Skocz do zawartości

Jaka cyfrowa kamera?


Jovik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Z tego co widzę tylko ze specyfikacji to przetwornik 0,8Mpix co raczej nie pozwala kręcić w panoramie (wycina z matrycy fragment i powiększa co zmniejsza zoom i wielkość przetwornika) no i dość mały 1/6 cala. Do tego przetwornik CCD w tej cenie można spokojnie kupić CMOS-a który lepiej odwzorowuje barwy oraz lepiej sobie radzi z ciemnymi scenami.

 

Ja jestem zwolennikiem sony co może wpłynąć na sceptyczną opinie ale zobacz sobie SONY DCR DVD506.

 

Przetwornik CMOS 6Mpix (w tej jakości zapisuje zdjęcia przy nagrywaniu działają 2,1Mpix), przetwornik większy 1/3 cala, Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* (czyli najwyższa optyka w kamerach domowych). Nagrywa 4 kanałowy dźwięk i robi wirtualnie DD5.1 od razu na płycie. Ma też stabilizację optyczna.

 

Jest fakt trochę droższa ale za to DCR DVD 406 jest porównywalna nie ma tylko stabilizacji optycznej (ale elektroniczna całkiem dobrze działa) i 4Mpix przetwornik

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR32 nie nagrywa w panoramie, nie ma aktywnej stopki na akcesoria, nie ma pilota w zestawie, ma wyswietlacz 4:3 a nie 16:9

 

SR52 i 72 ma to wszystko co wymieniłem ze nie ma SR32 a różnią się tylko i wyłącznie dyskiem a raczej jego wielkością.

 

A z tym 1080i to chodzi o to że potrafi zapisywać w nagranie w HD

 

A co do @baska to napisz czego potrzebujesz od kamery.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don-mag - hmm podstawa to nosnik dvd i cena do 1300, rodzice chca sobie krecic wyjazdy wakacyjne i imprezy rodzinne... :wink: praktycznie sprawdzilam wszystkie kamery w tej cenie i zwracalam uwage na dostepnosc baterii, czas pracy akumulatora, czy mikrofon z przpdu, czy pracuje na dual layer, czy ma 16:9 (przynajmniej takie oszukane ;p), czy mozna robic zdjecia - laikiem jestem ale to wydawalo mi sie wazne dla uzytkownika pt. rodzice ;) no i na stabilizator obrazu (chyba tylko panasonic ma optyczny)

generalnie za bardzo te kamery sie nie roznily a na + wyszly mi te dwie kt wymienilam... a myslalam jeszcze o sony dcr dvd106, hitachi d2 gx5020... samsungi odpadly w przedbiegach - jakos zle wygladaly w testach...

to by bylo na tyle, wybacz brak znajomosci tematu ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...