Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 września br. kanały TVP odkodowano na stałe;

spot beam będzie realizowany z tp. 59;

przewiduje się 4 etapy uruchamiania platformy TVP;

oferty FTV i pay-TV wystartują 15 grudnia br.;

nowe kanały TVP Seriale i TVP Parlament dołączą do oferty FTA.

 

 

TVP nie będzie rozprowadzać dekoderów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie super świetnie, tylko jakby tak jakieś tunery oni zamówili (dużo zamówione - niska cena) to też było by dobrze...

Orange jeśli się nie mylę testowało w MPEG4 DVB-S2. Jeśli tylko będą udostępniać same karty to ceny tunerów dla obu platform mogą szybko spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"platformy całkowicie bezpłatnej oferującej klientom dostęp do podstawowych i najpopularniejszych obecnie programów telewizyjnych TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia oraz polskich kanałów typu free to air, wynajmujących od TVP miejsce na transponderach satelitarnych: TV Puls, TV Trwam, "

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konferencji ogłoszono, że:

 

15 września br. kanały TVP odkodowano na stałe;

spot beam będzie realizowany z tp. 59;

przewiduje się 4 etapy uruchamiania platformy TVP;

oferty FTV i pay-TV wystartują 15 grudnia br.;

nowe kanały TVP Seriale i TVP Parlament dołączą do oferty FTA;

oferta FTV będzie bez TVP Sport.

 

czyliz tego wynika , że TVP Sport zostaje FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła Platforma Cyfrowa Telewizji Polskiej. Na razie dostępna jest pierwsza, bezpłatna część projektu. Platforma wprowadzi nowatorskie na polskim rynku rozwiązania, a widzowie dostaną bezpłatny dostęp do najwyższej jakości obrazu i dźwięku.

1

 

- Widzowie oczekują od nadawcy publicznego przede wszystkim oferty bezpłatnej, a w dalszej kolejności - płatnej. Dlatego nasz projekt jest skierowany do osób, którym na początek wystarczy ok. 20 bezpłatnych kanałów i drugie tyle niskopłatnych. Nie jesteśmy oczywistą konkurencją dla platform komercyjnych. W każdym razie nie będziemy rywalizować o widza, który chce mieć 100-200 programów i jest gotów płacić za to miesięcznie 150 złotych. – mówi Piotr Farfał, p.o. Prezesa Zarządu TVP.

 

Platforma cyfrowa TVP powstała w oparciu o doświadczenia brytyjskiej BBC i jej platformy FreeView. Polski projekt składał się będzie z trzech segmentów – platformy całkowicie bezpłatnej, oferującej dostęp do programów TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia, TV Polonia oraz TV Puls, TV Trwam. Drugim elementem platformy TVP będzie dostęp do kanałów Polsat, Polsat2, TVN, TVN7. Będzie on możliwy po wpłaceniu jednorazowej opłaty. Trzecim elementem platformy będzie dostęp do kanałów płatnych. Model ten zakłada opłacania przez klienta możliwości oglądania pojedynczych kanałów, a nie ich pakietów, bez wiązania się długotrwałą umową.

 

Kompletna Cyfrowa Platforma TVP ma trafić na rynek już na początku przyszłego roku. Do jej odbioru niezbędny będzie dekoder oraz antena.

 

Do bart144 są w 4:3 ale mój DM800 podaje mi że jest wysyłany WSS 16:9 (więc jest on narazie niekatywny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że nie Hot Bird. Ja z początku jak pojawiły się pierwsze informacje na ten temat, obstawiałem na 99% satelitę 13E jako pewniaka, mimo, że po cichu chciałem aby była Astra (tu więcej nadaje dla mnie przyjaznych kanałów). Od wielu tygodni już wiadomo, że jest to Astra. Teraz urośnie pozycja tego satelity w Polsce - czas najwyższy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie platforma TVP jest bardzo szkodliwa dla wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej i nawet jestem jej przeciw. Uważam, że to co się dzieje, zmierza do zatrzymania wdrażania DVB-T. Pamiętajcie o tym, że emisja satelitarna jest bardzo podatna na awarie i zakłócenia, a gdy taka awaria wystąpi to cała Polska traci dostęp do telewizji. W takim przypadku niezbędną jest telewizja naziemna, która jest bardziej niezawodna od satelitarnej.

 

Platforma satelitarna może być, ale niech będzie kierowana do tych regionów gdzie pokrycie sygnałem naziemnym jest bardzo trudne (np. podkarpacie), lub dla nadawania programów HD, które mają szansę wejść dopiero przy DVB-T2. (to tak jak przy platformach typu TNTSat, TiVu czy CSLink/Skylink)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...