowalem przelaczalem i nic kurde. nie wiem co moze byc nie tak. W sumie to ja w tym jestem zielony. Na konwerterze jest skala powiedzcie do czego ona sluzy bo tam nie ma czym krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz źle ten konwerter założony, powinien być z prawej strony :P

Obecnie antena konwerterem centralnym nie "patrzy" na Hot Bird, tylko gdzieś w okolice 25 stopni wschód. Przełóż konwerter na drugą stronę i obróć trochę antenę w prawo (patrząc zza anteny).

Skala na konwerterze służy do ustawiania jego skręcenia, teraz ustaw to tak, aby ten trójkącik był po środku, na górze. Dopiero gdy już złapiesz sygnał z satelity, będziesz mógł poobracać tym konwerterem aby uzyskać jeszcze lepszy sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...