Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje?

Ja to widzę trochę inaczej.

Użyłbym raczej sformułowania, w końcu przestaje kodować a to jeszcze nie jest nowa platforma.

To, co dla niektórych dopiero startuje dla innych istnieje już kilka ładnych lat.

Bez sensu, ale chociaż częściowo skończyła się zabawa za nasze pieniądze, widmo pierestrojki trochę przestraszyło TVP.

Dosyły dla sieci kablowych realizowane były przez Eutelsat W3A i do dzisiaj, znowu my, płacimy tam za transponder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczają w tym palce platformy cyfrowe, w polityce wywiad z Farfałem był, to sam prezes przyznał racje że już mu mówiono "lepiej dla niego będzie jak sobie odpuści", umowy już dawno były podpisane z TVN i Polsatem przy okazji przedłużania umowy na kanały TVP w tych platformach.

Jak ktoś nie czytał tu jest wywiad:

http://polskatimes.pl/fakty/media/15949 ... ,id,t.html

 

Zobaczymy co z tego będzie, ale im bliższy start platformy tym głośniej pieją ludzie na których mają wpływ największe media takie jak Polsat czy ITI. Myślę że najboleśniej odczul by to Polsat, bo większość ma abonamenty za 9,90zł.

Gorzej jak do startu platformy dojdzie, a potem nowy prezes najprawdopodobniej człowiek od Polsatu (tak w wywiadzie mówił Farfał), odwoła wszystko i TVP nadal będzie za[beep]iem technologicznym.

 

Co z tego że platformy dołączą do listy TVP HD jak nie będzie go jak odbierać z normalnej anteny, a taki kowalski zeza nie będzie robił.

 

Oby się udało to wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lobby nadawców prywatnych trzęsie gaciami bo wreszcie to co jest darmowe, będzie za darmo. W tym także jeden kanał HDTV - TVP HD.

To co było do tej pory to jest patologia. Wreszcie zaczyna być "normalnie".

 

Wokół nas jest wiele patologii. Np to, że tyle ludzi choruje to też jest patologia. A akcje koncernów farmaceutycznych idą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to widzę ja ludzie szturmują instalatorów aby przestawić antene na Astre.

Myślicie że ludzie nie mają nic innego na głowie jak zakupić zeza? Już nie mówiąc o dekoderze.

Bez porządnej oferty jest to skazane na porażke. Politycy nie są przychylni temu projektowi nie mówiąc o konkurencji.

Lepiej niech zainwestują w lepszych realizatorów i techników bo ich transmisje to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farfał zostaje na stołku, więc tv satelitarna spokojnie wystartuje.

 

 

"podjąłem decyzję o odwołaniu zwołanego na 16 września posiedzenia Rady Nadzorczej TVP SA"

 

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/oswiadczenie-po-prezesa-zarzadu-tvp-sa-piotra-farfala-dotyczace-statusu-prawnego-czlonkow-rady-nadzorczej-spolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się cieszę. Farfał wreszcie powiedział: nie - monopolizacji rynku przez inne platformy o czym pisze "Dziennik". Kompletnie nie interesuje mnie to, że sobie Hajlował z kolegami i gadał bzdury. Jak na razie TVP mimo problemów związanych z abonamentem radzi sobie całkiem dobrze. Mam nadzieję, że po za dobrą jakością ruszy nadawanie programów w 16x9 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojna głowa, spadek o ponad 500 tys. abonentów CP odczuje tak czy inaczej, ludzie jeśli będą mieli tańszy wybór to niby nikt tego nie wybierze? Bez przesady.

Panie Wanderer nie mam zamiaru wchodzić w uszczypliwości oraz fan boyizmy, sam uważam że Cyfra jest za droga, nie mam praktycznie wyboru kanałów których chcę oglądać, zostaje jakaś nadzieja czyli platforma TVP, nie mam zamiaru płacić za np. Cartoon Network, żeby mieć Animal Planet. Tak samo jest w polszmacie, nie ma się prawa wyboru, płaci się za kanał który się nie ogląda, normalnie chore.

 

Mam nadzieję że to się zmieni, choć jak widać CP, C+ i szczególnie grupa ITI, kładzie kłody pod nogi Farfała by wstrzymać start platformy cyfrowej TVP. W akcie desperacji, drogie platformy coś mówią o jakimś wspólnym stworzeniu darmowej platformy, czują że przy takim zasięgu jaki ma TVP oraz kampanii reklamowej może być źle z ich dojeniem klienta.

 

Co do kwestii przestawienia anteny na Astrę to żaden problem, parę minut roboty i ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji, drogie platformy coś mówią o jakimś wspólnym stworzeniu darmowej platformy, czują że przy takim zasięgu jaki ma TVP oraz kampanii reklamowej może być źle z ich dojeniem klienta.

 

Co do kwestii przestawienia anteny na Astrę to żaden problem, parę minut roboty i ustawione.

 

W akcie desperacji Farfal zaczyna juz 15 wrzesnia testy, a wspolne "tworzenie darmowej platformy" wchodzi w ten caly uklad i dokladnie sie komponuje. Ci panowie graja w tej samej druzynie. Jesli jeszcze nie rozumiecie o co tutaj chodzi to m. in. o prawa transmisji do EURO 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji, drogie platformy coś mówią o jakimś wspólnym stworzeniu darmowej platformy, czują że przy takim zasięgu jaki ma TVP oraz kampanii reklamowej może być źle z ich dojeniem klienta.

 

Co do kwestii przestawienia anteny na Astrę to żaden problem, parę minut roboty i ustawione.

