Skocz do zawartości

N recorder lepiej podpiac HDMI czy Component video ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z innego forum:

 

Component pokazuje wg wiekszości lepszy obraz z kanałow SD natomiast HD własciwie bez róznicy w stosunku do HDMI a nawet czasami lepszy ( to są odczucia forumowiczów ). HDMI to połączenie cyfrowe - bez żadnej ingerencji w sygnał. Component analogowy

 

No to czym lepiej podpiąć Philipsa HD C+ do LCD Samsunga? HDMI, czy component, bo trochę się zamieszałem :)

 

PS. Wiem, że to dział o n, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie w 100% HDMI gdyz jak wspomniales wysylany jest obraz i dzwiek cyfrowy czyli w czystej postaci jak na satelicie. ja jak bede miec Samsunga HD od Polsatu i LCD to oczywicie ze przez HDMI. to tak jak bys podlaczyl LCDka od kompa z karta graficzna przez analogowego D-Sub'a a nie cyfrowe DVI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzekomą a potwierdzoną. Po componencie telewizor uruchamia wszystkie te swoje ulepszacze typu PixelPlus i inne. Po HDMI oprócz upskalowania nic się nie dzieje. Na jednym telewizorze jest duża róznica na innym mała. Zależna od technologi i jakości komponentów użytych przez producenta odbiornika.

Natomiast do filmów i seriali w HD na VOD potrzebne jest połaczenie HDMI bo inaczej nastąpi redukcja rozdzielczości do 576p.

Tak więć zwykłego nboxa i dekoder HD Philips od Cyfry+( zwłaszcza ten bo po HDMI ma bardzo kiepski obraz nawet na kanałach HD- coś skiepszczone w sofcie) polecam połączyć poprzez component a Recordera jednak po HDMI jeśli chcemy mieć VOD w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Być może masz ustawione HDMI w tryb DVI na nBoxie i dźwięk nie jest prszesyłany ale i tak w większości przypadków tak jest lepiej ponieważ występują częste problemy z dźwiękiem po HDMI.

 

Odnośnie kabli component vs HDMI to przecież można użyć obu kabli i w zależności od rodzaju wyświetlanego materiału przełączać sobie w celu osiągnięcia najlepszego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niedługo kupuję monitor LCD z wejściami audio/video aby podpiąć do niego tuner SD Cyfry i oglądać bez włączania kompa. A jak włączę to mogę np. przeglądać internet a w okienku Cyfrę 8). Mały problem w tym że mój upatrzony model nie ma funkcji HDCP w złączu DVI i rozumiem że w przyszłości HD przez niego nie pójdzie przez przejściówkę HDMI->DVI. Z tego co tu piszecie wynika jednak że niewiele stracę (o ile stracę) jeśli podłączę mój przyszły tuner HD po złączu component, które monitor posiada i tu nie jest tu potrzebne żadne HDCP. Czy dobrze rozumuję? Obecnie są już w sprzedaży monitory z HDMI lub DVI z HDCP ale jakoś mi nie podchodzą. Poza tym większość nie posiada wejść S-Video i Composite na których mi obecnie najbardziej zależy.

PS. Czy każde HDMI posiada HDCP?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie rzekomą a potwierdzoną. Po componencie telewizor uruchamia wszystkie te swoje ulepszacze typu PixelPlus i inne. Po HDMI oprócz upskalowania nic się nie dzieje.

U mnie po HDMI również można właczyć i wyłączyc opcję PixelPlus, wiec nie jest to argument przemawiający za. Aczkolwiek podam swój: Po HDMI nie działa głośność na pilocie z nboxa, co jest dla mnie dziwne, bo przecież to tuner ścisza dźwięk. W tunerach innych firm nie ma takiego problemu, po prostu to normalka że działa głosność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...