Skocz do zawartości

28.2°E - Astra 2A/2B/2C/2D & 28.5°E - EuroBird 1


vlodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc.

Ja mam Sky News na 12158 V.

Po prostu nie wyszukuje mi kilku częstotliwości w tym : 11207, oraz 12,524.

Stan jaki był :

zdjcie0107u.jpg

Poprawiałem kilka pozycji i nic.

Z tego co wiem to 12,524 ma najsłabszy transponder, będę musiał ustawić najlepszą jakość na najmocniejszym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek52090

Pewnie niedawno zmieniałeś soft i dlatego masz fabrycznie zle ustawione parametry konfiguracyjne satelity ,czego wynikiem jest SKY News na 12158 V 27500 a nie na 12207 V 27500. Zmień w ustawieniach odbiornika parametr konwertera Instalation->ustawienia anteny->konwerter (uniwersalny) z 9750-10550 na 9750-10600 i Clubland TV powinien grać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, przyznam szczerze że zmieniałem soft ale dawno :)

Po tej zmianie robsat wyszukuje mi już 12207 :) Wielkie dzięki !!! Po prostu sygnał zanikał itd.

Muszę ustawić jutro rano tak jak miałem bo troszkę poruszałem i myślę że będzie szło.

Wielkie dzięki i do usłyszenia :brawo:

 

EDIT: :jupi: dzięki wszystkim za pomoc, działa poprawiłem delikatnie skos konwertera tak jak było radzone, oraz zmieniłem ustawienia z 9750-10550 na 9750-10600.

Ale moim zdaniem Clubland był na lepszej częstotliwości dawniej :]

I także Sky News chodzi normalnie i jest na tej częstotliwości co powinien.

Dziękuje jeszcze raz :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy antenie 75 cm możliwy jest odbiór tych olimpijskich kanałów z Astry 2A/B przez zez? Antena ustawiona centralnie na 13°E, drugi konwerter zezuje obecnie na 19.2°E, ale na czas igrzysk chciałbym odbierać kanały BBC i rozważam zmianę na 28.2°E. Tylko czy jest sens? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiadający tuner Opticum mógłby napisac jaką ma jakość sygnału na kanałach z transpondera 11307 V / 27500 FEC 2/3 (pozycja oczywiście 28.2E)? I proszę też o wskazanie czy ta pozycja jest centalnie czy z zeza (przy jakiej wielkości anteny). Prównanie do "celów naukowych":-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ręcznie ustawiana na Astrę,bez zeza ani obrotnicy.Myślę że jak bym dokładniej ustawił i dokręcił śruby było by trochę więcej procent ale odbiór jest stabilny.

Obrotnice mam ale jeszcze problem z montażem :/ więc leżakuje w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z 24 kanałów BBC Olympics odbieram bezproblemowo 20 kanałów w HD

 

Nie odbieram tych z poniższej częstotliwości:

 

tp. 11 (11,914 GHz, pol. H, SR: 29500, FEC: 3/4; DVB-S2/QPSK)

 

- BBC Olym 1 HD (512/640/512/7801)

- BBC Olym 7 HD (513/641/513/7813)

- BBC Olym 18 HD (514/642/514/7835)

- BBC Olym 24 HD (515/643/515/7847)

 

Co może być przyczyną?

 

Są na liście widoczne jako numery 7801, 7813, 7835, 7847 jednak po włączeniu któregokolwiek z nich pojawia się komunikat: strojenie nieudane.

 

Tuner Dreambox800HD, Antena 90, lokalizacja Kielce, zez na Astre 28.2

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...