Skocz do zawartości

Bezprzewodowa kablówka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie i potrzebuje opinii osoby, która chociaż w teorii więcej się orientuje w temacie niż ja, (więc nie będzie trudno o takie osoby)

Posiadam pensjonat i chce do każdego z pokoi podłączyć telewizje kablową – problem polega na tym, iż nie mam możliwości pociągnięcia przewodu koncentrycznego słyszałem, że można to zrobić na zasadzie bezprzewodowego przesyłania obrazu/dźwięku.

Jak to zrobić i gdzie można się zaopatrzyć w taki sprzęte na allegro znajduje takie urządzenia, ale tylko do 2 telewizorów i chyba na obydwóch leci to samo chciałbym mieć podłączenia 2 i więcej TV i z możliwością oglądania nie zależnych programów?

czy jest to wykonalne?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted: może i nie do końca legalne ... ale jak inaczej to zrobić? Budowa infrastruktury odpada poza tym duże zaniki sygnału by były a tak to ciach i tyle w temacie a poza tym teoretycznie sygnał bedzie wychodził poza dom :P, ale nie koniecznie ktoś musi go odbierać... Robie to dla siebie. A co mi jest potrzebne żeby coś takiego zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałęm już wcześniej moja wiedza jest bardzo uboga więc:

kablówke podłączyli dziura w ścianie ok ... to jest baza teraz trzeba rozprowadzic to (dajmy na 7 pokoi) 7 niezależnych telewizorów. prosta sieć tylko problem polega na tym, że nie wiem jak nazywają się takie urządzenia... Infolinia też mi nie pomoże nawet w domyśle nie mają pomysłu jak to zrobić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były kable, to wystarczyło by użyć rozgałęźnik i trochę kabla. I wyszłoby kilkadziesiąt razy taniej, ale jeśli istnieje takie urządzenie, to zapewne kosztuje bardzo dużo.

Sam nie wiem jak takie coś się nazywa, z resztą zapewne potrzeba by dużo takich urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były kable, to wystarczyło by użyć rozgałęźnik i trochę kabla. I wyszłoby kilkadziesiąt razy taniej, ale jeśli istnieje takie urządzenie, to zapewne kosztuje bardzo dużo.

Sam nie wiem jak takie coś się nazywa, z resztą zapewne potrzeba by dużo takich urządzeń.

Tylko że to pensjonat i kable muszą być za ścianą ;p a to trudniejsze do zrobienia jak jest ściana gotowa... już nie mówiąc o cenie ;p chyba nie było by ci było pensjonacie w którym wszędzie są kable ;p imo ja bym pomyślał o przybiciu kabli na rogach ściany ;> nadal uważam że nadawanie kablówki jest trochę ryzykowne ^^' bo nie dość że niektóre kanały mogą kolidować z kanałami nadawanymi "prawdziwą" drogą naziemną, to sygnał z kablówki może zagłuszać te kanały w okolicy... co moze sie nie spodobać sąsiadom ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem odnosnie kolidowania telewizji naziemnej i kablówki "radiowej" nie istnieje. kanały ine maja pokrycia ... przynajmniej ja nie zauważyłęm ... wiem, że taniej jest pociągnąć koncentryka rozgałęziacze itd. no i nad tym się cały czas zastanawiam zakładają temat myślałęm, że może ktoś sie bawił w to i coś mi doradzi ... może znajdzie się ktoś co kilka słów pozytywnie napisze bo jak ine to zamiast na forum będe szukał jakiś kabli na allegro bo można taniej kupić niż w sklepie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...