 

W akcie desperacji Farfal zaczyna juz 15 wrzesnia testy, a wspolne "tworzenie darmowej platformy" wchodzi w ten caly uklad i dokladnie sie komponuje. Ci panowie graja w tej samej druzynie. Jesli jeszcze nie rozumiecie o co tutaj chodzi to m. in. o prawa transmisji do EURO 2012.

A ja mylę że jesteś z tej drużyny ITI/Polsat którzy nie chcą platformy TVP

 

Plusy nowej platformy

* bezpłatne kanały (do tej pory tylko TNK zaprezentowała 5 kanałów bezpłatnych)

* lepsza jakość (kanały będą nadawane z większym birate)

* nowa technologia nadawania (platforma nadawana będzie DVB-S2/MPEG-4 co stanowi że nie cofamy się do tyłu tylko zaczynamy się rozwijać tak jak jest na zachodzie)

* nowa pozycja orbitalna (którą możemy już dobrze odbierać przy 60cm w DVB-S2, lepsze wykorzystanie pojemności, większa i lepsza oferta kanałów zagranicznych)

* najbezpieczniejszy system kodowania (obecnie ten system NDS jest najlepszym i najbezpieczniejszym, dotąd nie rozpracowanym przez piratów)

* i wiele innych rzeczy ale nie wiadomo czy będą wykorzystane, bo nie wiadomo czy ruszy w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi w platformie TVP ? Po pierwsze o pieniądze, po drugie o pieniądze i po trzecie o pieniądze.

Bezpłatny pakiet kanałów odbierze klientów z podstawowym pakietem polsatu/tvn/cyfrze. To jest kasa. (W lipcu tvn-owi brakowało pieniędzy na wypłaty, pamiętajcie o tym.) Po drugie oferta płatnych kanałów bez pakietu, ludzie będą głosowali nogami, wybiorą to co chcą i co w rzeczywistości oglądają. Nie będzie już ustawianych sondaży, co dany klient ogląda z pakietu. Koniec. Będą twarde dane, tylu i tylu, kupiło taki, i taki kanał. Skończy się finansowanie deficytowych kanałów polsatu/tvn, które były tworzone w celu zapełnienia naziemnego multipleksu.

Jeżeli dodać jakość sygnału jaką będzie oferowała ta platforma, to wynik już znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy aż pojawią się odbiorniki w sprzedaży. Bez tego trudno wyrokować.

Podejrzewam, że ich cena będzie zaporowa - kilkakrotnie wyższa od tej zapowiadanej. I sklepy nie będą szturmowane przez spragnionych jakości telewidzów.

 

Znając TVP boję się też, iż będzie to platforma po najniższej linii oporu. Brak napisów, brak orginalnej wersji językowej (do wyboru tylko lektor). Jedym zdaniem: stary produkt w nowym opakowaniu. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy na Astrze są, powiedzmy, pewne- a dalej... stan zawieszenia. Co zrobi przeciętny abonent po 15. Ano nic.

Może usłyszy, że coś takiego jest (dalej niepewne, tak jak testy DVBT MPEG2 gdzie klient został wrobiony w koszty), dalej nie będzie wiedział co i jak kupić (czy niedrogie optibox ,ariva poradzą sobie z modułem??? , he,he ... a może optymiści doradzicie już jakiś tuner?). Szturmu na sklepy nie będzie, TVP też nie będzie handlować sprzętem, więc do uruchomienia dodatkowych kanałów program odbierze paru entuzjastów.

Skąd przekonanie, że TVP tak bardzo będzie dbać o jakość i to za darmo, na jakie kosmiczne kanały liczycie w pakiecie płatnym (o ile powstanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

Moduł CAM NDS (np. Viasat) działał w wielu "starych" tunerach, nawet uprawnienia przechodziły. Dla przykładu podam Ferguson FX 7600. Testowałem, wiem co tutaj piszę.

 

Po drugie:

Kto powiedział, że karta NDS będzie przypisana do modułu Cam? O ile wiem, nie było jeszcze konkretnej informacji o tym. W wiem, że 90% tunerów z uniwersalnymi czytnikami WYKRYJE kartę NDSa, tylko nie wiemy czy to będzie dobrze działać.

Jeśli w sprzedaży będą same karty, to większość odbiorników sobie z tym poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma tvp zmieni rynek pay-tv.To jest po za jaką dyskusją.Podam powody :

1.Będzie bezpłatna

2.Dobra zawartość programowa

3.Bardzo dobra jakość kanałów[na pewno lepsza od niż z HB]

4.Przystępny system kodowania.

 

Dobry odbiór na znacznie mniejszych antenach np. 60cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma tvp zmieni rynek pay-tv.To jest po za jaką dyskusją.Podam powody :

1.Będzie bezpłatna

2.Dobra zawartość programowa

3.Bardzo dobra jakość kanałów[na pewno lepsza od niż z HB]

4.Przystępny system kodowania.

Bezpłatna będzie tylko część pakietu.

O zawartości programowej można dyskutować później, ponieważ nie znamy zawartości pakietu płatnego.

NDS jest najmniej przyjaznym dla abonenta systemem kodowania. Karty najczęściej są parowane z tunerem dostawcy. Zatem klient jest zmuszony do zakupu sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farfał zostaje na stołku, więc tv satelitarna spokojnie wystartuje.

"podjąłem decyzję o odwołaniu zwołanego na 16 września posiedzenia Rady Nadzorczej TVP SA"

http://www.tvp.pl/o-tvp/centrum-prasowe/komunikaty-prasowe/oswiadczenie-po-prezesa-zarzadu-tvp-sa-piotra-farfala-dotyczace-statusu-prawnego-czlonkow-rady-nadzorczej-spolki

 

Wygląda na to, że posiedzenie zwołane na 16 września się jednak odbędzie:

http://wyborcza.pl/1,75248,7026598,Farfal_blizej_odwolania.html :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...