Skocz do zawartości

Uwaga naciągacze.


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek u znajomej mojej mamy był pewien młody mężczyzna z zadziewającą ofertą. Najpierw poinformował o tym, że od stycznia 2007 roku przestanie działać TV naziemna nadająca obecnie w analogu a wejdzie nowa cyfrowa telewizja i niestety trzeba będzie kupić sprzęt do jej odbioru i antenę. Zaproponował jak to określił „super promocję” na nowy sprzęt który umożliwi odbiór programów w super jakości i wystarczy kupić u niego specjalna przystawkę (dekoder) antenę i podpisać umowę za bagatela 800zł. Dobrze, że ta znajoma miała dekoder C+ bo pewnie by się na to nabrała. Jak się o tym dowiedziałem to mało się ze śmiechu nie posikałem. Takich bzdur to dawno nie słyszałem. Jak by do mnie przyszedł to wepchnął bym mu ta „przystawkę” do d**y. Tak więc uważajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie zareklamowane forum - dziękuję nie wchodzę. :D

Dziwak.

Masz , "Przekopiowane".

Dostalem sms od numeru 505***137 o tresci:

"100% orange!Wyslij 14cyfrowy kod doladowania na numer 50****137 a twoje konto zostanie doladowane podwojnie!Promocja wazna do 20.09.06.Orange.

Mam trzy telefony:Era, Plus (ogólny) i Orange ( tylko dla tych, co nie chcę aby mieli mój prawdziwy numer telefonu).I dostalem to na Orange.I co zrobilem?To co zrobilby każdy!

Zadzwonilem do chama i nagralem mu sie na poczte, że jest burakiem, naciągaczem.Potem zadzwonilem do Orange i im to przekazalem.Zadzwonilem jeszcze raz na numer 50****...i ten byd... burak odebral!Slychac bylo sapanie dziecka a ja powiedzialem :"Zglosilem to na orange, mlody kolego, masz przerobane.Przeprosisz mnie, czy jestes takim tchorzem, że mnie nawet nie zbluzgasz?Zglosilem do do Orange, zaraz do ciebie zadzwonią, zaraz zglosze to na policje".

No, więc, jeżeli macie pre-paida uważajcie!

Znowu dzwonie:

"No, kochany, chcę uslyszec twoj slodki glosik.Co, boisz się?Wiesz, ze to co zrobiles i co chciales zrobic , jest karalne, ze mozes za to dostac pare lat?"

Znowu zadzwonilem.Odebral, i puscil sygnal "nie ma takiego numeru" w bardzo kiepskiej jakosci.[beep].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie byli dokładnie rok temu. Mówili że telewizja analogowa nie będzie działać od 01.01.2006 roku. Mówili że są z kablówki (chociaż wydawało mi się to trochę śmieszne, telewizja kablowa na wsi - gdzie jeden dom od drugiego jest w odległości 100m). Pytając się o szczegóły (wiedząc że to naciągacze) mówili mi, że współpracują z platformą Cyfra+. Za sprzęt chcieli coś ponad 1000 zł (już nawet nie pamiętam). Wiedząc że to naciągacze, grzecznie odmówili. ps. Raz przyszedł facet z Tele2, a u mnie nie ma stacjonarnego telefonu (dzwoni się z internetu).

 

Edycja pitter: poprawiłem błędy ortograficzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie byli w tamtym roku w grudniu przed świętami Bozego Narodzenia dwie młode dziewczyny( w miarę ładne nie jakieś tam laski) z CYFRY+ też mówlli że trzeba kupić dekoder bo po nowym roku nic nie będzie analogowo nadawało, ale jakoś dotej pory mam wszystkie programy. Kto się w tym temaci nie orientowany to może się nabrać!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsi naciągacze to Tele2... Przychodzą w garniturkach, z neseserem do mojego domu i się pytają: "Czy chciałby pan płacic mniej za telefon?".

Ja się pytam: "z jakiej jesteście firmy?"

Odpowiada gostek: "My z telekomunikacji. Mamy dla Pana bardzo atrakcyjną ofertę"

Ja: "To może panowie wejdą, przedstawicie mi ofertę"

 

Rozmowa trwa w najlepsze, gostek się rozmarzył, jakie to oni oferty wspaniałe mają.... I w końcu gostek pokazuje mi wzór umowy. i co widzę? Logo Tele2...

 

ja: "Mówił pan że jesteście z Telekomunikacji... a tu widzę Tele2. Jak to jest?"

 

Drugi gostek co prawie nic nie mówił: "no bo.... yyyy.... myyyy"

 

Ja: "Wyyyy........ać. Pókim dobry" :wink: (oczywiście w bardziej kulturalny sposób ich wyprosiłem)

 

 

Uważajcie też ma to jak dzwonią z Tele2 przez telefon. Chyba na Media2 dzisiaj było o nich. Dzwonią, opowiadają bajeczki, i się pytają czy przysłąć takie tam [beep]oły do domy (jakieś cenniki, etc.). Tylko że jak się tą przesyłkę odbierze (podpisuje się przy odbiorze tego listu), to jest to równoznaczne z zawarciem umowy z tymi przekrętami.

 

jeszcze jest inny przekręt przez telefon 9ale już nie z Tele2 czy TPSA). Dzwoni "robot" i mówi, że "wygrali państwo cuda na kiju. Proszę wcisnąć 1 aby dowiedzieć się więcej". Tylko że jak sie wciśnie 1 to potem przychodzi nam ZONK na rachunku za telefon :lol:

 

Trzeba teraz na każdym kroku uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj znowu byli!!! Jednak inni niż rok temu. Tym razem na wstępie mówili że nie są z telewizji kablowej :). Powiedzieli że robią modernizacje. Okazało się że instalowali cyfrę+. Szybko ich spławiłem, powiedziałem że jestem abonentem Cyfrowego Polsatu. Odchaczyli mój adres i poszli dalej. Jestem ciekaw ile sąsiadów da się na nich nabrać, będzie szło poznać po nowych talerzach w okolicy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że naciągacze z c+ to specyfika mojego regionu (wschodnie mazowsze) ale z tego co piszecie wynika, że kolesie poszli na maxa także w innych miejscach :)))

U mnie byli 2 razy - pierwszy raz jesienią 2005 r. i drugi raz latem 2006 r. - za każdym razem zaczynali od ściemki - niewiarygodne bzdury odnośnie przejścia TV w Polsce na cyfrówkę - mieli pecha, bo wiem na ten temat więcej od nich ;))) i rozmowa szybko się kończyła. Są strasznie bezczelni - u mojego znajomego, po kilku słowach wstępu zapytali: "no to jak kierowniku, kiedy zakładamy zestaw? jutro rano czy wieczorkiem może?" stosują kilka wersji ściemek - śmieszne, że m.in. chodząc po wsiach mówią, iż będą robić TV kablową - licząc na niewiedzę ludzi - może w końcu ktoś dobierze się do d......... tym oszustom ?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...