Skocz do zawartości
  • 0

Jestem zielony o antenach potrzebuje Pomocy mam cyfre +


maru81
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

Od wczoraj stałem się posiadaczem anteny sat. cyfry jednak nie ma dekodera, czy aby móc wogóle korzystać z anteny jest potrzebny jakikolwiek dekoder czy można ją bezpośrednio podłączyć do TV? Pytanie jest głupie, ale ja naprawdę jestem zielony. Proszę o pomoc i naświetlenie tematu :)

 

 

P.S. W razie niepewności - antenę dostałem w spadku po szwagrze, który kiedyś był abonentem cyfry a antena przeszła na niego po roku.

 

Pozdrawiam Maru81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ok super dzięki bardzo a czy wybór dekodera jest znaczący przy tym jakie kanały chcemy oglądać np che TVP 1 i 2 Polsat TVN i MTV oraz VIVE i cartoon . Czy muszę uważać przy zakupie aby ne kupić takiego do którego nie da się podłączyć. Czy dekoder jeżeli go kupię muszę jakoś aktywować (wiem że np Canal+ ma jakiś klucz który się kupuje co miesiąc) No i wreszcie czy dekoder Presiner SR 2000LX jest ok?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz już tego klucza nie ma, on był za jaqk Canal+ był naziemnie czy jakto tam było, ja nie pamiętam bo miałem około 8 lat. W każdymr razie, żeby oglądać te kanły, któe wymieniłeś musisz mieć wykupiony pakiet/pakiety, którejs z naszych platform. Jeżeli chcesz mieć Polsat to musisz mieć wykupiony pakiet Cyfrowego Polsatu, bo w innej platformie nie ma tego kanału. A nic nie mogę nic o tym dekoderze znaleźć. Wracając do tego klucza, to używał go kiedyś Canal+, teraz nie nie stosuje się kluczy tylko kart, bez niej nie będziesz mógł odbierać kanałów kodowanych, tzn będziesz mógł, ale nie legalnie, a tego nie chcemy, bo jest to nie legalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
No i wreszcie czy dekoder Presiner SR 2000LX jest ok?
A nic nie mogę nic o tym dekoderze znaleźć.

Nic dziwnego, że w internecie na temat tego dekodera nie sposób co znaleźć. Jest to sprzęt tak stary, że nadaje się jedynie do muzeum. @maru81, na nim nie odkodujesz żadnego kanału, jest to dekoder analogowy.

 

Radzę zainwestować w poważniejszy sprzęt. To zależy jeszcze jakie masz oczekiwania. Jeżeli chcesz odbierać dużo kanałów zagranicznych (niekoniecznie polskich) to polecam jakiś FTA. Jeżeli interesują Ciebie wyłącznie polskie stacje, to najlepiej się zdecydować na ofertę którejś platformy.

 

Dzisiaj tunery cyfrowe nie są takie drogie. Już od 200zł można kupić dobry tuner FTA. Na temat wyboru konkretnego modelu to nic nie będę się wypowiadał, nie wiem jakie masz preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oto mi chodziło, że nie używa się tego klucza tylko karty zamiast niego :roll: matko, to było aż takie ciężkie do skumania :?: klucz pełnił rolę dzisiejszej karty. Jeju człowieku. A co masz klucz w dekoderze :?: Bo ja nie, ale kartę mam. Oh... czytać ze zrozumieniem ludzie, czytac... on jest poprostu pod inna postacia. jeja dobra koniec tego tematu, bo tak będziemy go ciągnąć w nieskończonosć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...