Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie platforma TVP jest bardzo szkodliwa dla wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej i nawet jestem jej przeciw. Uważam, że to co się dzieje, zmierza do zatrzymania wdrażania DVB-T.
Niestety... W krajach zachodnich najpierw DVB-T, a później darmowy "Freesat" z satelity. U nas odwrotnie :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie platforma TVP jest bardzo szkodliwa dla wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej i nawet jestem jej przeciw. Uważam, że to co się dzieje, zmierza do zatrzymania wdrażania DVB-T. Pamiętajcie o tym, że emisja satelitarna jest bardzo podatna na awarie i zakłócenia, a gdy taka awaria wystąpi to cała Polska traci dostęp do telewizji. W takim przypadku niezbędną jest telewizja naziemna, która jest bardziej niezawodna od satelitarnej.

 

Platforma satelitarna może być, ale niech będzie kierowana do tych regionów gdzie pokrycie sygnałem naziemnym jest bardzo trudne (np. podkarpacie), lub dla nadawania programów HD, które mają szansę wejść dopiero przy DVB-T2. (to tak jak przy platformach typu TNTSat, TiVu czy CSLink/Skylink)

 

Po pierwsze

kolego gdy uruchomią naziemną DVB-T przekaźniki nadal będą zasilane w sygnał za pomocą światłowodów i radiolinii ( przynajmniej te główne jak TVP 1i2, INFO )

 

Po drugie

TV sat aż tak bardzo nie jest podatna na awarię jak sądzisz - najczęstrzym problemem jest potężna chmura burzowa, ale to trwa najwyżej kilkanaście minut i to działa w obie strony bo czasami nie można wysłać sygnału do satelity.

 

Po trzecie

wiązka będzie/jest kierowana na TYLKO terytorium polski więc podkarpacie tak jak i inni będą mogli odbierać bez problemów ( mam rodzinę w górach więc wiem jak wygląda tam odbiór naziemny :shock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa dekodery jeden Globo Hd Ts1 na którym odbieram kanały tvp niekodowane a drugi PO platformir cyfrowy polsat Samsung DVB H370G NA KTÓRYM NIE MOGĘ ODBIERAĆ KANAŁÓW TVP dlaczego ?

 

 

W dekoderach HD Polsatu ( Samsung DSB H370G) jest błąd w postaci błędnego wpisu dla transpondera 10.862 H z Astry, gdyż jako modulacja widnieje DVB, a powinno być DVB-S2. Należy, więc w opcji "Przeszukiwania transpondera" przejść do "Dodaj nowy transponder" (przechodzimy z pozycji 1 w lewo i się ukaże nam możliwość dodania) i w zakładce "Modulation" wybrać DVB-S2. Reszta parametrów bez zmian. Sygnał się wtedy pojawi i klikamy OK - wyszuka wszystkie programy.

 

Może ta porada pomoże? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam oglądanie jest nie mozliwe wiązka glownie na PL uniemozliwia odbiorur poza granicami PL zastanawia mnie tylko po co piszą bzdury pozwolę sobie zacytowac z info:

 

Tym samym ruszyły testy nowej platformy TVP. Wśród odkodowanych kanałów znalazły się TVP1, TVP2, TVP SPORT (docelowo ma być kodowany) oraz TVP HD i wszystkie stacje radiowe tworzone przez Polskie Radio: PR Program 1, PR Program 2, PR Program 3, PR Euro, PR Dla Zagranicy oraz Obrady Parlamentu.

Nie wiem po co piszą ze dla zagranicy pytam do kogo za granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe który tuner wytrzyma różnorakie kombinacje kart i modułów CP, C+, TVP, TP, TNK? :)

Akurat karta TVP nie powinna się gryźć z pozostałymi, gdyż kanały TVP z Astry będą kodowane tylko w NDS. Problemy najczęściej występują w połączeniu C+ lub CP z TNK. :)

 

@pepe500: Równie dobrze można zadań pytanie, po co TVP Polonia w wiązce tylko na Polskę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może bali się trudnych pytań od dziennikarzy? Jakby co, zawsze mogli wyciąć końcówkę. Chociaż i tak strasznie urwali zadawanie pytań. Nie wiadomo czy po to, żeby zmieścić się w godzinę, czy mieli już małego pietra przed następnymi. Rozmowy kuluarowe to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze

kolego gdy uruchomią naziemną DVB-T przekaźniki nadal będą zasilane w sygnał za pomocą światłowodów i radiolinii ( przynajmniej te główne jak TVP 1i2, INFO )

Jeśli DVB-T nie zostanie wyparte przez telewizję satelitarną.

 

Po drugie

TV sat aż tak bardzo nie jest podatna na awarię jak sądzisz - najczęstrzym problemem jest potężna chmura burzowa, ale to trwa najwyżej kilkanaście minut i to działa w obie strony bo czasami nie można wysłać sygnału do satelity.

Ale jeśli nadejdzie to i tak wszyscy odbierający program satelitarnie, stracą do niego dostęp. Poza tym wyobraź sobie, że miała by nas zakłócać np. taka Białoruś.

 

Po trzecie

wiązka będzie/jest kierowana na TYLKO terytorium polski więc podkarpacie tak jak i inni będą mogli odbierać bez problemów ( mam rodzinę w górach więc wiem jak wygląda tam odbiór naziemny :shock: )

Ja napisałem o podkarpaciu jako rejonie o słabym odbiorze naziemnym.

 

PR Dla Zagranicy

Wiązka nie jest aż tak wąska, aby ograniczała się do terytorium kraju, pokrywa również sporą część Niemiec, Austrii, Białorusi, Ukrainy i Łotwy, oraz Czechy, Słowację i Litwę (Polacy na Litwie się ucieszą :D ). Poza tym ten program jest dostępny również z Hotbirda, który pokrywa całą Europę oraz kawałek Afryki i Bliskiego Wschodu. Nadawanie programu z Astry bardziej pełni rolę dosyłu.

 

Poprawna nazwa stacji "Obrady Parlamentu" to Radio Parlament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...