Skocz do zawartości

Cyfra+ - Kilka pytań


cinek68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje w najbliższym czasie założenie cyfry+ , lecz prędzej chciałem zadać wam (jako osobom bardziej doświadczonym w tej kwesti) kilka pytań

 

1) Czy kanały SD Cyfry+ połączone dekoderem Philips HD przez kabel HDMI do mojego Tv Sony KDL32V2500 będą o wiele ładniejsze niż na Tv kablowej Multimedia?

2) Który z tych kabli byście wybrali? :

 

( r e k l a m a )

 

3) Czy karty cyfry+ bez opcji hd i z opcją hd się różnią (tzn. czy trzeba by wymienić kartę przy zakupie pakietu HD)?

 

Pozdrawiam

 

Edycja RafiX: Usunąłem linki do sklepów internetowych innych niż hollex.pl. Zwróć jeszcze uwagę na regulamin forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na pewno, bo przekaz między STB=>TV cyfrowy jest lepszy od analogowego ;] to tak jak z RGB i DVI w komputerze. Ale różnice mogą być małe...

3) Chyba niczym bo system kodowania jest ten sam ;p tylko dostajesz uprawnienia na karcie inne ;p więc raczej nie ma wymiany. Ale to nich potwierdzą fachowcy bo nie mam C+ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jak napisał kolega powyżej różnice mogą być. Jest jeszcze jedna kluczowa sprawa, podobno (sam nie testowałem) najlepiej do tego Philipsa HD stosować komponent, lepsza jakość kanałów SD.

 

2) Jeśli jednak zdecydujesz się na kabelek HDMI to zdecydowanie Tech+Link, jest i tak dość drogi, absolutnie nie ma co przepłacać (wiem z autopsji :) )

 

3) Karty nie różnią się absolutnie niczym. Opcja HD działa jak każda inna. Dołączasz ją, lub nie. Przy czym Canal + HD dostępny jest dla posiadaczy opcji Canal +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komponentem może być różnie. Jak dzwoniłem do infolinii technicznej, to pan powiedział, że "oni to na komponencie nie testowali". Mają jeden taki telewizor, ale w zasadzie nie wiedzą, czy komponent działa prawidłowo.

A poza tym to ja miałem podłączony komponent, ale nie widziałem zauważalnej różnicy pomiędzy nim i HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was jeszcze 2 pytania :)

 

1) Czy warto zamiast tego Philipsa kupić Fergusona drożej o 400zł? (nie biorąc pod uwagę dodatkowych "slotów" na karty gdyż i tak zakładam korzystanie tylko z cyfry+)?

2) Gdzieś kiedyś czytałem, że jeśli ma się opcje Canal + Sport HD to na tym Philipsie nie działa Canal + Sport w SD. Czy to prawda?

 

 

Ps.

Sorry za te linki, powinienem przeczytać regulamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,ciekawe podejście. Jeśli nie zależy ci na dekodowaniu innych kart, nie chcesz układać własnej listy kanałów, nie lubisz sam przeszukiwać i aktualizować list, to nie ma sensu wydawać 400 zł więcej. Jak nie planujesz korzystać z tego Philipsa dłużej niż 4 lata, to pamiętaj, że lepiej opłaca ci się wynajem za 15 zł m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz, czy antena oferowana przez C+ wystarczy, więc odpowiadam- tak. Jakbyś chciał dokupić własną, większą antenę, to tylko lepiej. Wybór jest ogromny, zajrzyj np. tu :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=spi ... 7fcfea5277

Najsensowniejsza była by 80 - 90 cm. Przy deszczu, zachmurzeniu nie ma obawy o zaniki sygnału. Poza tym do 90. możesz spokojnie montować zeza na Astrę, przy antence od C+ nie polecam. Pytaniem jest na czym ci zależy i ile kasy chcesz na to poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, że warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Wielu abonentów chce później rozbudować swoją instalację antenową o dodatkowy konwerter. Powód jest bardzo zrozumiały - na 19.2E nadaje wiele dobrych kanałów niemieckojęzycznych, również znajduje sie tam paczka TVP która w przyszłości na pewno się powiększy o kolejne stacje FTA. A nie ma żadnej gwarancji, że C+ będzie dołączać nowe programy od TVP. Wtedy będzie kusić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...